VÍTÁME NOVÉ ČLENY

23.9. - 24.9. 2023: Reportáž z Volejbalového Českého Poháru: Starší žákyně VK Raškovice na neuvěřitelném 2. místě ve skupině

30.09.2023

Příběh našich starších žákyň VK Raškovice na letošním Volejbalovém Českém Poháru v kategorii U16 je příběhem odhodlání, nasazení a houževnatosti. Klub se rozhodl poprvé v historii zúčastnit této prestižní soutěže, a před hráčkami stála náročná výzva, kterou se rozhodly přijmout s otevřenou náručí

A jak to dopadlo? VK Raškovice vybojovaly neuvěřitelné 2. místo ve skupině!

Celý dvoudenní turnaj byl naplněn napínavými momenty a soutěžním duchem. VK Raškovice se postavily proti silným soupeřům a ukázaly, že na české volejbalové scéně mají co říct. Ve skupině E si dokázaly poradit s týmy Napajedla a Břeclav, oba zápasy vyhrály 2:0. Zápas s týmem z Vyškova byl již o poznání těžší, ale díky bojovném duchu dokázaly vyhrát v tiebreaku 2:1.

S týmem Uherského Hradiště se VK Raškovice utkaly, když bylo již jisté, že si zajistily druhé místo ve skupině. V té chvíli se trenéři rozhodli dát příležitost i dalším hráčkám na lavičce, což byl krok, který podtrhl duch nastavení týmu. I přes porážku 1:2 v tomto utkání byla atmosféra v týmu pozitivní a hráčky ukázaly, že jsou jednotným kolektivem, který drží pohromadě.

Jediným utkáním, které VK Raškovice prohrály, bylo proti týmu VK KP Brno A. Tento tým byl v porovnání s naším klubem opravdovým gigantem, ale naše hráčky se odvážně postavily této výzvě. Sbíraly zkušenosti a v druhém setu dokonce vedly a získaly krásných 19 bodů.

Trenéři byli s výkonem svých svěřenkyň velmi spokojeni. VK Raškovice ukázaly konzistentní výkony a udržely si tempo během celého turnaje. Týmová komunikace a povzbuzování hrály klíčovou roli ve výkonu týmu.

Je důležité poděkovat rodičům, kteří vytvořili úžasnou atmosféru na turnaji. Jejich podpora, zejména proti týmu z Břeclavi, byla neocenitelná a pomohla hráčkám překonat náročné momenty.


Nyní se VK Raškovice připravují na další kolo, kde se utkají s týmy SK Volejbal Kolín, TJ Svitavy, Happy Sport Opava, TJ Ostrava, TJ Jiskra Jaroměř a Volejbal Rudolfov.

Tým vás srdečně zve do naší haly ve víceúčelovém sportovním areálu v Raškovicích, kde budou probíhat další zápasy. Přijďte nás podpořit a sledovat další úžasnou volejbalovou akci!