VÍTÁME NOVÉ ČLENY

25.2. Sobota: Domácí Český pohár juniorek U20 byl opět nezapomenutelný

28.02.2023

SLAVÍME POSTUP Z DRUHÉHO MÍSTA DO SKUPINY C, PO 4 VÝHRÁCH A JEDNÉ PROHŘE V TIEBREAKU

V sobotu jsme u nás v Raškovicích opět hostili Český pohár U20, který byl u nás naposledy minulý rok. Do Raškovic přijely opět velice zajímavé týmy: Karlovy Vary, Rychnov nad Kněžnou, Litomyšl a další. 

Český pohár byl také povinný pro naše mladší žákyně, které zapisovaly a sledovaly se zaujetím kvalitní volejbalové výkony. Některé z mladších žaček si našly své oblíbené hráčky, zjistily jaké volejbalové posty v šestkovém volejbale existují a užily si volejbalový den. 

Utkání

Na naše utkání přišlo opět velké množství diváků. Rodiče, kamarádi, volejbaloví příznivci a další volejbaloví nadšenci se sešli na tribuně, aby podpořili naše juniorky. Vytvořili nám opravdu bouřlivou atmosféru za zvuku bubnů a fandění. 

VK RAŠKOVICE - KARLOVY VARY 2:0

VK RAŠKOVICE - SVITAVY 2:0

VK RAŠKOVICE - PŘEROV 2:1

VK RAŠKOVICE - RYCHNOV N/K 2:1

VK RAŠKOVICE - LITOMYŠL 1:2

Všechna utkání se hrála ve vysokém tempu, nasazení a zaujetí. Juniorky se velmi podporovaly, dávaly najevo své emoce a byla na nich patrná obrovská soudržnost a bojovnost, která v KP žen nejde až tolik vidět. Tolik toužené výhry nám dodávaly postupně sebevědomí, které nám chybělo v poslední době. Tato skutečnost nás udělala  s každým utkáním lepší a lepší. Juniory vyhrály několik důležitých míčů v koncovkách setů, které jim pomohly otočit utkání. 

Juniorky se během turnaje mohly opřít o dva důležité aspekty hry a to podání v čele s Vendy Ožanovou (2008), která se mnohdy nezalekla tíhy koncovky a pomohla nám důležitými esy. A na příjmu to byla právě Pavlína Hyrniková (2005), která z pozice libera uklidňovala celý tým kvalitním pohybem a výběrem nejenom podání, ale i útokem soupeře. 

Smečařky Vendy Andrlová (2004), Vaness Strašilová (2005) a Ema Bonková (2008) měly na svých bedrech útok a přihrávku po podání a zhostily se těchto úkolů na jedničku i když každá měla jinou úlohu. 

Na pozici nahrávačky jsme měli Karolínu Popelkovou (2004) a Terezu Smítalovou (2004). Obě nahrávačky se zlepšovaly od utkání k utkání, na jejich nahrávku bylo spolehnutí a odměna byla vždy akce na bezblok.

Blokařky měly složitou pozici, protože byly jenom dvě a proto do posledního utkání nastupovaly značně unavené, přesto jak Adéla Kozlová (2005), tak i Vendy Ožanová (2004) hlídaly naši síť na 100%. 

No a v neposlední řadě naše duo univerzálek Adéla Blahutová a Katka Polášková, naše hlavní palebná síla a továrna na body si vytvořilo mnoho bodových situací. Ačkoliv mohla být souhra mezi nahrávačkou a univerzálkou lepší, tak jsme na této pozici měli určitě více bodů než naši soupeři a nebáli jsme se bodovat i z doskoku (zadní zóny) 

Chtěl bych poděkovat všem organizátorům, hráčům, divákům, rodičům, bufetářkám, trenérům a mnoho dalším lidem, kteří se podíleli opět na tak úžasné akci !!!

Zpracoval trenér Kadetek a Juniorek

Jan Sonnek