VÍTÁME NOVÉ ČLENY

10. - 11.09. Víkend strávily Juniorky na přípravném turnaji v Bílovci

14.09.2022

Holky hrály 7 utkání ve dvou dnech v Bílovci mezi českými a slovenskými ligovými družstvy U20 a U22. 

Turnaj sloužil především k přípravě na sezónu, kterou naše juniorky odehrají v krajském přeboru žen a účastní se také českého poháru U20. Na turnaji potkaly družstva z velkých měst jako je JUNIOR BRNO ,,B", ŽILINA, VAM OLOMOUC, BÍLOVEC, NOVÝ JIČÍN, VYŠKOV. 

První den jsme jeli v sestavě bez nahrávačky a tak musela zaskočit naše kapitánka Tereza Smítalová, která je komplexní hráčkou a tuto pozici zvládne. Nicméně je to oslabení na jiných postech, kde by mohla pomoci a tak i tým nebyl ve své kůži. 

První utkání jsme prohráli s VAM OLOMOUC 0:2. Utkání se hrálo ve velkém tempu, ale s velkou chybovostí z obou stran. V prvním setu byly důraznější soupeřky, ale v tom druhém zase my. Utkání jsme si prohráli chybami, které se na takové úrovni už nemají objevovat. 

Druhé utkání jsem vyhráli 2:0 nad NOVÝM JIČÍNEM. Demolici řídila neomylná Vendula Andrlová, která nešla zastavit. Také zajímavá varianta na 2 nahrávačky, kdy Terce pomáhala univerzálka Vanessa Strašilová, nesla ovoce. 

Třetí utkání jsme prohráli s ŽILINOU 0:2. Soupeř byl lepší ve všech aspektech hry. Nicméně nebyl to soupeř, který by nešel porazit, ale holky si vybraly slabší chvilku. 

Čtvrté utkání jsme začali v další skupině o 9.-16. místo, do které jsme se kvalifikovali ze 3. místa ve skupině. Soupeřem nám byl Vyškov. Ani vedení v každém ze setů 9:3 nám nestačilo k výhře a prohráli vždy těsně 22:25 (0:2) 

Páté utkání začalo v sobotu až v 19:30 a na holkách už byla vidět únava. Holky z Bílovce toho využily a uštědřily nám nejvyšší porážku na turnaji. Navíc se nám v předchozím utkání zranila výborně hrající Vendula Andrlová a její převaha na síti chyběla. 


První utkání v neděli už s nahrávačkou Nikol Rusňákovou jsme odehráli velmi dobře. Sice jsme první set prohráli, ale v tom druhém jsme soupeře k ničemu nepustili a vyhráli. 1:1 

Poslední utkání turnaje jsme opět narazili na Nový Jičín. Tentokrát jsme na tento tým nestačili. První set jsme otočili z 18:23 na 24:23, ale nedokázali jsem ho dotáhnout do vítězného konce i když jsme měli výhodu útoku. Soupeř zatlačil na podání a vyhrál koncovku. Druhý set byl v režii Nového Jičína, kde jim pomohla i dobře hrající smečařka a také výrazné povzbuzování. 

Turnaj nemohu hodnotit jinak než kladně. Samozřejmě jsme mohli v určitých zápasech přidat na tempu nebo vyhodnotit situaci lépe, ale to už je historie. 

Kladné vlastnosti celého turnaje byly v příjmu a podání, a negativní bylo nedorozumění a komunikace.

NE VŽDY SE HRAJE NA VÝSLEDEK. NĚKDY JE POTŘEBA SI UŽÍT KRÁSY HRY. 

Postřeh trenéra: strašně mě baví, že jsme se my Raškovice (2000 obyvatel) dostali na turnaj, kde proti nám stojí extraligový Olomouc, ligová Žilina nebo Brno. Vím, že si možná tyto chvíle holky tolik neužívají a neuvědomují, ale jsem rád, že to mohou zažít i prostřednictvím našeho klubu.