VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Volejbalový klub Raškovice

VK Raškovice z.s.

VK Raškovice 

..... má bohatou historii, patří mezi nejstarší volejbalové kluby v ČR. Činnost zahájil v r. 1953, nejprve pod hlavičkou TJ Sokol Pražmo- Raškovice, následně jako TJ Pražmo-Raškovice a od 1. 1. 2009 jako VK Raškovice.

VK Raškovice je členem České unie sportu (Českého volejbalového svazu) a České asociace Sport pro všechny. Hlavní činností je výkonnostní volejbal. Řadu dalších sportovních a pohybových činností (aerobic, cvičení s dětmi) pro veřejnost bez omezení věku provozuje pod hlavičkou ČASPV.

Ve VK Raškovice se dlouhodobě specializujeme na práci s dětmi a mládeží ve věku 6-23 let z Raškovic, Pražma, Vyšních Lhot, Morávky, Krásné, Vojkovic a Dobré, se kterými hrajeme postupně veškeré dostupné volejbalové soutěže včetně krajských soutěží. Systematicky se věnujeme všem dětem bez rozdílu sportovních schopností. Talenty pak posouváme do sportovních center např. Ostravy, Frýdku- Místku apod., kteří již hrají ligové soutěže.

VK Raškovice mají k dispozici kvalitní technické a sportovní zázemí. Disponujeme rekonstruovaným sportovním areálem s dvěma antukovými kurty a beach kurtem, moderní víceúčelovou sportovní halou se třemi kurty a kvalitními tréninkovými pomůckami včetně volejbalového děla a smečařského trenažeru.

Turnaje organizované VK pro mládež a dospělé jsou zařazeny do celostátního kalendáře. Turnaje patří mezi TOP 10 v ČR, tvoří zavedenou regionální značku.

Členská základna

K 31. 12. 2022 VK Raškovice evidoval celkem 201 členů uvedených v seznamu ČUS z tohoto 127 dětí a mládeže ve věku od 6 do 20-ti let. Volejbalovému klubu dále pomáhá cca 20 dobrovolníků např. se zajištěním turnajů, opravami sportovního areálu apod.

VOLEJBALOVÉ TURNAJE 

VK Raškovice pořádá během sezóny víkendové turnaje:

1. Malá cena Beskyd - turnaje pro mládež - žáci, žačky, kadeti, kadetky, junioři, juniorky (červen)

2. Smíšená družstva nad 40. let - podmínkou jsou min. 2 ženy v družstvu (červenec)-série turnajů v roce 2019 ukončena

3. Pohár Jaromíra Vybírala - ženy a juniorky

4. Memoriál Josefa Saláta - muži a junioři

5. Turnaje Barevného Minivolejbalu