23.9. 2023: Reportáž z Prvního utkání kategorie kadetek U18 mezi VK Raškovice a Valašským Meziříčím

30.09.2023
Valašské Meziříčí – Valašské Meziříčí hostilo návštěvu týmu VK Raškovice a bylo zde cítit ohromné nadšení domácího publika. Atmosféra byla elektrizující, což se odráželo na samotném zápase, který se odehrál mezi týmy kadetek U18 VK Raškovice a Valašského Meziříčí. Obě utkání nabídla výjimečně napínavý volejbal plný vzrušení a nečekaných zvratů.

První utkání: VK Raškovice vs. Valašské Meziříčí 2:3 (23,25,-17,-22,-9)

Hned od úvodního podání bylo patrné, že se nám chystá vyrovnaný souboj. Hráčky VK Raškovice vstoupily do utkání se zápalem a zdálo se, že první dva sety jsou pod kontrolou. Domácí Valašské Meziříčí se však nevzdalo, i když se ocitlo ve ztrátě 2:0.

Třetí set byl obratně zahájen domácími hráčkami, které se postavily na odpor. Povedlo se jim zdramatizovat situaci na hřišti a set si odvezly. Stejný scénář se opakoval i ve čtvrtém setu, kdy Valašské Meziříčí ukázalo svou odhodlanost a vyrovnalo na 2:2.

Největší napětí přišlo v tiebreaku, kde hráčky VK Raškovice zažily těžký boj s houževnatými domácími hráčkami. Nakonec však bylo Valašské Meziříčí to, kdo si připsal vítězství s konečným skóre 9:15. Pro hráčky VK Raškovice to byla hořká prohra po nadějně rozehraném zápase.

Zranění a nemoc zasáhly polovinu týmu VK Raškovice, ale hráčky ukázaly skvělou bojovnost a odhodlání na hřišti.

Druhé utkání: VK Raškovice vs. Valašské Meziříčí  1:3 (20,-17,-22,-14)

I přes prohru v prvním utkání neztratily hráčky VK Raškovice své odhodlání a nadšení. První set druhého utkání byl znovu v režii hostí, kteří si ho připsali na svou stranu. Domácí Valašské Meziříčí však ukázalo svou sílu a začalo se zlepšovat.

Následující tři sety se nesly v duchu těsných bojů, při nichž byla Valašskému Meziříčí nakonec přána štěstěna. VK Raškovice bojovaly statečně, ale druhý, třetí a čtvrtý set nakonec putovaly na konto domácího týmu.

Pro trenérku Báru Ivánkovou  byla tato prohra hořkou pilulkou, ale zdůraznila, že bod z venkovního prostředí je cenným příspěvkem do náročné sezóny krajského přeboru kadetek Moravskoslezského kraje.

I přes těžké soupeření a výsledky, na které by mohly hráčky VK Raškovice nahlížet se zklamáním, si tým zaslouží uznání za svou bojovnost a snahu, kterou na hřišti prokázaly. Sezóna teprve začala, a je stále spousta příležitostí na zlepšení výkonů a dosažení úspěchů. Bod z tohoto venkovního prostředí může být klíčovým krokem na cestě k úspěchu v následujících zápasech.