VÍTÁME NOVÉ ČLENY

15.9. - 17.9. 2023: U14 - Tradiční přípravný volejbalový turnaj mladších žákyň v Přerově

30.09.2023

Mladší žákyně VK Raškovice se opět nezastavily ve své touze zlepšit své volejbalové dovednosti a ukázat svůj potenciál na tradičním přípravném volejbalovém turnaji v Přerově. Tento turnaj se stal nedílnou součástí přípravy kategorie mladších žákyň na několik let a letos byl zase plný vzrušení, soutěže a nových zkušeností. 

Turnaj probíhal od pátku 15. září 2023 do neděle 17. září 2023 a přinesl mladým hráčkám VK Raškovice celkem osm utkání. Pro mnohé z nich to bylo poprvé, co se dostaly do kontaktu se šestkovým volejbalem na soutěžní úrovni.

Základní skupina turnaje byla náročná, ale hráčky VK Raškovice ukázaly svou sílu a odhodlání.

Vyhrály 2:0 nad TJ Sokol FM B a VAM Olomouc A, a zvítězily 2:1 nad týmem Přerov A. Sice se musely smířit s porážkami 2:0 od Havlíčkova Brodu a Prostějova B, ale díky svým výkonům postoupily do skupiny o 1. - 6. místo, což byl velký úspěch samotný o sobě.

Bohužel, ve skupině o 1. - 6. místo se VK Raškovice setkaly s velmi těžkými soupeři a prohrály všechny tři utkání 2:0. 

I přesto, že se nedostaly na medailová místa, jejich 6. místo na turnaji bylo výborným výsledkem, který ukázal, že mají potenciál dosáhnout ještě lepších výsledků v budoucnosti.

Turnaj byl náročný, ale zároveň velmi užitečný pro přípravu mladších žákyň VK Raškovice. Ukázal jim, kde se mohou zlepšit, a to především v oblasti servisu. Na druhou stranu, hráčky se mohou pochlubit výbornou komunikací a povzbuzováním v týmu, což je klíčové pro úspěch volejbalového týmu. Také se nebály hrát s míčem na tři a smečovat, což trenéři hodnotili velmi kladně.

Do nadcházející sezóny mají hráčky VK Raškovice ještě spoustu práce, ale jejich nadšení a odhodlání je ženou dopředu. 

Tento přípravný turnaj je jistě jen začátek jejich volejbalového dobrodružství, a všichni se těšíme, co pro nás budou mít připravené v budoucnosti. 

Gratulujeme jim k jejich výkonům na turnaji a přejeme mnoho úspěchů a radosti ve své volejbalové kariéře.