U18 KADETKY postoupily ze 3. místa do kvalifikace o 2. ligu

10.03.2024

Sen se stal skutečností...kadetky VK Raškovice budou hrát poprvé v historii Raškovic kvalifikaci o 2. ligu kadetek. Sezóna ještě nekončí,                     kvalifikace se bude hrát 27.-28.4. 2024

Ve skupině A se probojovaly svými výsledky na 2. místo za VK Valašské Meziříčí, týmem, který pochází z kraje Zlínského, a tím si zajistili postup do finálové skupiny o 1.-4. místo v soutěži krajského přeboru MS-U18Z. Ve finále skončily hráčky na 3. místě a protože do kvalifikace postupují 2 týmy z každého kraje a tým VK Valašské Meziříčí je z kraje Zlínského, postupuje VK Raškovice do kvalifikace o 2. ligu kadetek ze 3. místa spolu s VK Kylešovice.

Do finálové tabulky si bohužel přinesly kadetky jen 1 bod, když v základní části zvítězily s VK Val. Meziříčí jen jednou 3:2. V průběhu skupiny o 1. - 4. místo v Krajském přeboru U18 kadetek si naše hráčky počínaly úžasně. Po prvním dvojutkání s Kylešovicemi sice neměly dobrou výchozí pozici, protože dvě prohry je stále odkazovaly na poslední příčku ve skupině o 6 bodů za třetím. Nicméně rychle se dokázaly vzchopit a po 4 výhrách v řadě nad TJ Ostravou s 11 body se dostaly neomylně na pozici zaručující 3. místo

V posledním dvojutkání s VK Kylešovice se rozhodlo o celkovém pořadí. V prvním dvojutkání 17.2. Raškovice doma prohrály 2x 0:3. Nic však není nemožné a to věděly i naše hráčky. Pokud by Kylešovice prohrály s již jistým postupujícím týmem a lídrem krajského přeboru MSK Valašským Meziříčím, rýsovala se nám zápletka až do posledních utkání. S VK Kylešovice se naše hráčky utkaly v přeloženém termínu v úterý 19.3. ve večerních hodinách ve sportovní hale v Opavě.

TAK KDO Z KOHO? RAŠKOVICE NEBO KYLEŠOVICE ... my už to víme :-)

V úterý 19.3. trenérka Šárka "posbírala" hráčky ihned po vyučování a své práci v rámci "okružní" jízdy klubovým autem z Ostravy přes Frýdek-Místek a Frýdlant n/O tak, aby kadetky odehrály přeložené utkání v pracovní den od 17.00 hodin. Bohužel nám některé hráčky onemocněly nebo se stále potýkají se zraněním a tak jsme do Opavy dorazily v počtu 7 hráček, kde již nás čekala trenérka Bára, která změnila bydliště a na tréninky dojíždí právě z Opavy. Starší žačky, které v průběhu sezóny v případě nouze doplňovaly tým kadetek, měly po náročném víkendu v Žatci a na trénink se v pondělí dostavily jen 3 hráčky. Proto trenérky tyto hráčky tentokrát neoslovily a kadetky se tak musely poprat s Kylešovicemi v omezeném počtu.

VK Kylešovice porazily VK Raškovice ve vzrušujících zápasech dvakrát 3:1

Večer plný nadějí a očekávání přinesl volejbalový souboj mezi VK Raškovice a VK Kylešovice. Fanoušci obou týmů netrpělivě očekávali, jak se bude vyvíjet utkání. Překvapivě do haly v Opavě dorazili i rodiče a příbuzní některých hráček z Raškovic.

Obě utkání se nesla ve stejném duchu se střídavými úspěchy na obou stranách, které však převažovaly na straně Kylešovic.

První set prvního utkání začal s velkým nasazením a bojovností ze strany Kylešovic, Zatímco Raškovice se rozkoukávaly po hale. Hráčky z Kylešovic se snažily využít domácího prostředí a začaly utkání s velkým elánem, který vedl k úspěchu a vítězství 25:14. Ve stejném duchu se nesl také druhý set a Raškovice prohrály 25:16.

S přibývajícími sety rostlo napětí a bojovnost na obou stranách. VK Raškovice nechtěly opustit hřiště poraženy a v třetím setu podaly nejlepší výkon zápasu. Jejich obranná hra se zlepšila a útoky byly nebezpečnější. VK Kylešovice nám pomohly chybami na podání, což našim hráčkám pomohlo k vítězství setu 25:18.

I přes dva sety ztracené v řadě neztrácely hráčky z Raškovic odhodlání. Poslední set byl plný dramatických momentů a nekompromisních výměn míčů. VK Kylešovice však ukázaly svou sílu a soustředěnost a zápas uzavřely vítězně, tentokrát s výsledkem 25:20.

Také první set druhého utkání VK Raškovice nezačaly valně a prohrály 25:11. Pak se však něco v hráčkách zlomilo, a řekly si, tak takhle ne, začaly hrát uvolněně a s radostí. Náhle se stal z jednoznačného utkání napínavý souboj druhého a třetího týmu tabulky v kraji. Druhý set Raškovické hráčky vyhrály 25:23 a třetí set bohužel v napínavém souboji naopak 23:25 prohrály. Ve čtvrtém setu se již projevila únava našich hráček, které se však nevzdávaly, ač nakonec set prohrály 18:25.

Byl to náročný den pro všechny, ale Kylešovicím jsme vítězství nedaly zadarmo a hráčky dostávají od trenérek pochvalu.

Sestava: Bonková Ema (2008), Hosnédlová Anna (2008), Kovalová Annastasia (2008), Ožanová Vendula (2008), Rucká Amálie (2009), Václavková Karolína (2008), Žárská Veronika (2008)

Trenérky: Šárka Sonnková, Barbora Ivánková