VÍTÁME NOVÉ ČLENY

19. - 20.2 2022 Sobota - Neděle: Fantastický výkon kadetek ve druhém kole Českého poháru na domácí půdě 

23.02.2022

Poprvé v historii volejbalu v Raškovicích jsme hostili turnaj ČESKÉHO POHÁRU pro 8 družstev z 1. ligy kadetek a krajského přeboru včetně našeho domácího družstva. 

PŘÍPRAVA

14 dní před zahájením prvního utkání nás napadla myšlenka: ,,Proč neuspořádat Český pohár u nás v Raškovicích?" Vzhledem ke stálé nejistotě, kdo naší skupinu uspořádá, jsme nakonec o pořadatelství požádali a bylo nám přiděleno. Musím vyjádřit obrovské díky Šárce Sonnkové, která vše dokázala vykomunikovat ohledně rezervace haly, ubytování a stravování, zajištění organizačního týmu, bufetu. Děkujeme všem za spolupráci, vstřícnost a podporu 

Pro každý tým jsme připravili bedýnku s ovocem, energetickými tyčinkami a k zajištění pitného režimu obdržely týmy 2 balení neperlivé vody. Tato naše pozornost pro hráčky není u všech pořadatelů podobných turnajů běžná, my jsme však chtěli ukázat, že by správná životospráva měla být základem každého sportovce.  (Pozn. redaktora každý turnaj, kterého jsem se jako hráč ledního hokeje zúčastnil, měl tento ,,luxus" ve formě ovoce a pitného režimu přichystaný). 

PŘEDSTAVENÍ TÝMŮ A JEJICH UMÍSTĚNÍ V TURNAJI

  1. 2:1 SK VOLEJBAL Ústí nad Labem - I. liga kadetek  (3. místo v základní skupině) - postup
  2. 0:2 TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště - I. liga kadetek (1. místo v základní skupině) - postup
  3. VK Raškovice - KP juniorek  (průběžné 5. místo) 
  4. 2:0 TJ Jičín - KP kadetek (průběžné 1.místo) 
  5. 2:0 Tělocvičná jednota Sokol Havlíčkův Brod - KP kadetek (průběžné 2. místo)
  6. 1:2  Volejbal Tábor - KP kadetek (průběžné 1. místo) 
  7. 2:0 TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou - KP kadetek (průběžné 2. místo) - sestup
  8. 2:1  Sportovní klub tenis - odbíjená Duchcov - KP kadetek (průběžné 2.místo) - sestup


SESTAVA DOMÁCÍHO TÝMU

ZLEVA I.: V. Strašilová, E. Bonková, V. Ožanová, T. Smítalová, S. Blahutová, V. Andrlová, A. Blahutová a trenér Sonnek Jan ZLEVA II.: K. Popelková, A. Václavková, P. Hyrniková, A. Kozlová, E. Babulíková
ZLEVA I.: V. Strašilová, E. Bonková, V. Ožanová, T. Smítalová, S. Blahutová, V. Andrlová, A. Blahutová a trenér Sonnek Jan ZLEVA II.: K. Popelková, A. Václavková, P. Hyrniková, A. Kozlová, E. Babulíková

Český pohár byl úžasný v tom, kolik diváků se přišlo na kvalitní mládežnický volejbal do haly podívat.. V hledišti jsme viděli kamarády a kamarádky hráček, jejich rodiny či další volejbalové příznivce. Také naše juniorky byly celou dobu s námi. MY jsme jeden tým ,ať už hrajeme kadetky nebo juniorky a to vždy pospolu. Proto jsme taky tak silní!!!! 

DEN PRVNÍ 

V sobotu jsme měli na programu hned 4 utkání a věřte nebo ne, v žádném jsme neztratili všechny body a dokonce jsme 3 vyhráli. Pouze jeden nám unikl těsně v tiebreaku a tak jsme první den zakončili na úžasném 1. místě s 9 body. Věřili byste tomu? Kvalifikaci jsme zakončili se sedmi body z šesti utkání a první kolo jsme bojovali o udržení a vybojovali jsme jich 8 za 7 utkání a teď jsme to měli za první den. Úžasné!!!

CHLUMEC NAD CIDLINOU - 2:0 (15,19 ) - výhra

V prvním utkání jsem čekal všechno, ale že takto nastoupíme, jsem nečekal. Výhra v prvním setu jen ukázala odhodlání, které jsme do toho dali. V druhém setu se stalo něco, na co budu ještě dlouho vzpomínat. Dokázali jsme udělat neuvěřitelných 10 chyb na podání a přesto vyhráli (soupeři jsme tedy povolili pouze 9 bodů ve hře) 

JIČÍN - 2:0 (15, 18) - výhra

Druhé utkání. Zde jsme předvedli nejlepší výkon v sezóně. Většinou jsme nikdy nedokázali vydržet naši úroveň z tréninků ve všech aspektech hry. Ale zde vyšlo vše. Byli jsme důrazní, útoční a agresivní. Naše hra je postavená na velkém tlaku. Musíme pochválit naše libero, které řídilo obranu brilantně. Naše hlavní zbraň byla, že jsme nastoupili s pokorou a byli jsme úspěšní. 

VOLEJBAL TÁBOR - 1:2 (18,-21,-13) - prohra

První set jsme vyhráli a už jsme se viděli zase s tříbodovým ziskem. Nicméně Tábor je pro nás nepřítel číslo 1 a zase nám ukázal, kde je naše slabina. Náš výkon začal kolísat. Nedokázali jsme dostatečně přitlačit soupeře na podání a jejich obrana předváděla úžasný výkon. Především jejich libero bylo prostě úžasné. Přesto jsme prohráli opět s tím, že jsme nedokázali udržet naši nebojácnou hru až do konce. Začali jsme bagrovat a to je pro nás vždy nebezpečným artiklem hry. Těchto bodů byla škoda, ale musíme přiznat, že jejich výkon byl výborný - útok vedla pouze jedna hráčka, která nás dokázala obcházet na bloku. 

SKV Ústí n. L.   2:1 (24, -20, 10) - výhra

3 vzájemné utkání a 3 výhra. Postupující tým naší tabulky prohrál pouze jedno utkání a to s námi. I zde jsme měli na to vyhrát za tři body, ale musíme si přiznat, že to bylo jedno z nejtěžších utkání na turnaji. Ústí nad Labem je konzistentní s minimální chybovostí. Zde rozhodoval týmový výkon a hlavně obrovská přízeň našich diváků. Už na Tábor byly zaplněné tribuny, ale na tento podvečerní zápas jich bylo opravdu hodně. Naše výhra v tiebreaku byla zasloužená. Myslím, že každý z nás, kdo zažil tuto atmosféru, si ji uchová na celý život. 


DEN DRUHÝ 

První den jsme sice skončili na prvním místě, ale tabulka byla tak vyrovnaná, že pro postup bychom museli vyhrát všechna utkání. Ústí nad Labem mělo stejně jako my 9 bodů a Uherské Hradiště jen o bod méně. 

HAVLÍČKŮV BROD - 2:0 (19,24) - výhra

Toto utkání bylo vyhrané 2:0, ale musím uznat, že holky předvedly mimořádný výkon. Velmi těžký soupeř nám daroval několik bodů, hlavně po našem servisu, kdy nám vzal strašně moc autů a vlastně i match ball jsme proměnili tímto způsobem. Když jsme se potkávali s tímto soupeřem na turnaji v žákovských soutěžích, nikdy jsme neměli šanci a najednou slavíme výhru 2:0, kdo by to čekal? Jsem obrovsky rád, že vstup do prvního dne byl takto úžasný.

DUCHCOV - 2:1 (17, -24, 11) - výhra 

I do tohoto utkání jsme vstoupili naprosto odhodlaně zvítězit a je to asi jediné utkání, které nás může mrzet i přesto, že jsme v tiebreaku dokázali vyhrát. Ještě v druhém setu jsme vyhrávali 18:12, ale potom z nepochopitelných důvodů jsme začali zmatkovat a kazit. Nechali jsme zvednout Duchcov v samotném závěru a bylo těžké je v tomto setu zastavit. Ztráta bodu mrzela v konečné tabulce, ALE! 

ALE! To ,že se holky dokázaly po tomto kolapsu v závěru zvednout a vybojovat tiebreak pro sebe je něco neuvěřitelného. Kdo zná sportovní psychologii a někdy hrál nějaký sport ví, jak je těžké zkousnout porážku, zahodit ji a hned něco vyhrát! Klobouk dolů! 

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  0:2 (-18,-18) 

A jsme u posledního utkání. Raškovice 14 bodů a Uherské Hradiště 12 bodů. Kdo vyhraje bere postup. Je to neuvěřitelné, že jsme vůbec bojovali o postup v takto těžké skupině a to do posledního utkání a s prvním z první ligy. V prvním setu vše vypadalo dobře, protože jsme hráli na 100%. Vše fungovalo a cítili jsme se lepší (15:12). Bohužel jsme měli první výpadek na turnaji (pozn. redaktora náš stabilní výkon byl překvapivým zjištěním pro trenéra) a ten nás stal tento set. Nejlepší hráčka na podání turnaje otočila set na 15:21 a my jsme se z toho nedokázali dostat. V druhém setu jsme hned prohrávali 0:9 a bylo po nadějích. Nicméně ještě jsme se nadechli k obratu a dokázali jsme stáhnout na 15:18. Poté nám opět jejich hráčka (ta samá) vzala vítr z plachet a soupeř vyhrál. 

Postup nám unikl o jeden jediný bod, ale z té druhé stránky MY JSME VYHRÁLI 5 UTKÁNÍ ze sedmi a to ještě jeden prohráli v tiebreaku. Kdo by si to pomyslel, před turnajem. Nabyli jsme mnoho zkušeností a získali srdce celých Raškovic.

HODNOCENÍ HRÁČEK

Trenér se opíral o základní sestavu - Kája, Simča, Vendy, Vendula, Adéla, Andy a Pája a na servis střídal Terku, Emu. Ema Ba. a Anička byly připraveny ke hře, ale jejich neutuchající pozitivní nálada a povzbuzování bylo tak nakažlivé, že si nedokážu představit, kdyby s námi nebyly. 

Kája - nahrávačka: naběhala asi nejvíce kilometrů, mohli jsme se o ni opřít na nahrávce a byla oporou pro náš útok

Simča - smečařka: výborný příjem po celý turnaj a hra v poli. V útoku to sice nebylo vždy 100%, ale má kariéru ještě celou před sebou (ročník 2007) 

Vendy A. - smečařka: náš hlavní dělostřelec, v podstatě až na poslední utkání, co dostala na sako to byl bod, výborný příjem, 

Vendula Ož - blokařka: starší žačka, která si zvyká na rychlost hry v kadetkách. Na síti zachytila blokem několik útoků soupeře a dokázala rozhodovat těžké míče na síti

Adéla B. - univerzál: výborným servisem nás držela v dlouhých sériích, zkušená hráčka, která překvapovala obranu soupeře různými druhy útoku, navíc dokázala dobře blokovat

Andy - blokařka: přestože nedostávala důvěru na útoku, tak v obraně odrazila nebo zablokovala mnoho útoků soupeře, dokázala rozehrávat zdarma míče s větším klidem než jsme u ní zvyklí 

Pája - libero: velké zlepšení na příjmu po podání, až na jedno utkání jsme se mohli opřít o její stabilní příjem a i v poli dokázala všem, že se s ní musí počítat. Řídila obranu s mnohem větším sebevědomím než doposud

Ema a Terka - obě měly velmi nevděčnou roli - přijít z lavičky, dát pár es, zůstat na dvě otočení a jít si zase sednout, ale nikdo nemá více es než tyto dvě. Bez nich bychom měli velký problém dojít až takto daleko. 

Ema a Anička - holky, které si tolik nezahrály ALE! Nabraly mnoho zkušeností a zažily tu atmosféru. Jejich povzbuzování a podpora nám byla příkladem. Když nastoupily ,odehrály slušně své střídání a byly plnohodnotnými členkami týmu

FOTO: ZDE


SHRNUTÍ

Tento turnaj se nám všem vryje do paměti. Ukázali jsme, že lze naplnit tribuny povzbuzujícími diváky. Ujistili jsme se, že jsme konkurencí pro týmy z celé České republiky, a že naše schopnosti jsou klidně i na 1. ligu kadetek. Že náš výkon se zvedá každým dnem, a že jako volejbalisti rosteme. Když vidím naše družstvo v juniorkách či kadetkách, tak vidím velký potenciál. Byla by škoda ho nevyužít! 

Děkujeme všem organizátorům, soupeřům, trenérům, vedení, divákům a hráčkám za úžasný turnaj. 

Vypracoval:

Sonnek Jan