9.1. Neděle: Juniorky ztratily sice dva body ve Frýdlantu n. O., ale posouvají se na 2. místo v tabulce

09.01.2022

K prvnímu utkání v roce 2022 nastoupily juniorky ve Frýdlantu n. O. Na utkání odcestovala základní jedenáctka za krásného modrého, ale mrazivého rána. Odkaz na tabulku zde

PRVNÍ UTKÁNÍ:

Vzhledem k našemu počtu jsme vyzkoušeli množství postavení a variantu dvou týmů, kteří se budou střídat po jednom setu, kromě našich blokařek a libera, které hrály v obou týmech. Tato varianta je velice náročná na udržení pozornosti, udržení tempa a zůstat hlavou neustále v utkání. V prvním utkání jsme vždy o kousek vedly. Jednou 1:0 na sety a poté i 2:1, ale pokaždé nám soupeř dokázal srovnat. V tiebreaku byly šťastnější hráčky Frýdlantu, které za soustavného povzbuzování dokázaly ukořistit tiebreak pro sebe. Frýdlant proti našemu silnému útoku vytasil taktiku betonu (velme výborné pole) a v útoku se snažil nekazit a využívat naše chyby. Bohužel tato taktika se povedla, protože na našem servisu jsme udělaly neuvěřitelných 25 chyb a na útoku 18. Sečteno a podtrženo se 43 nevynucenými chybami se vyhrát nedá.

DRUHÉ UTKÁNÍ:

V druhém utkání jsme taktiku neměnili. Opět jsme využívali střídání po setu a opět jsme měli dvě šestice. V těchto šesticích kvůli impulzu proběhla jen výměna univerzálek. Nejenom tato výměna, ale i velká odhodlanost našich hráček vedla k pohodlnému vítězství 3:0. Všechny hráčky si uvědomily své chyby z předchozího utkání a z pouze 6 chybami na podání a 8 na útoku jsme s přehledem vyhrály. V dnešním utkání bych chtěl vyzdvihnout obě nahrávačky a naše libero, které držely velmi vysoký standart a náš útok měl o to lépe připravenou pozici.