VÍTÁME NOVÉ ČLENY

21. - 23. 04. 2023 Český pohár U20 v Jirkově

26.04.2023

V pátek jsme odcestovali do dalekého Jirkova, který se nachází na druhé straně republiky u Chomutova, kde jsme sehráli 5 utkání v rámci Českého poháru U20. 

 Na poslední finálový turnaj Českého poháru jsme jeli v omlazené sestavě o hráčky starších žákyň, které ještě nemají tolik zkušeností. Amálka Rucká (2009) a Helena Lisníková (2008) ještě v této sezóně hrály pouze okresní přebor a během roku se neskutečně posunuly a tak dostaly povolání do týmu U20. Do tohoto týmu se dostala také Elen Malyšková, která je již zkušenější - opora starších žákyň a také velmi příjemné překvapení této sezóny. Tyto hráčky doplnily jádro juniorek U20 - P. Hyrniková, T. Smítalová, V. Strašilová, V. Andrlová a A. Kozlová. 

Během soboty jsme hráli 5 utkání s Braníkem, Jirkovem, Chlumcem nad Cidlinou, Rokycany a Jičín. Bohužel jsme nestačili ani na jeden tým, ale jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit a zažít opět krásný čas na volejbale.

V letošní sezóně je opravdu škoda, že se naše holky U20 sešly z 5 turnajů pouze na dva. A v těchto dvou jsme dokázali, to co jsme si všichni mysleli. A to, že máme na druhou skupinu, ne-li na skupinu první. V této sestavě jsme postupovali dvakrát za sebou. Nejprve z 4. skupiny do 3. skupiny a hned ze 3. skupiny do 2. skupiny. 

Je dobře, že jsme dokázali zakomponovat do Českého poháru i hráčky ročníku 2008, ale přece jenom pro Český pohár U20 je to obrovský skok. Hráčky si vyzkoušely i rychlejší a tvrdší volejbal a doufám, že je motivoval do další práce. Protože tyto ročníky stojí teprve na začátku volejbalu. 

Protože jsme postoupili do druhé skupiny, tak jsem se posunuli o tři místa a nakonec jsme skončili na krásném 20. místě z 30 týmů. Máme stejně bodů jako Česká Třebová (19. místo) a o bod méně než Mnichovo Hradiště (18).