10.2. Neděle starší žačky v domácí hale přes výborný výkon nepostupují do skupiny A

10.02.2019

Naše holky přes velkou bojovnost nezvládly koncovky setů a v krajském přeboru starších žaček ve skupině B končí na třetím místě

1. zápas VK Raškovice - TJ Sokol Frýdek-Místek     1:2

K prvnímu zápasu vykročily holky velmi odhodlaně a v prvním setu nedaly soupeřkám šanci. Bohužel ve druhém setu se soupeř vzchopil hlavně na příjmu a na podání, naše holky začaly chybovat a druhý set šel za Frýdkem-Místkem. Tiebreak nevypadal z Raškovicema vůbec dobře, ale dokázal za stavu 9:13 se vrátit do hry až na stav 14:13 pro Raškovice,a tím si vytvořit matchball. Bohužel rozhodla jedna nepřesnost a holky nakonec v tiebreaku podlehly.

2. zápas VK Raškovice - Frenštát pod Radhoštěm      0:2

Druhý zápas holky začaly, tak jako skončily. Byly velice zaskočené, a na začátku setu se vzaly hned dva Time outy. Holky se vzpamatovaly a vedly 22:16. Bohužel i za takového stavu nebyly holky schopny tento set dovézt do vítězného konce. Druhý set se holkám nevyvedl. Stále měly v hlavách dvě prohry v koncovce setu. Nedařily se žádné aspekty hry. Druhý set prohrály rozdílem třídy.

3. zápas VK Raškovice - Ostrava B     2:0

Třetí zápas začínal po 25 minutové přestávce, která evidentně holkám prospěla. Za oba sety udělaly minimum velkých chyb, držely po celý zápas takřka bezchybný a tvrdý servis a zlepšily se na příjmu. Ostravě nedaly žádnou šanci a vyhrály rozdílem třídy.

OHLASY TRENÉRA:

Do tohoto turnaje jsme šli s cílem postoupit do skupiny A. Bohužel nás trápily nevyrovnané výkony, nahoru a dolů zvláště s Frýdkem-Místkem a Frenštátem. Nedokázali jsme přitvrdit na servisu, tak jako na tréninku a příjem fungoval vždy jen krátce v jednotlivých setech. Jsem velice spokojený s výkony na útoku, které byly většinou velmi bodové,hlavně s hlavního kůlu. Musím holkám poděkovat za velkou bojovnost, kterou předvedly hlavně v posledním zápase, který rozhodoval o setrvání ve skupině.