VÍTÁME NOVÉ ČLENY

16.1. 2022 Neděle: STARŠÍ ŽÁKYNĚ slaví postup do skupiny B KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKYŇ

17.01.2022

16. ledna 2022 jsme odjížděly ke 4 kolu krajského přeboru starších žákyň do Frýdku-Místku na 7. ZŠ. Ve skupině C na nás čekaly soupeřky z TJ Sokol Frýdek-Místek B, KV Kopřivnice a VK Kylešovic. Poprvé v sezóně jsme odjely v plné základní sestavě doplněné o nejlepší mladší žákyně. Tajným přáním trenérky byl postup do skupiny B, který nám několikrát unikl, přičemž utkání jsou ve skupinách B a C velice vyrovnané.

K prvnímu utkání s TJ Sokol Frýdek-Místek jsme nastoupily s převahou v 1 setu, kdy hráčky plnily vše, co jsme na pátečním tréninku pilovaly. Výhra 25:14 jasně ukazovala, že porazit Frýdek-Místek je v našich silách. V setu jsme nezkazily jediné podání, naopak jsme dokázaly dát 6 přímých bodů-es a na síti se velmi dařilo naši blokařce Vendi. Druhý set byl bohužel pravým opakem toho prvního, 19 chyb, znamenalo 19 bodů pro Frýdek a my rázem prohrávaly 12:20. Na podání se naštěstí po vydařeném útoku dostala Ema Bonková, která dokázala svou trpělivostí s přispěním ostatních hráček v poli, srovnat utkání na stav 20:20. Holky si opět vzpomněly, že volejbal hrát umí. Vendy zabodovala opět na síti, což nám pomohlo nakonec k výhře 2:0. Nejlepší hráčkou utkání byla tentokrát Ema Bonková.

Na druhé utkání s Kopřivnicí jsme se dobře připravily. Věděly jsme, že nesmíme chybovat na podání a zbytečně nezmatkovat v poli. Tentokrát na podání zabodovala nejvíce Aňa, naše nahrávačka. Na síti opět excelovaly Ema Bonková s Vendy Ožanovou, avšak připojily se s přímými body také další hráčky Ema Babulíková a Lída Hlisnikovská. Chyb bylo na rozdíl od družstva z Kopřivnice pramálo a jasné vítězství 2:0 nám dávalo šanci na postup. Nejlepší hráčkou utkání Aňa Babulíková na podání a Ema Babulíková na útoku.

Poslední utkání s Kylešovicemi bylo velice vyrovnané, čemuž nasvědčují výsledky setů 25:23, 25:23, bohužel však v náš neprospěch. Tentokrát jsme nezvládaly koncovky, kdy jsme v obou setech začaly zmatkovat při příjmech i v nahrávce. Mnohem více jsme chybovaly na podání, ale především jsme nedokázaly projít přes bloky a dobrou hru v poli Kylešovických hráček.

Avšak i přes tuto prohru hráčky VK Raškovice mohou slavit postup do skupiny B díky poměru míčů. Hráčky odvedly jednotlivě velmi dobrou práci, musíme však na sobě zapracovat jako tým, který drží za jeden provaz.

Sestava: Anna Babulíková, Ema Babulíková, Ema Bonková, Ludmila Hlisnikovská, Vendula Ožanová, Karolína Václavková, Barbora Novotná, Šarlota Pánková, Stela Bonková

Trenérka: Šárka Sonnková