29.1. 2022 Sobota: Mladší žačky uhájily skupinu B na druhém místě

31.01.2022

Mladší žačky odehrály své 5. kolo krajského přeboru ve skupině B ve sportovní hale v Bílovce. Do Bílovce odjely hráčky opět úplně v jiné sestavě než v přechozím lednovém kole, ač to ještě ve čtvrtek vypadalo, že pojedeme v plné síle 12 hráček. Covid však náš nejen sportovní život ovlivňuje stále.

V Bílovci se hrály 2 skupiny, avšak v 1. skupině nepřijela 2 družstva, tudíž se vše urychlilo. V naší B skupině nechybělo žádné družstvo a proto jsme mohli toto kolo řádně odehrát.

V prvním utkání opět s Opavou jsme tentokrát dokázaly vyhrát hned první set a to velmi těsným výsledkem 26:24. Stejným způsobem a trpělivou hrou, za kterou byly hráčky trenérkou pochváleny vyhrály hráčky také druhý set. Výhra 2:0 na Opavou nám dávala šanci o velice pěkný postupový výsledek.

Ve druhém utkání s TJ Sokol Frýdek-Místek jsme však zaváhaly v 1. setu, který žačky prohrály. Druhý set, kdy jsme zlepšeným pohybem po hřišti, mohli vidět pěkné volejbalové výměny, jsme vyhrály 25:22. V tie breaku jsme bojovaly o každý míč v čele s Lotkou Pánkovu, nejlepší hráčkou na hřišti, nicméně se opět více radovaly hráčky z Frýdku-Místku, když vyhrály 15:13.

V posledním utkání se Slezkou Orlicí jsme suverénně vyhrály se základní sestavou 1 set 25:11. Poté dostaly šanci si zahrát také další hráčky z lavičky. Anežka si šestkový volejbal zahrála vůbec poprvé a Kamča s Dorotkou získávají zkušenosti. Druhý set jsme sice těsně prohrály 23:25 a holky se snažily a odehrály celý set. V tiebraku trenérka do hry vrátila kapitánku Lotku, která již hraje stabilně také se staršíma žačkama, což se na výkonu ihned projevilo. Vítězný tiebreak nám zajistil 2. místo ve skupině B.

Sestava: Barbora Novotná, Šarlota Pánková, Markéta Pavlů, Dorota Skotnicová, Stela Bonková, Tamara Naji Hmoodová, Kamila Frydrychová, Anežka Zápotocká, Karolína Škarabellová

Trenérka: Šárka Sonnková