29.1. - 5.2. Omlazený tým juniorek nestačil na soupeře a získal pouze 3 body z 6 utkání

06.02.2022

Juniorky mají za sebou velice těžký týden během kterého sehrály 6 důležitých utkání. Dva zápasy byly na domácí půdě s týmy TJ Sokol FM a VKB Frýdlant nad Ostravicí. A jeden byl na půdě Polanky se kterou naše dívky bojují o celkovou 3 pozici v tabulce.

Na úvod je potřeba říct, že tak jak se nám během celé sezóny vyhýbala různá onemocnění nebo zranění, tak na tyto utkání jsme neměli sestavu úplnou. Minulý týden nám chybělo dokonce 6 dívek ze základní sestavy a to už byl velký zásah do naší hry.

29.1. 2022 VK RAŠKOVICE - TJ SOKOL FM ,,B"

0:3 (-15,-18,-12), 0:3 (-15,-24,-9)

V sobotu jsme v domácí hale na centr kurtu hostili tým z Frýdku-Místku. Část tohoto týmu hraje i extraligu kadetek a šanci jsme měli pouze v základní sestavě a to po excelentním výkonu. Nicméně na toto utkání jsme postrádali mnoho hráček a tak jsme doplňovali talentovanými hráčkami ze starších žaček, a to Vendulou Ožanovou, Emou Bonkovou a Emou Babulíkovou.

V prvním utkání nám víceméně nedali žádnou šanci. Nicméně v každém ze setů jsme uhráli aspoň krásných 15 bodů. Děvčata viděla krásný volejbal a během utkání jsme získali mnoho zkušeností do dalších bojů.

V druhém utkání jsme dokonce v druhém setu vyhrávali 24:21, ale chyba na podání, která za takového stavu většinou znamená velký problém nás stála set. Po následujícím esu hostů a výborné obraně dokonaly hráčky FM obrat. Ve třetím setu už jsme se nezmohli na obrat a prohráli pouze s 9 body.

Nicméně s velmi omlazenou sestavou si myslím, že jsme podali výborný výkon a mohli jsme uvažovat o výhře v neděli nad Frýdlantem nad Ostravicí.

SESTAVA: Rusňáková N., Strašilová V., Andrlová V., Smítalová T., Bonková E., Babulíková E., Ožanová V., Hyrniková P., Krbečková M.

30.1. 2022 VK RAŠKOVICE - VKB FRÝDLANT N. O.

3:2 (-19,-18,11,21,5), 1:3 (-22,23,-17,-23)

V neděli jsme si šli pro jasných 6 bodů do tabulky. Nicméně po neočakávaných dalších patálii se zdravím jsme byli ještě více oslabeni. T. Smítalová musela odstoupit z důvodu nespecifikovaného zranění v dolní části těla a V. Strašilová z důvodu nemoci.

Přestože se k nám přidala A. Kozlová a posílila, tak střed hřiště, tak smečařky a univerzálky chyběly. Také se nám vyměnily nahrávačky: za Nikolu Rusňákovou zaskočila Karolína Popelková, která se vrátila po dlouhé pauze.

V první utkání jsme hned v úvodu ztratili 2 sety a bylo zle. Věděli jsme, že z toho utkání můžeme vzít pouze už jen 2 body. A to se povedlo. Utkání jsme otočili a vyhráli 3:2 v tiebreaku. Zápas trval přes 2 hodiny a vzal nám dost sil.

Tato skutečnost se potvrdila v druhém utkání. Sice jsme opět ztratili první set, ale dokázali jsme na to odpovědět vzápětí v setu druhém. Bohužel i za soustavného povzbuzování diváků jsme nedokázali vzdorovat opět na příjmu a bylo zle. I tento zápas se hrál 2 hodiny, ale bohužel jsme prohráli 1:3. Tato prohra mrzí dvojnásob. Protože jsme ztratili další body do tabulky se slabším soupeřem.

Nicméně hrajeme soutěž juniorek pro ročníky 2001 - 2003 s ročníky 2004 až 2008. V jedné chvíli jsme na hřišti měli sestavu: Kája (2004), Vendula (2008), Vendula A. (2004). Ema Bo. (2007), Ema Ba. (2008), Andy (2005) a Pája (2005).

Takže můžeme být hrdí, že dokonce i s takto mladým týmem dokážeme vzdorovat značně starším hráčkám.

SESTAVA: Popelková K., Kozlová A., Andrlová V., Smítalová T., Bonková E., Babulíková E., Ožanová V., Hyrniková P., Krbečková M.

5.2. 2022 VK POLANKA n. O.

3:2 (19,-23,-20,21,5), 3:0 (19,18,19)

V sobotu jsme odjeli do Polanky, kde jsme hráli o důležité body pro třetí místo v tabulce. Polanka byla naším přímým konkurentem. Ještě v pátek jsme si mysleli, že budeme konečně v plné síle nicméně z důvodu nemoci nebo karantény jsme přišli o nahrávačku Káju Popelkovou a blokařku Markétu Krbečkovou. A naše kapitánka Tereza Smítalová byla stále na lavičce z důvodu zranění. To je citelný zásah do sestavy a proto jsme věděli, že to bude velice náročné. Místo Markéty Krběčkové jsme povolali opět Vendulu Ožanovou (2008) a přichystali jsme ji pěkný ranní budíček.

První utkání se neslo ve znamení servisu. Kdo přijal mohl utéct na tížený rozdílový náskok. V zápase byly k vidění i 9 bodové šňůry na servisu, což je v této kategorii velkou raritou. Po prvním prohraném setu jsme se vrátili do zápasu dvěma sety vyhranýma v řadě. Hlavně naše talentovaná mladá hráčka Simona Blahutová dosti zatápěla Polance. I díky ní jsme měli na lopatě vítězství 3:1. Bohužel z nepochopitelných důvodů jsme ve čtvrtém setu nedokázali udržet nastolené tempo a hlavně přihrávající činnost se stala naší noční můrou. Polanka otočila vývoj utkání a v tibreaku rozhodla o jejich první výhře 3:2

Druhé utkání se neslo v podobném duchu, ale pouze z jedné strany a to ze strany Polanky. Stále jsme nedokázali nají recept na to jak vzít bez problému servis. Bohužel jsme na to dojeli a prohráli 3:0

SHRNUTÍ TRENÉRA:

Troufám si tvrdit, že na útoku jsme jedni z nejlepších z celé soutěže, ale naše obrana je velkým otazníkem. Činnost, která nám ve starších žačkách nebo mladších žačkách zachraňovala krky je pro nás teď velkým problémem. Nejsme schopni si na míč zavolat, zablokovat nebo vzít míč, který neletí přímo na nás. Takže pohyb a předvídavost nás stojí už několikáté vítězství. Příjem byl a je naším velkým strašákem už od mladších žaček. Zdá se mi, že tato činnost je jak horská dráha. Jednou je bez problémů a potom nám prohraje i několik setů v řadě.

Musíme se na tuto činnost podívat na videu a něco si k tomu říct, protože si myslím, že to mrzí nejenom mě, ale i hráčky když ví, že mohou vyhrát, ale první kontakt s míčem je špatný.

Teď nás čeká další těžké utkání s Karvinou, takže se na to musíme připravit a ukázat co v nás je.