VÍTÁME NOVÉ ČLENY

16.-18. prosince 2022 - OHLÉDNUTÍ za třídenním turnajem Memoriálu J. Lakomého v Přerově mladších žákyň

28.01.2023

Na turnaj, kterého se již pravidelně účastníme, jsme odjeli z Raškovic v pátek 16.12. 2022, v den další sněhové kalamitky "VéKáčkovým" devítimístným autem. Trenérka Bára nám hlásila aktuální dopravní situaci z Opavy, odkud přijela pro další hráčky. Do Přerova nám cesta trvala 2x déle než obvykle a již ve Frýdku-Místku jsme měli půlhodinové zpoždění. Nebyli jsme jediní, na turnaj jsme se se zpožděním sjížděli ze všech koutů České republiky. Sníh Českou republiku, překvapivě pro silničáře, v prosinci zasypal, a tak, než opět vytáhli své zazimované prostředky k odhrnování sněhu ze silnic, jsme se do Přerova opatrně doploužili.

Než jsme však vyjeli museli jsme vyřešit náhlé onemocnění jedné hráčky, a tak v pátek ráno se místo do školy vypravila naše nejmladší a nejmenší hráčka Mařenka na turnaj do Přerova se svou sestrou Bárou. Byla připravena nemocnou Káju rychle nahradit, za což moc děkujeme ji i rodičům. Obětavým přístupem k účasti na turnaji v Přerově je příkladem pro všechny také Eliška, které rodiče umožnili účast jak na turnaji, tak na vystoupení se svým sborem v sobotu odpoledne v Dobré. Rodiče Elišku vyzvedli v sobotu odpoledne, kdy stihla odehrát 2 utkání a v sobotu večer již byla zase s děvčaty na pokoji a připravovala se na nedělní volejbalová utkání.

Do Přerova se sjelo celkem 12 družstev. Ve skupině na nás čekala družstva Havlíčkův Brod, Lanškroun, Praha Střešovice, SVK Nový Jičín a Přerov A. pro některé hráčky to byla premiéra šestkového volejbalu, pro některé z našich hráček jeden z dalších turnajů, všechny jsme si však odvezly nezapomenutelné zážitky, navzájem se více poznaly a zase o něco více utužily naši partu.

Cílem byla příprava na Mistrovství České republiky, které se hraje 25.-26.3. 2023.

Ve skupině A jsme skončili na 3. místě, když jsme 3 utkání vyhrály a 2 prohrály. Tímto jsme se dostali do finále I o 1.-6. místo, ve kterém jsme těsně prohráli s Frýdkem-Místkem a favoritem turnaje z Nového Veselí.

Pátek 16.12. - skupina A

VK Raškovice-Praha Střešovice 2:0

VK Raškovice - SVK Nový Jičín 0:2

Sobota 17.12. - skupina A

VK Raškovice - Havlíčkův Brod 2:0

VK Raškovice-Lanškroun 2:0

VK Raškovice - Přerov A 0:2

Sobota 17.12. - Finále I o 1. -6. místo

VK Raškovice - Frýdek-Místek 1:2

Neděle 18.12. - Finále I o 1. -6. místo

VK Raškovice - Nové Veselí 0:2

VK Raškovice - Vyškov 2:0

Konečné pořadí:

 • 1. SVK Nový Jičín
 • 2. Nové Veselí
 • 3. Přerov A
 • 4. TJ Sokol Frýdek-Místek
 • 5. VK Raškovice
 • 6. Vyškov
 • 7. Praha Střešovice
 • 8. Lanškroun
 • 9. Havlíčkův Brod
 • 10. Prostějov
 • 11. Přerov B
 • 12. Přerov C

Sestava: Binderová Monika, Dudková Beata, Hrtoňová Tereza, Kovářová Eliška, Mikešková Julie, Novotná Barbora, Novotná Marie, Skotnicová Dorota, Ševčíková Rozárie, Zápotocká Anežka

Trenérky: Sonnková Šárka, Ivánková Barbora

foto: https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2022-12-Memorial_J.Lakomeho-mladsi_zacky/