22.-23.04. 2023 Mistrovství ČR U14 - účast ve 2. kole

01.05.2023

Mladší žákyně VK Raškovice postoupily v 1. kole MČR, které jsme pořádali pro jednu osmičlennou skupinu u nás v hale v Raškovicích, do 2. kola mezi 40 týmů z 87 přihlášených, když se umístily na 4. místě.

Dle klíče, který stanovil ČVS, jsme byli nalosováni do skupiny s týmy VAM Olomouc, Kometa Praha, PVK Olymp Praha, TJ Tatran Střešovice, ŠSK Bílovec, ŠSK Demlova Jihlava a ZŠ Mikulova Praha. Pořadatelství připadlo na ŠSK Bílovec, nejeli jsme tedy daleko, proto jsme zvolili dopravu auty s rodiči, kteří pro své dcery zajistili dopravu po oba dny, za což jim moc děkujeme.

Velké díky patří rodičům také za vytvoření skvělé atmosféry, kdy nepřetržitě naše hráčky povzbuzovali a vytvořili tak fan-club, který nám všechny týmy záviděly. Ač jsme tentokrát nevyhráli žádné utkání, naši fanoušci byli ze všech nejlepší.

Sestava: Barbora Novotná (2010-kapitánka, blokařka/smečařka), Beata Dudová (2010-blokařka), Eliška Kovářová (2010-nahrávačka, smečařka), Dorota Skotnicová (2010-nahrávačka), Markéta Mecová (2010-blokařka), Lucie Hendrychová (2011-blokařka, smečařka), Tereza Hrtoňová (2012-blokařka, smečařka), Nicol Zajacová (2011-smečařka, blokařka), Karolína Vitásková (2013-nahrávačka, smečařka), Monika Binderová (2010-smečařka), Lilli Ann Sviteková (2012-nahrávačka), Marie Novotná (2013-nahrávačka, smečařka)

Trenérky: Šárka Sonnková, Barbora Ivánková

1. den - sobota 22.4. sportovní hala ZŠ Komenského

1. VK Raškovice-ŠSK Bílovec 0:2 (-10,-23)

V prvním utkání jsme se utkali s ŠSK Bílovec, pro nás velmi známým soupeřem, se kterým  jsme potkávali po celou sezónu v soutěži krajského přeboru U14 ve skupině A a který je přeborníkem Moravskoslezského kraje (pozn. VK Raškovice 3. místo v MSK) . Bohužel jsme tento tým ani tentokrát neporazili, ale opět jsme je pěkně potrápili ve druhém setu, který jsme dotáhli až ke stavu 23:23

2. VK Raškovice - PVK Olymp Praha 0:2 (-13,-16)

S jedním z favoritů nejen naší skupiny, ale celého MČR jsme se potkali hned ve 2 utkání. Tento tým, hrající systémem 5+1 a s hráčkami, které nás převyšovaly nejen výškou, udolal naše hráčky především nepříjemným plachtícím skákaným podáním a údernou silou na útoku,

3. VK Raškovice - VAM Olomouc 1:2 (-17,23,-7)

Soupeř, který nás čekal ve 3 utkání byl k poražení. Sice nás hráčky z Olomouce opět převyšovaly svou výškou, ale díky skvělému podání Bety Dudkové a Elišky Kovářové jsme dokázaly soupeřky dostat pod tlak, které tak začaly chybovat na příjmu. Druhý set se nám podařilo za velkého jásotu hráček na střídačce a rodičů na tribuně vyhrát v koncovce. I když rozhodčí zakázal našim hráčkám povzbuzovat pomocí bubnu, který nás doprovázel celé první kolo v Raškovicích, rodiče nám vítězství v setu vybubnovali :-). Bohužel jsme tempo a eufórii z druhého setu nepřenesli do tie-brieku, ve kterém jsme kazili podání a zároveň nedokázali vzdorovat útoku soupeřek. Zároveň díky vydýchanému vzduchu v hale a únavě jsme museli některé hráčky v rozhodujících chvílích vystřídat, což tým rozhodilo.

4. VK Raškovice - Mikulova Praha 0:2 (-7,-23)

Do čtvrtého utkání náročného dne jsme vstoupili po 15. hodině po doplnění hořčíku, ovoce a dalších doplňků stravy (párek v rohlíku :-), energy tyčinky), kdy jsme dosud neměli příliš času se pořádně najíst, protože jsme hráli 3 zápasy za sebou bez odpočinku. Únava se však v prvním setu projevila u většiny hráček, které jsme museli prostřídat. Ve druhém setu nás však hnala síla nezdolných fanoušků až do stavu 23:17, který jsme však v koncovce prohráli 25:23.

2. den - neděle 23.4. - tělocvična Gymnázium M. Kopernika

5. VK Raškovice - ŠSK Demlova Jihlava 1:2 (-22,22,-8)

V neděli jsme začínali první utkání již v 8.30, tentokrát v tělocvičně na Gymnáziu. Soupeřky z Jihlavy jsme pěkně potrápili chytrou hrou našich opor Báry Novotné a Bety Dudkové, pěkně nahrávaly také nahrávačky Dory Skotnicová a Eliška Kovářová. Rozehrála se také Lucie Hendrychová, ovšem na výhru v tiebreaku to nestačilo. Opět nechyběli neúnavní rodiče, kteří hnali hráčky za vítězstvím, avšak stačili jsme vyhrát opět jen 1 set.

6. VK Raškovice - TJ Tatran Střešovice 1:2 (-17,17,10)

Asi v nevyrovnanějším utkání celého víkendu jsme opět spoléhali na naše blokařky Báru a Bety, kterým bohužel už docházely síly, jak fyzické, tak mentální. Docházelo k nedorozumění na hřišti v rozhodujících okamžicích, které nás stály prohru v tiebreaku.

7. VK Raškovice - Kometa Praha 0:2 (-16,-9)

Další favorit nás čekal na závěr celého víkendu, tentokrát opět ve sportovní hale. Soupeř nás převyšoval ve všech herních činnostech.

Na závěr:

Ač jsme nevyhráli žádné utkání byla to obrovská zkušenost utkat se s týmy z "velkého volejbalového Česka" a vidět, co všechno se dá naučit ve 12 letech při poctivém trénování a s chutí něco dokázat. Snad si odvezly raškovické hráčky z tohoto MČR nezapomenutelné zážitky a zkušenosti, ze kterých mohou čerpat v dalším svém volejbalovém rozvoji.

Celé MČR, které je určeno především pro hráčky ročníku 2010, jsme odehráli jen s 6 hráčkami tohoto ročníku, přičemž 2 z nich nepatří do základní sestavy. Tým byl složen především z hráček, které mohou dokázat své dovednosti a využít svých zkušeností nejen příští rok, ale některé také ještě v roce 2025 nebo 2026.