VÍTÁME NOVÉ ČLENY

8.1. Sobota: Postup do první skupiny zhatila mladším žačkám prohra v tiebreaku

09.01.2022

Mladší žačky odehrály své 4. kolo krajského přeboru ve skupině B ve sportovní hale v Raškovicích. Poprvé v sezóně jsme hráli v základní sestavě. Hráčky odehrály 3 vyrovnaná utkání postupně s družstvy Opavy, Kopřivnice a o postup do 1. skupiny hrály s Frýdlantem nad Ostravicí.

V prvním utkání s Opavou jsme první set prohrály. Po prostřídání se hráčkám podařilo díky zlepšenému podání vyhrát druhý set a v tiebreaku, kdy jsme prohrávali už 12:14 jsme trpělivostí na podání Elenky dokázali utkání otočit ve svůj prospěch a vyhrát 16:14.

Ve druhém utkání s Kopřivnicí jsme vyhrály první set s přehledem a pěknou hrou na tři. Ve druhém setu jsme začali na hřišti zmatkovat, hráčky si dávaly přednost a žádná nechtěla vzít na sebe zodpovědnost a o míč bojovat a dát bod. Na začátku vypadající jednoduché utkání jsme opět hrály na 3 sety. V tiebraku se nám však podařilo zlepšit hru především v poli a vyhrát 2:1.

Poslední utkání s Frýdlantem bylo jedno z nejhezčích, viděli jsme momenty na síti, v poli i na podání, které nám mohly konečně ukázat cestu do první skupiny. Bohužel jsme neudrželi koncentraci a po vyhraném prvním setu jsme opět druhý set prohráli svými chybami. Stále tady však byla šance postoupit a zahrát si s těmi nejlepšími v krajském přeboru. V tiebreaku byl však Frýdlant trpělivější a ani střídání, "tajmy" a povzbuzování rodičů nestačilo na výhru. Žačky se však oproti předchozímu kolu zlepšily a skončily tak na 2. místě skupiny B. V dalším předposledním kole 29. ledna budeme tedy znovu o postup do nejlepší skupiny bojovat.

Sestava: Barbora Novotná, Šarlota Pánková, Elen Malyšková, Markéta Pavlů, Dorota Skotnicová, Stela Bonková, Beata Dudková, Kamila Naji Hmoodová, Tamara Naji Hmoodová

Trenérka: Šárka Sonnková