19.-21.11. 2021: 1. Turnaj Českého poháru kadetek a podruhé v Táboře měl opět svůj příběh

28.11.2021

Každý volejbalový trenér ví, že když chybí nahrávačka bývá to zpravidla největší problém, ale naše holky opět dokázaly, že nic není překážkou a dokázaly se s touto situací sžít!

PÁTEK

Oproti kvalifikaci v táboře jsme tentokrát vyjeli o den dříve, abychom byli odpočatí a plní sil na těžký turnaj, kde nás čekalo 7 utkání. Po cestě jsme se stavili na večeři a v týmu panovala dobrá nálada. V Táboře jsme zjistili, že hrajeme kompletně v nové hale, která je opravdu nádherná a bylo úžasné zde hrát (odkaz na halu zde)

SOBOTA

Holky hrály v sobotu  utkání. Nejprve porazily hladce 2:0 Ústí nad Labem a poté v neuvěřitelném obratu porazily 2:1 Rokycany v tiebreaku. Třetí utkání bylo z obou stran výborným počinem, ale Brandýs nad Labem byl silnější v prvním setu 23:25 a druhý už neponechal náhodě. Prohra 0:2. Bohužel ve čtvrtém utkání s domácím Táborem si holky vybraly slabší chvilku. Chybělo k vítězství úplně vše a i když jsme chtěli, tak to prostě nešlo. V tomto utkání jsme pocítili už tlak na postu nahrávačky. Prohra 0:2.

Nahrávaly univerzálky Vaness Strašilová a Anička Václavaková a nahrávaly výborně. Nicméně není jednoduché nahrávat 4 utkání a v posledním utkáním už se projevila únava.

SESTAVA:

Zleva a do kruhu: Václavková A., Pánková Š., Hlisnikovská L., Andrlová V., Strašilová V., Blahutová S., Blahutová A., Smítalová T., Hyrniková P., Kozlová A.

Trenéři: Sonnek J. , Hlisnikovský V.

Doprovod a řidič: předseda klubu Sonnek Z.

NEDĚLE

V neděli jsme věděli, že musíme proti silným týmům uhrát aspoň 4 body pokud chceme setrvat ve skupině C. A byl to boj, jelikož hned první utkání nedopadlo v náš prospěch. Předposlední MIkulova Praha B nás porazila 2:0 a najednou jsme se ocitli na samotném chvostu tabulky. Ve třech utkáních v řadě jsme ani nebodovali.

Změna přišla na pozici nahrávačky, kdy jsme přesunuli naši smečařku Terku na nahrávku a naši nahrávačku Vaness na její pozici univerzálky. Tato změna byla přínosem i přestože jsme první utkání set prohráli. V druhém setu jsme se ocitli bod od vyřazení, kdy jsme sice vyhrávali 24:19, ale nedokázali dopodávat. Až 29:27 jsme dokázali udolat a dostat utkání do tiebreaku. V tiebreaku jsme se ocitli v podobné situaci. Opět jsme nedokázali ukončit stav 14:11. Nicméně poslední bod si nechala pro sebe Adéla Blahutová a výhra 16:14 nám dala šanci dále bodovat.

Poslední utkání s celkově druhým týmem jsme měli na lopatě. Opět jsme prohráli první set, ale vyhráli jsme druhý a v tiebreaku jsme vedli 13:9. Bohužel nás opět dostala koncovka a utkání jsme ztratili 15:13.

PODĚKOVÁNÍ

Všem hráčkám děkujeme a gratulujeme za reprezentaci klubu a za krásné 5. místo v tabulce. Děkujeme i rodičům, kteří umožnili hráčkám cestovat po republice a účastnit se tak těchto úžasných turnajů.

Nemalé díky patří trenérům, realizačnímu týmu a vedení klubu za perfektní organizaci a finanční podporu při tomto nemalém projektu