VÍTÁME NOVÉ ČLENY

23.3. - 24.3. Raškovické mladší žákyně bojovaly v kvalifikaci na Mistrovství České republiky ve volejbale

06.04.2024


Raškovické mladší žákyně bojovaly v kvalifikaci na Mistrovství České republiky ve volejbale

V domácím prostředí VK Raškovice se odehrála jedna z nezapomenutelných událostí pro mladší žákyně, když se zúčastnily kvalifikace na Mistrovství České republiky ve volejbale. Turnaj probíhal během dvou dnů, v sobotu a v neděli, nabízející divákům intenzivní sportovní zážitek.

FOTO A VÝSLEDKY 

Sobotní den byl plný emocí a vzrušení, 

kdy mladé hráčky VK Raškovice předváděly své dovednosti na hřišti. Celkem se jim podařilo vyhrát tři utkání a jedno prohrát. Úvodní střetnutí s týmem Polanky nad Odrou sice skončilo prohraným výsledkem 0:2 (-7,-21), ale dívky se z této porážky rychle oklepaly a vrátily se do hry. 

Následoval dramatický zápas s VK Brno A, který skončil vítězstvím Raškovic 1:2 (-19,15,-10), čímž se tým dostal zpět na vítěznou vlnu. VK Raškovice poté porazily TJ Sokol Letovice 2:1 (-16,16,12) a VK Valašské Meziříčí 0:2 (-10,-21). 

Klíčovými faktory úspěchu byly kvalitní příjem, dobrý útok a nesmírná radost hráček, která se přenášela do celého týmu. Velkou roli hrály také hráčky na lavičce, které svým povzbuzováním a podporou přispívaly k pozitivní atmosféře.

Neděle bohužel nepřinesla očekávané výsledky. 

Mladé volejbalistky VK Raškovice se potýkaly s obtížemi na podání a příjmu a tím pomáhaly soupeři získávat jednoduché body. Zápas s VK KP Milénova skončil prohrou 0:2 (-12,-9), stejně jako duel s KV Kopřivnice, který skončil 2:0 (15,21). 

Poslední utkání proti SVK Nový Jičín opět skončilo prohrou 0:2 (-25,-13). Klíčovým faktorem byl tentokrát servis, který selhal a nepomohl týmu k postupu. Tato disciplína se ukázala být kamenem úrazu, který bránil celkovému úspěchu.

I přes neúspěch v neděli, mladé hráčky VK Raškovice ukázaly svou oddanost, nasazení a bojovnost. Jejich výkony v sobotu byly nesmírně povzbudivé a ukázaly potenciál týmu. 

Umístění na 5. místě v této kvalifikaci není zklamáním, ale spíše motivací pro další trénink a zlepšení. VK Raškovice mohou být pyšní na své mladé volejbalistky a jejich přínos k rozvoji volejbalového sportu v Raškovicích.

Rádi bychom vyjádřili upřímné poděkování všem rodičům, kteří se zapojili do organizace bufetu během tohoto skvělého víkendu. Vaše pomoc a podpora jsou nepostradatelné pro úspěch takovýchto akcí.

Dále bychom chtěli srdečně poděkovat všem rodičům za jejich povzbuzování a vytvoření atmosféry, která hráčkám pomáhala po celou dobu Mistrovství České republiky. Vaše podpora je pro nás neocenitelná a dává nám sílu překonávat překážky.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem hráčkám, trenérům a organizátorům za skvělé Mistrovství České republiky. Vaše úsilí, odhodlání a vášeň pro volejbal jsou inspirací pro všechny nás. Ať už jsme skončili na 5. místě, zůstáváme hrdí na naše úspěchy a připraveni pracovat ještě tvrději pro budoucnost. Věříme, že společně dosáhneme ještě větších vítězství a úspěchů v dalších volejbalových dnech. 

Buďme silní, buďme hrdí, buďme VK Raškovice!