25.3. - 26.3. Raškovický víkend snů pro kategorie U14 a U20

30.03.2023

V sobotu a neděli se u nás konaly dvě vrcholné akce. Kategorie mladších žákyň U14 měřily síly v kvalifikaci na MČR a juniorky U20 zase bojovaly v Českém poháru o postup ze III. skupiny.

Úvodem bychom chtěli za klub vyjádřit obrovské nadšení, z toho když se během těchto akcí povedlo spojit, čtyři věkové kategorie (U14, U16, U18 a U20), rodiče, trenéry prostě všechny, kteří táhli za jeden provaz. Tímto se vytvořila, tak úžasná sportovní atmosféra, jaká tu dlouho nebyla.

U14 - MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

POSTUP ZE 4. MÍSTA MEZI TOP 40 TÝMŮ V ČESKÉ REPUBLICE Z 89 PŘIHLÁŠENÝCH TÝMŮ

SESTAVA:

TRENÉRKA: Šárka Sonnková

ZLEVA: Šárka SonnkováBeata Dudková, Lucie Hendrychová, Nicol Zajacová, Barbora Novotná a Karolína Vításková

Zleva: Monika Binderová, Dorota Skotnicová, Marie Novotná, Sára Gavlasová, Lili Sviteková

Z důvodu zranění nebo nemoci chybí: Tereza Hrtoňová, Eliška Kovářová, Rozálie Ševčíková, Markéta Mecová

SOBOTA:

K prvnímu utkání nastoupily žačky proti celku Polanky nad. Odrou. Tento tým znají z krajského přeboru, kde s nimi pokaždé vyhrály. Republika je něco jiného a po dvou setech, odešly naše hráčky s prohrou 0:2. Hráčky svazovala nervozita a síla okamžiku. V konečném součtu nám to mohlo být líto, ale nepředbíhejme.

Druhé utkání začalo podobně, jak to předchozí. Ml. žákyně prohrály první set se Znojmem jednoznačně a vypadalo to opět na hladký průběh v neprospěch domácích. Nicméně to, co se dělo dále změnilo celé sebevědomí našich hráček. Po úžasných sériích na servisech Beaty, Báry a Dory se nám povedl vyhrát nejenom další set, ale i tiebreak 2:1.

NEDĚLE:

Ve třetím a pátém utkání pokračovaly ve vyhrávání tiebreaků proti Přerovu a Svitavám. Hráčky začaly mít hlad po postupu. Klidná hlava a vyrovnaný výkon především v tiebreaku byl klíč k postupu. 2:1 a 2:1

Ve čtvrtém utkání jsme si celkem jednoznačně poradili s týmem Brno - Verojstova 2:0, ale stejně tak jednoznačně si s námi poradil celek Třebíč 0:2 v utkání šestém.

V posledním sedmém utkání hrály naše žačky s Frýdkem - Místkem o všechno. Stačila nám jakákoliv výhra. Když holky vyhrály první set, tak to vše vypadalo, že by to mohlo dopadnou. Nicméně opět to byl až tiebreak, který rozhodl o postupu našich mladších žákyň!!!

U20 - JUNIORKY

POSTUP Z 2. MÍSTA ZE III. SKUPINY DO SKUPINY Č. II.

SESTAVA:

TRENÉR: Jan Sonnek

ZLEVA: Karolína Popelková, Adéla Kozlová, Vendula Ožanová, Vendula Andrlová, Adéla Blahutová, Vanessa Strašilová, Ema Bonková, Elen Malyšková

Zleva: Jan Sonnek, Tereza Smítalová

Z důvodu zranění nebo nemoci chybí: Kateřina Polášková, Pavlína Hyrniková, Simona Blahutová

SOBOTA:

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti celku Napajedla a po takřka bezchybném výkonu jsme slavili vítězství 2:0. V podstatě se nám podařilo vše na co jsme šáhli a soupeř neměl šanci.

V druhém utkání jsme svedli úžasný souboj proti České Třebové. Kombinovali jsme se všemi posty. Hráli jsme rychle a dobře jsme přihrávali. I po výborném výkonu jsme prohráli v tiebreaku 1:2, ale s předvedeným výkonem mohli být všichni spokojení.

Třetí utkání a poslední v sobotu jsme svedli proti celku, který sestupoval se skupiny II. Mnichovo hradiště. V prvním setu jsme přesto našli klíč, jak uspět. Především dobrým servisem jsme nepovolovali soupeři přihrávat za jedna a dobrou obranou jsme dokázali s protiútoků dobře bodovat. Bohužel v druhém setu jsme si vybrali nejslabší chvilku na turnaji a nepovedlo se nám od přihrávat jednu hráčku. Tiebreak byl opět vyrovnaný, ale tak jako v předchozím utkání jsme ho prohráli 1:2.

NEDĚLE:

V neděli jsme věděli, že pokud budeme chtít přemýšlet o postupu ze skupiny musíme vyhrát obě utkání 2:0. A to se nám povedlo !!!

Nejprve jsme vyhráli nad Vsetínem, kterému jsme měli co vracet, po předchozí prohře ve IV. skupině, kde nás Vsetín odsunul na nepostupující místo. Tentokrát velmi kvalitním a hlavně organizovaným výkonem bez výkyvů dokázaly hráčky vždy zlomit utkání ve svůj prospěch v koncovkách setů (20 bodů) a potom již soupeři nedovolit srovnat.

V posledním utkání jsme potřebovali opět vítězství a navíc jsme hráli proti Valašskému Meziříčí, které taky hrálo II. skupinu. A šlo vidět, že první set byl hodně na sílu. Žádná krásná podívaná, ale urputný, bojovný volejbal, který nám přinesl první set. V druhém se soupeř zlomil a my ho vyhráli suverénně 25:8. Celkové vítězství 2:0 znamenalo postup do skupiny č.2, což se nám nepovedlo ani v loňské sezóně.

POSTUP Z KVALIFIKACE U14 se povedl poprvé v historii našeho klubu a je to obrovský úspěch. Další kolo se koná 22. - 23. 4. v Bílovci a opět se budeme těšit na podporu rodičů, kteří vezmou buben, své hlasivky a opět si najdou ten čas, aby povzbudili naše hráčky !!!
POSTUP DO II. SKUPINY ČP U20 je také historický úspěch, který zde ještě nebyl. Holky mají šanci vkročit mezi nejlepších 20 týmů Českého poháru. Držme jim šance, protože v plné sestavě mohou dokázat vše !!!