Volejbalový klub Raškovice

VK Raškovice z.s.

VK Raškovice má bohatou historii, patří mezi nejstarší volejbalové kluby v ČR. Činnost zahájil v r. 1953, nejprve pod hlavičkou TJ Sokol Pražmo- Raškovice, následně jako TJ Pražmo-Raškovice a od 1. 1. 2009 jako VK Raškovice.

VK Raškovice je členem České unie sportu (Českého volejbalového svazu) a České asociace Sport pro všechny. Hlavními činnostmi jsou výkonnostní a rekreační volejbal a řada různých sportovních a pohybových činností pro veřejnost bez omezení věku.

Ve VK Raškovice se dlouhodobě specializujeme na práci s dětmi a mládeží ve věku 6-18 let z Raškovic, Pražma, Vyšních Lhot, Morávky, Krásné, Skalice a Dobré, se kterými hrajeme postupně veškeré dostupné volejbalové soutěže včetně krajských soutěží. Systematicky se věnujeme všem dětem bez rozdílu sportovních schopností. Talenty pak posouváme do sportovních center např. Ostravy, Frýdku- Místku apod., kteří již hrají ligové soutěže.

K 31. 12. 2017 VK Raškovice sdružuje celkem 189 aktivních členů uvedených v seznamu ČUS (Česká unie sportu - volejbal + ČASPV), z toho 89 dětí a mládež do 18 let. Trenérskou a cvičitelskou činnost zajišťuje 9 kvalifikovaných trenérů a cvičitelek.

Turnaje organizované VK Raškovice pro mládež a dospělé jsou zařazeny do celostátního kalendáře. Turnaje patří mezi TOP 10 v ČR, tvoří zavedenou regionální značku, která propaguje Moravskoslezský kraj.

Aktualizované informace o dění klubu, akcích, členské základně a historii můžete sledovat na internetových stránkách www.vkraskovice.cz.


Volejbalové turnaje

VK Raškovice pořádá během sezóny víkendové turnaje:

1. Malá cena Beskyd - turnaje pro mládež - žáci, žačky, kadeti, kadetky, junioři, juniorky (červen)

2. Smíšená družstva nad 40. let - podmínkou jsou min. 2 ženy v družstvu (červenec)

3. Pohár Jaromíra Vybírala - ženy a juniorky

4. Memoriál Josefa Saláta - muži a junioři