19.8. Oslavy 70 let volejbalu na turnaji Poháru Jaromíra Vybírala

22.08.2023

V sobotu za krásného počasí se konaly oslavy 70 let volejbalu na turnaji žen a juniorek, který nese název Pohár Jaromíra Vybírala.

RANNÍ NÁSTUP

V 9:15 začal obvyklý ranní nástup družstev. Týmy přijely převážně z Moravskoslezského kraje. O úroveň se postaraly extraligové týmy z Ostravy, ligové týmy z Vyškova, Frýdku - Místku a další týmy z krajského přeboru. I tentokrát se přihlásily juniorské týmy.

Jako každoročně zahajoval turnaj starosta obce Raškovice Jiří Blahuta, ale při nástupu výjimečně nebyl sám. Doplnili ho starosta obce Vyšní Lhoty pan Roman Čagala, starosta obce Krásná Antonín Tulach a předseda MS KVS pan Tomáš Kavala. Spolu s předsedou klubu Zbyňkem Sonnkem zahájili turnaj.

DOPOLEDNÍ PROGRAM

Dopoledne byl uvolněn kurt č. 4 - centr kurt pro ukázku Barevného minivolejbalu Raškovické mládeže. Hráčky hrály od žlutého až po modrý volejbal. Dále předvedly hráčky starších žákyň a kadetek tréninkový ball control, cvičení na udržení míče ve hře.

Pro pozvané hosty z řád bývalých a současných členů byla připravena VIP zóna před centr kurtem, pro kterou hrál Aleš Nitra se svojí kapelou s názvem: AV Blues & Swing.

Během dopoledne na ostatních 4 kurtech probíhal již zahájený turnaj. Hrálo se na kurtech č. 3,2,1 a nové postaveném tenisovém kurtu.

PROGRAM PRO DĚTI

Pro děti jsme letos nachystali dětský koutek pod záštitou Aničky Gucké, bývalé hráčky VK Raškovice, která se nyní věnuje dětem ve své profesi. Děti zde mohly tvořit a kreativně se rozvíjet. Omalovánky, korálky a mnoho dalšího bylo k dispozici v našem koutku. Součástí dětského koutku byl také nafukovací hrad, kde na děti dohlížely naše trenérky nejmladší kategorie U10 Sluníčka, Petra Novotná a Markéta Muroňová.

Během turnaje se vystřídaly průběžně 2 bouřky, nicméně všichni byli rádi za trochu deště, protože dusno, které se vytvořilo bylo velmi nepříjemné. Zdržení nebylo velké a mimo tyto pauzy nám svítilo sluníčko a bylo příjemných 30 stupňů.

VÝVOJ TURNAJE

Po dopoledním programu na kurtu č. 4 pokračoval turnaj na všech 5 kurtech. V turnaji jsme měli taky domácí družstvo juniorek Raškovice A. Během turnaje skončily JUNIORKY ve skupině na 4. místě a nepokračovaly v pavouku .

Ve skupinách jsme sledovali vyrovnané bitvy týmů, krásné výměny, povzbuzování diváků a bez problémů jsme pokračovali do vyřazovacích bojů. Nakonec se extraligové týmy Ostravy A i B probojovaly do finále. V něm vyhrál tým TJ Ostrava A. V malém finále bojovaly Vyškov a TJ Sokol FM B o 3. místo. Frýdeckomístecké ženy byly nakonec lepším týmem a vybojovaly třetí příčku. 4. místo si odvezl tým Vyškova a 2. místo TJ Ostrava B.

1. TJ Ostrava A
  2. TJ Ostrava B
  3. TJ Sokol FM B
  4. Vyškov

VEČERNÍ PROGRAM

Po turnaji nám začala hrát kapela v čele s Janem Slezákem - předseda komise rozhodčích MS KVS s názvem VŘESBANda. Jejich country muzika doprovodila večeři finálových týmů. V areálu stále zůstalo dostatek lidí a začala zábava.

Po kapele začala OHNIVÁ SHOW s Ludmilou Hlisnikovskou, která je členkou a hráčkou VK Raškovice. Ta svou show rozproudila krev v žilách nejednomu přihlížejícímu divákovi. Lída obdržela velký aplaus a šli jsme do finále. Kapela Bacardi, která zahrála snad písně ze všech hudebních žánrů roztančila celý areál. Hrála nám až do 1:30 a potom se pomalu areál odebíral ke spánku. Ve 3 hodiny se zavřely dveře od bufetu a my jsme spokojeně mohli jít spát, abychom stávali na nedělní program na 7 hodinu ranní.