VÍTÁME NOVÉ ČLENY

18. - 19.6. Rekordních 67 týmů na Malé ceně Beskyd v Raškovicích

20.06.2022

O víkendu 18. - 19. 6. se v Raškovicích v rámci projektu Moravskoslezského krajského volejbalového svazu s názvem "Významné volejbalové mládežnické turnaje v Moravskoslezském kraji"  uskutečnil tradiční mládežnický volejbalový turnaj Malá cena Beskyd, který byl spolufinancován Moravskoslezským krajem.

Turnaj je rozdělen do dvou dnů pro různé věkové kategorie. Letos Malá cena Beskyd nabídla 6 různých kategorií a tak se uspořádalo 6 turnajů pro tyto kategorie.

SOBOTA: 

Mladší žáci - 3 týmy 

Mladší žačky - 13 týmů 

Starší žačky - 17 týmů 

Starší žáci - 11 týmů 

NEDĚLE: 

Kadetky/Juniorky - 18 týmů 

Kadeti / Junioři - 5 týmů 

Vzhledem k velkému počtu týmů připravili organizátoři 8 kurtů. Hrálo se tradičně na 4 antukových kurtech ve sportovním areálu TJ Sokol Pražmo-Raškovice, na 3 kurtech ve sportovní hale u ZŠ Raškovice a na 1 hřišti s umělým povrchem vedle haly, který je součástí nově zrekonstruovaného víceúčelového venkovního areálu s atletickým oválem. O zdárný průběh turnaje na všech sportovištích se staralo přes 40 organizátorů, které zajistil VK Raškovice z řad svých členů a 14 rozhodčích. 

Tímto bychom chtěli všem poděkovat za jejich čas a ochotu vytvořit tyto jedinečné podmínky pro uspořádání TAK VELKÉHO TURNAJE na Moravě. 

SOBOTA

Mladší žáci - Mladší žačky - Starší žáci - Starší žačky

MLADŠÍ ŽÁCI 

Situace u mladších žáků byla asi nejjednodušší. Na turnaj přijely tři družstva a tak hráli systémem každý s každým dvoukolově. Žáci hráli na tvrdém tartanovém povrchu u haly a až na obrovské vedro nebyl žádný problém. 

1. místo - SVK Nový Jičín

2. místo - Green volley

3. místo - Volejbal Ostrava 

MLADŠÍ ŽAČKY 

Na turnaj mladších žaček se přihlásilo 13 družstev a systém turnaje se hrál na jednu skupinu čtyřčlennou a 3 tříčlenné. Družstva si musela vybojovat postup ze skupiny do pavouku - čtvrtfinále, semifinále a finále. Žačky hrály na antukových kurtech v Raškovicích ve velkém vedru. Na konci malého a velkého finále jsme byli svědky úžasného skandování diváků jména všech týmů. Bylo to mimořádné. Domácí tým se také zúčastnil a skončil na smolném bramborovém místě. Ale i tak v obrovské konkurenci týmů z Olomouce, Frýdku-Místku, Vyškova, Nového Jičína a dalších to je krásné umístění. 

1. SVK Nový Jičín

2. VAM Olomouc

3. VKB Frýdlant nad Ostravicí 

4. VK Raškovice

STARŠÍ ŽÁCI

Turnaje starších žáků na antukových kurtech se zúčastnilo 11 družstev. Součástí týmů Green volley Frýdek-Místek byl výběr KVA MSK, který neměl konkurenci. Bohužel jsme byli svědky diskvalifikace jednoho ze zúčastněných týmů z důvodu nástupu starších hráčů. Jsme zklamáni, když týmy poruší důvěru pořadatelů. Turnaj se má nést v duchu fair play. Nicméně to nemění fakt, že se hrál krásný volejbal za nádherného počasí. 

1. místo - Green Volley Frýdek-Místek (KVA MSK) 

2. místo - Blue Volley Ostrava

3. místo - Red Volley Frýdlant nad Ostravicí

4. místo - Green Volley Frýdek-Místek B 

STARŠÍ ŽAČKY

Turnaj starších žaček se odehrál celý ve víceúčelové hale v Raškovicích. Týmů se přihlásilo 18, ale na poslední chvíli se odhlásilo družstvo z Havířova a tak jsme nakonec vytvořili 3x 4členné skupiny a 1x 5člennou skupinu pro 17 družstev. Součástí turnaje byly i domácí VK Raškovice, které postoupily do čtvrtfinále, což byl obrovský úspěch, jelikož kvalita turnaje byla obrovsky vysoká. 

1. VK UP Olomouc 

2. KVA MSK

3. TJ Ostrava A 

4. SVK Nový Jičín

NEDĚLE

Kadetky/Juniorky - Kadeti/Junioři

KADETKY/JUNIORKY

Na druhý den v neděli se konal turnaj pro starší kategorie. Na antukových kurtech při společném nástupu jsme čítali 18 týmů kadetek/juniorek a 5 týmů kadetů/juniorů. I tentokrát jsme se rozhodli odehrát turnaj v hale i na antukových kurtech. Herní plán u dívčích kategorií vypadal následovně: vytvořily se dvě čtyřčlenné skupiny a dvě pětičlenné skupiny, z toho jedna čtyřčlenná a jedna pětičlenná skupina odehrála základní skupiny v hale. Zbylé dvě zůstaly na kurtech, Tento turnaj byl opravdu velmi kvalitní. V každé skupině byly týmy z extraligy kadetek či juniorek nebo ligové týmy. Samozřejmě, že v turnaji byly týmy z krajských přeborů, které potrápily favority. Například naše domácí družstvo VK Raškovice dokázalo ve skupině porazit ligovou Orlovou a postoupit tak do čtvrtfinále ze skupiny. Zde narazily na celkově druhé TJ Ostravu A juniorky. Nicméně výborný podaný výkon jen dokreslil jejich vzrůstající formu. Jsme také rádi, že turnaj v Raškovicích dostal důvěru extraligových týmů jako je TJ Ostrava, TJ Sokol FM nebo Šternberk. Letos do Raškovic našly cestu také týmy z jiných krajů: Česká Třebová z Pardubického kraje a Vyškov z kraje Jihomoravského. 

1. TJ Sokol Šternberk, exl. - juniorky

2. TJ OSTRAVA A, exl. - juniorky.

3. TJ SOKOL FM A, exl. - juniorky

4. TJ SOKOL FM A, exl. - kadetky 

KADETI/JUNIOŘI

Turnaj juniorů a kadetů opět nenabídl mnoho družstev, ale na kvalitu jsme si nemohli stěžovat. Týmy z extraligy kadetů a juniorů přijely do Raškovic opět změřit síly. Derby mezi Green Volley Frýdek-Místek a VK Ostravou bylo úžasné. Na turnaj přijel sbírat zkušenosti i například Šumperk, který se turnaje v Raškovicích zúčastnil poprvé. Jsme  rádi, že do Raškovic přijíždějí nové a nové týmy. 

1. Green Volley Frýdek-Místek

2. VK Ostrava junioři

3. VK Ostrava kadeti 

4. Red Volley Frýdlant nad Ostravicí 

5. TJ Šumperk 

NA ZÁVĚR BYCHOM CHTĚLI PODĚKOVAT VŠEM SPONZORŮM, POŘADATELŮM, HRÁČŮM, DIVÁKŮM, TRENÉRŮM A VŠEM KTEŘÍ SE PODÍLELI NA TAK KRÁSNÉM TURNAJOVÉM VÍKENDU. 

TĚŠÍME SE OPĚT NA PŘÍŠTÍ ROK 

LETOS TEDY 67 TÝMŮ VE DVOU DNECH, TAK CO BUDE PŘÍŠTÍ ROK? 

SPORTU ZDAR 

Fotografie zde: 

https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2022_06_18_-_Mala_cena_Beskyd_-_zaci_zacky/

https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2022_06_19_-_Mala_cena_Beskyd_-_Kadeti_Kadetky_Juniorky_Juniori/