VÍTÁME NOVÉ ČLENY

20.8. Na 64. ROČNÍK Memoriálu Josefa Saláta přijelo 20 týmů

22.08.2023

V neděli po oslavách 70 let volejbalu nás překvapilo nádherné počasí, množství týmů z celé Moravy a úžasná atmosféra. 

RANNÍ NÁSTUP

Na ranním nástupu otevírala turnaj poprvé místostarostka obce Raškovice Naďa Koperová spolu s předsedou klubu Zbyňkem Sonnkem. Do turnaje se poprvé přihlásily týmy z jihomoravskoho kraje. Šlapanice a Kojetín ozdobili už tak velmi nabitý turnaj ligových a krajských týmů. Za některé týmy nastoupili také hráči, kteří hrají nebo hráli extraligovou soutěž v České republice. 

DĚTSKÝ KOUTEK

Opět byl v průběhu dopoledne připraven dětský koutek se skákacím hradem a děti si tak mohly odpočinout od volejbalu. Hlavně rodiče měli, kde nechat své děti a věnovat se svému sportu. 

VÝVOJ TURNAJE

V turnaji měl VK Raškovice dva týmy. Bohužel oba týmy skončily již ve skupině. VK Raškovice A remizoval všechna 3 svá utkání a VK Raškovice B po smolné prohře s Palkovicemi vybojoval jen bod s VK Ostrava jun. Ve čtvrtfinálových bojích překvapivě vypadla Morávka s mladým týmem z Kojetína - Rybáři. Dále se probojovala již tradiční družstva Vamos Rafa a VK Valašské Meziříčí. Čtvrtým týmem, který se probojoval do semifinále byla Moravská sebranka. V semifinále Rybáři (Kojetín) pokračoval na vítězné vlně a v tiebreaku zdolal VK Valmez. Moravská Sebranka porazila Vamos Rafa ve dvou setech a o finálové dvojici bylo rozhodnuto. V malém finále si ve dvou setech poradil Vamos Rafa s VK Valmez.

FINÁLE

Po prvním vyhraném setu Moravské sebranky nikdo nepochyboval, že to bude jasná výhra tohoto týmu. Jenže Rybáři, především zlepšeným servisem na riziko, převzali otěže v druhém setu a stejným způsobem oplatili soupeři prohru v prvním setu. Šlo se do tiebreaku, kde si ihned v úvodu vypracovala Moravská sebranka 5 bodový náskok výborným servisem Matěje Kolouška z Black volley Beskydy. Nicméně Rybáři se nevzdali a opět dotáhli zápas na rozdíl jediného bodu. Rozhodující bod nastal za stavu 10:9 pro Sebranku. Sporný míč na pásce byl rozhodnut pro Sebranku a rozdíl dvou bodů byl klíčový. Moravská sebranka už drama nepřipustila a vyhrála 15:13 v rozhodující sadě. 

KONEČNÉ POŘADÍ 

  1. Moravská Sebranka
  2. Rybáři (Kojetín)
  3. Vamos Rafa
  4. VK Valmez

Chceme poděkovat všem organizátorům, sponzorům, rozhodčím, trenérům, divákům, rozhodčím, hráčům a mnoho dalším lidem, kteří se podíleli na hladký průběh turnaje. 

Děkujeme a těšíme se na další ročník: PŘÍŠTÍ ROK JIŽ 65 !!!