VÍTÁME NOVÉ ČLENY

Sportovní akce mládeže v posledních 14 dnech

13.06.2021

V článku se dočtete o kvalifikaci starších žaček ročníku 2007 na letní pohár ČVS - východ, o turnajích v beach volejbale U20, U18 a U20, LETNÍ POHÁR ČVS - VÝCHOD mladších žákyň v Bílovci ročníku 2008 a MČR žáků ročníku 2008 konané u nás v Raškovicích. 

5.6. 2021 KVALIFIKACE NA LETNÍ POHÁR ČVS - VÝCHOD MLADŠÍCH ŽAČEK V RAŠKOVICÍCH ROČNÍKU 2007

Holky sehrály 6 utkání a ve všech těchto zápasech nenašly přemožitele a ovládly kvalifikační turnaj. 

Výhry 2:0 nad Frýdlantem, Ostrava C, Hlučín, Nový Jičín, Frýdek Místek A

Remíza 1:1 Orlová 


Moravskoslezský krajský volejbalový svaz uspořádal ve spolupráci s kluby ŠSK Bílovec, VK Raškovice a VK Polanka kvalifikační turnaje pro účast v Letním poháru ČVS, neoficiálním Mistrovství ČR mládežnických družstev v jednotlivých kategoriích. Tyto kvalifikace probíhaly 5.6.-6.6. 2021, z nichž vítězové mají právo postupu na LP ČVS - východ. Během víkendu se všech turnajů v Moravskoslezském kraji zúčastnilo celkem 8 družstev chlapeckých a 22 družstev dívčích. Veškeré turnaje proběhly za dodržovaní platných epidemiologických opatření a podmínek pro uspořádání sportovních akcí. MS KVS děkuje všem organizátorům za přípravu a bezproblémový průběh turnajů, hráčům za jejich výkony, radost ze hry a nadšení z pohybu, který nám všem tak dlouho chyběl. Děkujeme trenérům za jejich obětavou práci a přípravu svých svěřenců a svěřenkyň i během této nelehké doby.

Letní poháry ČVS jednotlivých kategorií se na různých místech po celé ČR uskuteční o víkendech od 12.6.-27.6. 2021. 


10.6. VOLEJBALOVÉ ODPOLEDNE CHLAPCŮ ROČNÍKU 2008 MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE V RAŠKOVICÍCH 

Akce konaná v hale v Raškovicích za účelem kvalitně podchytit talenty ročníku 2008/2009/2010 v rámci tréninku s trenéry z Akademie - chlapci MS KVA spojená s oslovením všech klubů a trenérů v kraji. Tito trenéři mohli přijet se svými svěřenci, pomoci s trénováním nebo jen sledovat trénink a podpořit tak kvalitu našeho kraje. 

Trenéry byli Jakub Karásek z Nového Jičína, Radek Podola z Green Volley, Roman Dvoran z VK Ostrava a Jan Sonnek z Raškovic. 

Volejbalového dne se zúčastnilo na 36 chlapců z 6 klubů. V případě příštího tréninku doufáme v zapojení více trenérů a hlavně více klubů 


12.6. 2021 TURNAJE V BEACH VOLEJBALE U20, U18, U16 


  1. U20 - Nikol Rusňáková a Adéla Blahutová 

Holky hrály první turnaj v beach volejbale za jejích volejbalovou kariéru v rámci MS Kraje v Karviné. Hned se dostaly do čtvrtfinále, kde podlehly specializovanému páru. Jejich nadšení a radost ze hry přebily některé prohry a celý tento den hodnotily velice kladně 
  1. U18 - Vendula Andrlová a Pavlína Hyrníková 

Stejný scénář se konal i v tomto beachvolejbalovém páru. Holky postoupily ze skupiny do čtvrtfinále, kde na ně čekal reprezentační pár a nedal jim naději na postup. Nicméně holky hrály na turnaji v beachvolejbale poprvé a odehrály celkově 6 utkání. Po turnaji zhodnotily den, jako velice náročný nejenom fyzicky, ale také psychicky. 


  1. U16 - Tomáš Garba a Dominik Dorociak

Poslední náš beachvolejbalový pár měl stejné podmínky, jako naše děvčata, ale na rozdíl od nich vybojovali kluci stříbrné medaile. Turnaj se konal v Ostravě. Jejich hodnocení bylo na samotnou hru velice pozitivní, ale s organizací nebyli spokojeni. Chyběli rozhodčí i zapisovatelé a tak jejich hru provázelo množství sporných míčů. 

LETNÍ POHÁR ČVS - VÝCHOD MLADŠÍCH ŽAČEK ROČNÍKU 2008 V BÍLOVCI

Zdálo se být normální sobotní ráno, když zazvonil telefon do Raškovic, že na MČR nemůže přijet družstvo Ostravy z důvodu nemoci a zda nemáme připraven tým. Trenérka Šárka Sonnková neváhala a oslovila čtveřici holek z Raškovic, aby vytvořila tým doplněný dvěma holkama z Opavy

Turnaj začaly pozitivně, když porazily Pardubice 2:1. Poté smolně prohrály dvakrát těsně v koncovce s Prostějovem 0:2 a s favoritem KP Brno podlehly až v tiebreaku. V posledním utkání porazily 2:0 Vyškov a loučily se se základní skupinou na třetím místě. Ve vyřazovacích bojích porazily Frýdek-Místek, ale o 5. až 6. místo prohrály s Bedřichovem. 

Družstvo Raškovic a Opavy pod taktovkou Šárky Sonnkové a Ondry Šimáka, trenéra VK Ostravy a volejbalové akademie MSK děvčat, nakonec skončily na LETNÍM POHÁRU ČVS  - východ v kategorii mladších žákyň na 6. místě 

RAŠKOVICE HOSTILY LETNÍ POHÁR ČVS - VÝCHOD MLADŠÍ ŽÁCI ROČNÍKU 2008

Do Raškovic se sjely tým z Moravy: repre Olomouckého kraje, SVC Zlín, VK Brno, Blue volley, Green volley a SVK Nový Jičín, aby se poprali o celkové vítězství. 

Z vítězství se nakonec radoval celek - repre Olomouckého kraje, který tvořili hráči z Kojetína a Olomouce. 
Na druhém místě se umístil SVK Nový Jičín a třetí místo obsadilo družstvo
                                                                                             Green volley Frýdek-Místek.