26. - 27. 11. 2022 ČP U20 Juniorkám utekl postup o 2 body

01.12.2022

Juniorky se zúčastnily dalšího kola Českého poháru a druhého turnaje v letošní sezóně.

Český pohár se konal v nedalekém Vsetíně. Pro holky to je další zkušenost s volejbalem z celé České republiky, protože se potkaly s týmy jako jsou Karlovy Vary, Třebíč a další.

Opět musím připomenout, že jsme jediná vesnice, která hraje takto vysokou soutěž a nevedeme si vůbec zle. I když jsme hráli 4. skupinu, tak jsme se potkali s velice dobrými týmy.

Sobota

V sobotu jsme k prvnímu utkání nastoupili proti týmu KARLOVY VARY. Utkání jsme odehráli ve velice slušném tempu a dařilo se nám prakticky ve všech herních aspektech hry. Vyhráli jsme zaslouženě 2:0.

I v druhém utkání jsme se dlouho nezdržovali na hřišti. 2:0 výhra nad PŘEROVEM 1908 jen podtrhla kvalitní hru, kterou jsme se prezentovali první 2 utkání.

Třetí utkání jsme opět vyhráli 2:0. Celek SVITAVY nás moc neprověřil a tak jsme šli spát s vědomím, že zítra budeme bojovat pouze s dvěma týmy o postup - VSETÍN A ROKYCANY.

Neděle

V neděli jsme se probudili do nového dne a hned první utkání nás srazilo opět k zemi. Bohužel jsme nedokázali udržet tempo z předchozího dne a prohráli jsme 1. set s týmem Třebíče. I když jsme nakonec vyhráli v Tiebreaku 2:1, tak prohra jednoho setu výrazně narušilo naše sebevědomí.

Zápas o vše. Kdo vyhraje, tak postupuje. VKR - VSETÍN. První set jsme otočili z 20:23 na 25:23 a radovali jsme se z vítězství 1:0 v první setu. Bohužel obrovskou euforii vystřídal jeden velký zmar. Jako trenér jsem nedokázal pochopit, jak se vše mohlo tak rychle změnit. Bohužel jsme prohrávali ihned 9:1 a druhý set jsme prohráli a šlo se do tiebreaku. A když už to vypadalo, že se dotahujeme, protože jsme byli vždy o dva míče pozadu, tak přišla série 3 zkažených servisů v řadě a bylo po nadějích.

Přesto jsme šli do posledního utkání s vědomím, že jakákoliv výhra nás může posunout dále. Celek Rokycany, se kterým jsme se už setkali nesčetněkrát loni a hned dvakrát jsme ho porazili, nás přejel hladce 2:0. Nekladli jsme žádný odpor, hra byla velice špatná. Od začátku až do konce bez energie a to na co jsme bojovali předchozích 5 utkání jsme pohřbili během 40 minut.

Zhodnocení

Jako trenér hodnotím tento Český pohár jako neúspěch. Možná jsou moje představy či cíle vyšší a kladu vyšší očekávání na holky, ale potom co jsme spolu zažili na kurtu v loňské sezóně nebo v té letošní proti ženám v krajském přeboru si myslím, že jsme nepodali ten nejlepší výkon a hlavně, že jsme se dobře na ten turnaj nepřipravili ať už fyzicky nebo psychicky.

POZVÁNKA

Další kolo se bude konat na domácí půdě naší víceúčelové haly a doufám, že nás podpoříte v co nejvyšším počtu. My tam budeme, tak doufám, že se potkáme a společně dokážeme velké věci !!!!!