VÍTÁME NOVÉ ČLENY

17. - 18. 6. Rekordních 73 týmů na Malé ceně Beskyd 2023 a historický úspěch starších žákyň !!!

20.06.2023

O víkendu 17. - 18. 6. 2023 se v Raškovicích uskutečnil další ročník turnaje mládeže s finanční podporou Moravskoslezského krajského volejbalového svazu, Moravskoslezského kraje, společnosti Hyundai, obce Raškovice, Pražmo, Krásná a Vyšní Lhoty a dalších partnerů a sponzorů. Turnaje se zúčastnily týmy hrající extraligové, ligové, krajské i okresní soutěže.

V sobotu se turnaje žákyň a žáků zúčastnilo 45 družstev z Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje. Hrálo se ve 4 kategoriích na 5 kurtech v areálu antukových kurtů TJ Sokol Pražmo-Raškovice, na 3 kurtech ve sportovní hale v Raškovicích a na hřišti s umělým povrchem venku u sportovní haly. 

V neděli se turnaje zúčastnilo celkem 28 družstev v kategorii kadetek, juniorek, kadetů a juniorů. Opět se hrálo na antukových kurtech i v hale.

Úspěchy Raškovických družstev

V sobotu nastoupily celkem 4 Raškovické týmy. V mladších žákyních to byly družstva ročníku 2010 - 2013 a ve starších 2008 - 2009. 

Mladší žačky U14 - 4. místo

VK Raškovice A - tým složený s úspěšně vedeným týmem, který se probojoval do top 40 týmů v republice, ale bez 3 hráček v základní sestavě. Tímto se uvolnila šance pro hráčky z lavičky, které se nezalekly a chopily příležitost. Celkové 4. místo v turnaji sice trochu bolelo, ale s odstupem času je to obrovský úspěch !!!

VK Raškovice B - tým složený z hráček, které hrály poprvé šestkový volejbal. Základ tvoří hráčky ročníku 2012/2013 doplněné o hráčky 2011. Úspěchem už je jeden vyhraný set nad TJ Sokol FM. 

Starší žačky U16 - HISTORICKÉ ZLATO !!!!

VK Raškovice A - tým, ve kterém hrály hráčky se zkušeností s ženským volejbalem, Českým pohárem nebo beachvolejbalovými turnaji neměl na turnaji sebemenší výkyv. Vyhrál všechna utkání a dokráčel si pro historické zlato ve 47. ročníku tohoto turnaje. Obrovská gratulace hráčkám: 

Malyšková E., Bonková E., Ožanová V., Václavková K., Hosnedlová A., Naji Hmoodová K., Dvořáková N., Rucká A. 

Raškovice B - tým složen, především z hráček, které přecházejí z mladších žaček do starších žaček. Na turnaji sbíraly zkušenosti s rychlejším volejbalem a udělaly opět krok vpřed v jejich volejbalovém životě. Ve skupině nestačily na soupeře a s jedním bodem proti VAM Olomouc skončily na 4. místě. 

Starší žáci - U16 

VK Raškovice A - tým složený z hráčů, kteří tvořili základ krajského přeboru U16 neuspěl v náročné 4členné skupině a nepostoupil dále. Po remíze s Šumperkem skončili na 4. místě ve skupině. 

Kadetky - U18 

VK Raškovice A - tým, který v předchozím dnu vyhrál U16 byl připraven i dnes potrápit starší holky. Hráčky nezačaly vůbec zle, ale pomalu po sobotních 6 utkáních jim začaly docházet síly. Pouze o 3 body nepostoupily ze skupiny a skončily na 3. místě v téže skupině. 

Juniorky - U20 - HISTORICKÉ 4. MÍSTO 

VK Raškovice A - pro mnohé hráčky to byl poslední turnaj v mládežnické kategorii a to znamenalo nechat tam vše. Po krásných bojích ve skupině, kde porazily dvě družstva z Frýdku-Místku se probojovaly rovnou do semifinále. V boji o postup do finále prohrály s následnými vítězkami turnaje Frýdkem - Místkem a šly na Vyškov. Bohužel prohra v tiebreaku dost bolela a bolet ještě bude, nicméně tento výsledek se taky zapíše do historie tohoto turnaje pro naše domácí družstvo.

Junioři - U20

VK Raškovice nemělo své družstvo, ale naši odchovanci si to rozdali mezi sebou v jiných složených družstvech. 

Daniel Strnadel a Matěj Kohut vybojovali s týmem Green volley kadeti - 4. místo 

Tomáš Garba vybojoval s Green volley jun. A - 3. místo 

Martin Sonnek a Dominik Dorociak skončili již ve skupině za tým TI CO ZBYLI. 


Chtěli bychom poděkovat všem organizátorům, zapisovatelům, rodičům, hráčům, trenérům, rozhodčím a dalším, kteří se účastnili víkendového maratonu a pomohli zvládnout náročnou, ale bezproblémovou organizaci. DÍKY VŠEM ZA VÁŠ VĚNOVANÝ ČAS.