Memoriál J. Lakomého - přípravný turnaj mladších žákyň v Přerově 17.9.-19.9.2021

29.09.2021

Mladší žákyně se na letošní sezónu krajského přeboru připravovaly na turnaji, kterého jsme již několik let pravidelným účastníkem. Letos se sjelo do Přerova celkem 12 družstev, převážně z Moravy. Covidová doba ovlivnila neúčast družstev ze Slovenska, ale i z Čech. Všechna utkání se hrála ve sportovní hale u zimního stadionu se 3 kurty.

Dívky, z nichž některé z nich nastoupily v šestkovém volejbale poprvé, odehrály celkem 8 utkání na 2 vítězné sety a celkově skončily na perfektním 5. místě, přičemž 4 utkání vyhrály a 4 prohrály.

SESTAVA:
Elen Malyšková, Šarlota Pánková, Stela Bonková, Bára Novotná, Beata Dudková, Eliška Kovářová, Simona Lešanovská, Karolína Škarabelová a Markéta Pavlů.

V šestičlenné skupině ještě v pátek odehrály 2 utkání.

V utkání s Českou Třebovou děvčata velmi překvapila svou bojovností, nebála se smečovat při každé příležitosti a také pohybem po hřišti byla rovnocenným soupeřem, ikdyž nakonec 0:2 prohrály. Česká Třebová se v celkovém pořadí umístila na 4. místě.

Poté nás čekal tým z Nového Jičína, který bude našim soupeřem v krajském přeboru. Zde jsme byli mnohem lepším týmem v 1 setu, a to především na podání a rozehře, kdy jsme míče sami nekazili. Ve druhém setu nastoupily hráčky bez zkušeností s šestkovým volejbalem, ale přes prohru v tomto setu, bojovaly do posledního míče. Třetí set již byl jednoznačně na naší straně a výhra 2:1 byla zasloužena.

V sobotu ráno hned v 9.00 hodin na nás čekal tým Štoky, známý z loňska. Tentokrát jsme na družstvo, které již má jasno v postavení s přebíháním, dokáže blokovat i smečovat tak, že jsou z toho přímé body, nestačili. Prohra 0:2 nás, ale nesrazila na kolena a v dalším utkání s Olomoucí jsme ukázali, že se hned tak někoho nezalekneme, ikdyž se jedná o krajské město a extraligový klub. Olomuc jsme porazili 2:0 tím, že jsme nekazili podání a na síti nás podržela naše kapitánka Lotka. Po obědě jsme bojovali o postup do finálové skupiny o 1.-6. místo s Přerovem A. V těžkém utkání s domácím týmem nás podržela kvalitní hrou na podání a v poli Stela. Holky hrály jako "tým", povzbuzovaly se a ikdyž už na ně padala velká únava, vyhrály po velkém boji 2:1 a tím si zajistily postup ze 3. místa ze skupiny. Velký úspěch 😊.

Ještě v sobotu jsme se utkali s družstvem z finálové skupiny Znojmem, favoritem turnaje. Zde jsme již bohužel utkání odehráli s torzem družstva. Únava již byla obrovská, bolesti hlavy, nevolnost některých hráček nás velmi oslabila. Hráčky statečně a bojovně, ale na Znojmo nestačily a prohrály 0:2.

V neděli  první zápas odehrály s Novým Veselím. Strach z toho, že tyto hráčky doposud na turnaji neprohrály, nám svázal ruce, nohy a dokonce i ústa. Zapomněly jsme přes noc trochu hrát a bojovat. Prohra 0:2 byla zasloužena. Naštěstí se děvčata z prohry rychle otřepala a v následujícím utkání, kde  bojovaly o 5.-6. místo s Vyškovem opět ukázaly, že už umíme dát podání, nahrát si na smeč, běhat a vybírat míče, a co hlavně, že umíme povzbuzovat a projevit radost ze hry, se kterou byly trenérky Šárka a Bára spokojeny.

Máme stále co zlepšovat, ale děvčata posbírala neocenitelné zkušenosti, ze kterých budou čerpat minimálně na prvním kvalifikačním turnaji, který nás čeká v sobotu 2.10. v Kopřivnici.

Tradiční plyšák, slůně, které si dívky vybraly za účast na turnaji, se jmenuje Karlíček a věříme, že nám bude nosit štěstí po celou sezónu 2021/2022.

Děkujeme všem rodičům, kteří dojeli do Přerova a fandili našemu týmu !!!

Gratulujeme všem hráčkám, které reprezentovaly náš klub na tomto prestižním turnaji mladších žákyň k 5. místu a k výhrám, které je k tomuto umístění dovedly. Máme radost 😊.