Ohlédnutí za rokem 2021

Sportovní činnost 2021

1. Sportovní rok 2021 začal v omezeném ONLINE REŽÍMU, kdy jsme se ocitli na dlouhé měsíce doma zavření a nemohli jsme se scházet na společné tréninky. Díky aktivním trenérům Václavovi Sonnkovi, Janu Sonnkovi a Šárce Sonnkové jsme cvičili prostřednictvím platformy google meet s jednotlivými kategoriemi skrze obrazovky. Náš cíl bylo udržet všechny děti v kontaktu s volejbalem a zdravým pohybem, proto jsme v měsíci ÚNOR zahájili krokovou výzvu O KROK VÍCE. Tato výzva spočívala s nachozením, naběháním, co nejvíce kroků za tento měsíc pro jednotlivé kategorie: Trenéři, Přípravka, Mladší žačky, Starší žačky, Žáci, Kadetky/Juniorky, Ženy a Muži. Více zde: O KROK VÍCE. Dohromady jednotlivé kategorie nachodili neskutečných 16 661 km a z prvenství se radovala kategorie ŽENY.
  2. V měsíci květnu jsem se konečně začali scházet na volejbalových kurtech po skupinkách po deseti. Později už byly opatření natolik rozvolněny, že jsme mohli trénovat po jednotlivých kategoriích zde
  3. 5. června jsme uspořádali ve spolupráci s MS KVS kvalifikační turnaj s právem postupu na Letní pohár MČR pro dívky ročníku 2007. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev a naše hráčky se umístily na 1. místě. Výsledky zde.
  4. 13. června jsme uspořádali na volejbalových kurtech Letní pohár MČR finále chlapců ročník 2008. Výsledky zde.
  5. 18. 6. a 19. 6. jsme uspořádali tradiční mládežnický turnaj MALÁ CENA BESKYD. Pro naše družstva Raškovic to byl velice úspěšný ročník. Mladší žákyně ovládly turnaj a umístily se na 1. místě. Starší žákyně ve své kategorii skončily na 2. místě a žáci na 3. místě. Juniorky se také účastnily své kategorie a ve velmi mladém složení se umístily na 7. místě. (více zde)
  6. Letní prázdniny patřily BEACH TURNAJŮM. Naši kadeti a kadetky se zúčastnily letního poháru v Ostravě a Karviné a nevedli si vůbec špatně. Naši kadeti ukořistili 2. místo (D. Dorociak a T. Garba) a naše kadetky (V. Andrlová-P. Hyrniková, N. Rusňáková - A. Blahutová a V. Strašilová - S. Blahutová). Během prázdnin jsme uspořádali 2. ročník turnajů RAŠKOBEACH na našem beach hřišti v areálu antukových kurtů (výsledky budou doplněny) více zde
  7. Tradiční srpnové turnaje se konaly v obvyklém termínu 3. víkend v měsíci po roční odmlce zaviněné Covid 19. Počasí i účast družstev byla skvělá. Navíc se letos jako novinku povedlo domluvit s ZRNKO RAŠKOVICE - kteří nabízeli výbornou kávu a zmrzlinu. Na turnaje Poháru Jaromíra Vybírala pro ženy a juniorky a Memoriál Josefa Saláta pro muže a juniory byli opět k vidění i extraligoví hráči. Ženský turnaj ovládlo družstvo Ostravy - Loupáci před týmem ze Šternberka. V mužském turnaji dominoval tým Vamos Rafa, který ve finále porazil Palkovice, pro které to znamenalo podruhé druhé místo. Výsledky soboty zde a výsledky neděle zde
  8. Na začátku roku jsme opět podnikli nábory, které probíhaly ve škole v Raškovicích a také v hale Raškovice. Jednotlivé kategorie tedy hlásí tento počet hráčů a hráček s trenéry:

Mladší přípravka: M. Muroňová a P. Novotná - 23 dětí

Starší přípravka: V. Kurečková a J. Sonnek - 18 dětí

Mladší žačky: B. Ivánková Š. Sonnková - 18 dětí

Starší žačky: Š. Sonnková, B. Ivanková - 12 hráček

Žáci: V. Sonnek, S. Novotný a J. Šprla - 14 hráčů

Kadetky a Juniorky: J. Sonnek, V. Hlisnikovský - 12 hráček

1. Během předsezónní přípravy se zúčastnily naše družstva několika turnajů. Mladší žačky opět odcestovaly do Přerova na turnaj J. Lakomého a dovezly krásnou 5. příčku zde. Hráčky starších žaček odjely zase do Bílovce, kde svedly několik velice těžkých utkání, kdy například porazily Přerov zde. Jejích výkon vedl k 6. místu ve skupině. A juniorky odjely také na turnaj do Bílovce, kde složení bylo především z kadetské kategorie, a jejich výkon stačil na 13. místo zde.

V letošním roce hrajeme tyto kategorie:                                  Mladší a starší přípravka - série turnajů BMV v Raškovicích