18. - 20. 3. Pátek - Neděle: Kadetky odcestovaly na poslední turnaj ČP do Prahy!

21.03.2022

V pátek kadetky nastoupily do vlaku, který je odvezl na do Prahy hlavního města ČR, kde strávily 3 dny.

Pátek - Poznáváme Prahu

V 9:10 jsme odcestovali z Ostravy hl. Nádraží do Prahy hl. Nádraží na poslední turnaj Českého poháru, kde momentálně držíme 21 příčku z 34 týmů celé České republiky

V SESTAVĚ: A. KOZLOVÁ, P. HYRNIKOVÁ, V. ANDRLOVÁ, S. BLAHUTOVÁ, T. SMÍTALOVÁ, K. POPELKOVÁ, A. BLAHUTOVÁ, E. BONKOVÁ, E. BABULÍKOVÁ

TRENÉŘI: JAN SONNEK, VOJTA HLISNIKOVSKÝ

Český pohár hrají převážně týmy z 1. Ligy nebo první či druhé týmy ve svých krajských přeborech. První skupinu opanují týmy z extraligy.

Po ubytování na Vysokoškolských kolejích VOLHA jsme spolu s trenéry jeli metrem na Vyšehrad. Vzhledem ke krásnému počasí jsme si opravdu užili výhledy z hradeb Vyšehradu, především při krásném západu slunce. Z tohoto místa jsme pokračovali nábřežím na Karlovo náměstí, kde jsme nastoupili opět na metro a jeli do nákupního střediska CHODOV, kde jsme večeřeli. Po večeři jsme šli pěšky na ubytování, které bylo jen 1 km vzdálené.

Sobota - Poznáváme pražské pohostinství

V Sobotu jsme odehráli 4 utkání. Nejprve jsme z ubytování dojeli na ZŠ Mikulova Praha, kde jsme odehráli celý turnaj. Nicméně na místě jsme byli 7:45 a nikde nikdo. Čekali jsme minimálně do 8:00 než jsme se dostali do haly. Po rozcvičení na první utkání nám bylo oznámeno, že si otáčí a hlavně zapisuje domácí družstvo psané v zápise. Mikulova Praha nezajistila pořadatelé, a tak asistent trenéra Vojtěch Hlisnikovský plnil z Raškovic pro Prahu tuhle funkci. Nezdá se vám to trochu utažené za vlasy? Tak to čtěte dále, to není vše.

Tábor - výhra 2:0

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu z Tábora se kterým jsme v předchozích třech utkáních prohráli. Po bezchybném výkonu jsme vyhráli 2:0. Splnili jsme cíl je porazit a byli jsme namotivovaní do dalších bojů.

Mikulova Praha - prohra 0:2

Pokud jste dočetli až sem, tak teď to přijde. K druhému utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu z Prahy, ale v zápise jsme byli psaní domácí my. Už víte kam mířím? Ano, i když se to zdá nereálné a nikdy nic podobného jsem nezažil, tak otáčet jsme měli my. Byli jsme domácí v zápise, tak to prostě je. 11 hráček, 2 trenéři a 7 diváků bylo málo na to, aby zapisovala Praha. Tato zkušenost nás jen utvrdila v tom, že přece jenom máme nějakou úctu k soupeřům a to by se u nás prostě nemohlo stát, natož o tom jenom uvažovat.

Do utkání jsme nastoupili sebevědomě a v roli neporaženého týmu po dlouhé sérii 20 setů. Od začátku jsme hráli velmi dobře až do stavu 21:16, poté jsme vypli. Zdá se to být neuvěřitelné, ale od té doby jsme prohráli 4 sety v řadě a naše hra se přesunula na samé dno. Prohra 2:0 s Mikulova Praha B byla jen předzvěst.

Havlíčkův Brod - prohra 0:2

Doma jsme je porazili, ale tady bohužel vyhrál Havlíčkův Brod. Tečka.

Rokycany - výhra 2:1

Když se nic nedaří, tak jen bojuj. A holky bojovaly a dřely. Cením si tohoto vítězství jako málo co. První set jsme vyhráli s dostatečným náskokem, ale ten druhý byl boj. Přesto jsme měli dva matchbally a vedení v koncovce abychom to dokázali dotáhnout, ale nešlo. Prohra 28:26 mrzela, ale čekal nás tiebreak. V tiebreaku jsme našli poslední síly ve velmi dusném prostředí haly a překlopili jsme utkání na naší stranu. Vydřená výhra a dva body do tabulky.

Na večeři jsme jeli do doporučené restaurace blízko sportovní haly Chodov. Jídlo bylo dobré a restaurace příjemná. Dali jsme si ,,cézary", ,,špagáty", ,,veřízek" nebo krkovici.

NEDĚLE - dnes to nevyšlo

V neděli jsme měli před sebou jen 2 utkání, protože Česká Třebová se nemohla zúčastnit druhý den.

Po sobotním čekání jsme přijeli před halu trochu později. Bohužel ani 7:50 nebylo dostatečně pozdě a opět jsme čekali na pořadatele. V 8:10 se dostáváme do haly. Holky aby nevymrzly, tak běhaly kolečka kolem fotbalového hřiště, tenisového hřiště nebo měly taneční vystoupení.

RTYNĚ - prohra 0:2

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti soupeři z I. Ligy kadetek a týmu, který celou dobu hrál vrchní skupinu (2. Skupina v ČP). Tomu odpovídal první set, kdy jsme vzdorovali do 12 bodu a poté si udělal Baník Rtyně rozhodující náskok a už jej nepustil. Nicméně druhý set byla jiná písnička. Do poloviny utkání jsme ukázali, proč se s námi musí počítat. Náskok 13:4 jsme si vybudovali tvrdým útokem, ale hlavně velmi dobrým servisem. Z nepochopitelných důvodů a jako už několikrát v sezóně jsme o tento náskok přišli. Postupně soupeř mazal body a my jsme nebyli schopni na to reagovat. V závěru jsme se ještě tahali 22:22. Poté jsme zkazili servis a bylo hotovo.

JIČÍN - prohra 0:2

V Táboře výhra 2:1. V Raškovicích výhra 2:0, zde jsme prohráli po boji zejména v prvním setu. Je mi smutno psát opět o náskoku, který jsme si vybojovali ještě před koncem prvního setu - 20:17, ale poté opět výpadek a prohra. Bohužel jsme nebyli schopni obrátit jedno postavení a bylo zaděláno na další prohru. V druhém setu nás už opouštěla jistota, motivace nebo chuť s tím ještě něco udělat. Musím dodat, že na poslední tři míče jsme se vrátili do stavu, kde jsme se nacházeli před turnajem.

Tento turnaj jsme byli v roli diváků. Ve smyslu stojím, co s tím udělá přijímací hráč, poté stojím, kde to nahraje nahrávačka a poté stojím kde zasmečuje jeden hráč. KOMUNIKACE, NABÍZENÍ, TÝMOVÁ HRA A HRA BEZ MÍČE nám nešla a bez toho se opravdu tyto velmi těžké utkání vyhrávat nedají. Naopak hra pod tlakem, bojovnost když nic nevychází a hra pod tlakem to jsou cenné zkušenosti, které jsme nabyli a které nám už nikdo nesmaže.

Děkuji všem hráčkám za odvedený výkon a těšíme se na další turnaje, které nás čekají v měsíci květnu a především na domácí turnaj Malé ceny Beskyd - jeden z největších turnajů mládeže na Moravě.

Samotné zhodnocení Českého poháru v budoucím článku.