VÍTÁME NOVÉ ČLENY

22. - 23. 10. 2022 Kvalifikace ČP U20 v Kostelci nad Orlicí nedopadla podle představ

25.10.2022

V letošním roce jsme se opět přihlásili do Českého poháru U20, kde jsme v loňském roce skončili na 21. místě z 34 týmů. Pro kvalifikaci nám byla přidělena skupina v Kostelci nad Orlicí nedaleko Hradce Králové. 

Přímo před Českým pohárem jsme bohužel museli udělat několik změn v sestavě, jelikož 4 hráčky ze základní sestavy se poháru nemohly účastnit. Tereza Smítalová, Simona Blahutová, Adéla Blahutová a Pavlína Hyrniková neodjely s týmem z důvodu zranění, nemoci, školní akci apod. Místo těchto hráček se do sestavy probojovaly hráčky ze starších žaček, které dlouhodobě předvádí výborné výkony v mladší kategorii. Další novou hráčkou a posilou se stala Kateřina Polášková z Frýdlantu nad Ostravicí, která u nás hostuje právě pro Český pohár U20

Sestava zleva: K. Polášková, K. Popelková (kapitánka), V. Strašilová (asistentka kapitánky), V. Ožanová, V. Andrlová, A. Kozlová, E. Bonková, L. Pánková, E. Malyšková

Trenéři: Jan Sonnek a Šárka Sonnková 

Český pohár jsme tedy odehráli na hráčky ročníku 2004, 2005 a čtyři hráčky ročníku 2008! 

V tomto článku jen stručně shrnu výsledky jednotlivých utkání. 


Raškovice - Chlumec/C. 0:2 (-19,-12)

Olymp Praha - Raškovice 2:0 (13,14)

M. Hradiště - Raškovice  2:0 (16,18)

Raškovice - Napajedla 0:2 (-12,-11)

Raškovice - TJ Svitavy 0:2 (-19,-17)

VYŠKOV - Raškovice 2:0 (23,21)¨

Raškovice - Chlumec/C. 0:2 (-19,-12)


 

Podle těchto výsledků je zřejmé, že jsme na dobrý výsledek šahali pouze ve dvou případech a to z Vyškovem a Chlumcem. Tyto dva zápasy mě jako trenérovi budou dlouho ležet v žaludku. 

Vyškov byl druhý v tabulce a přesto jsme je mohli porazit 2:0. V prvním setu jsme vedli 23:21 a v tom druhém 19:14. Bohužel zde se projevila právě nedostatečná zkušenost a mládí v našem týmu, kde jsme vyloženě darovali soupeři laciné a lehké body. Nicméně za toto utkání jsme holky museli pochválit, protože jediné co mu chybělo byly body pro nás do tabulky. 

Chlumec nad Cidlinou - VK Raškovice bylo velmi podobné utkání. Vlétli jsme do něho až z toho bylo vedení 10:2. Bohužel opět jsme nedokázali takto veliký náskok udržet a případně si vypracovat ještě větší. V druhém setu jsme už po psychické stránce odpadli a z ČP si nevezeme ani bod. 

Shrnutí: Pozitiva se hledají opravdu jen stěží. Nicméně mohu říct, že pokud jsme se dostali k útoku, tak ten byl kvalitní. Asi největší problémy nám dělalo zahájení hry. Jak naše podání, kde jsme nedokázali podávat s jistotou několika míčů v řadě, tak příjmu, který nám dělal velké problémy. 

Pokud musíte k posledním dvěma utkáním přesunout nahrávačku na libero pro zlepšení příjmu a pole a tato hráčka je opravdu lepší než ostatní je potřeba si šáhnout pořádně do svědomí a na tréninku podřídit této činnosti všechno. 

Zpracoval hlavní trenér U22 a U20 

Jan Sonnek