VÍTÁME NOVÉ ČLENY

11.1. Sobota: Nový rok přinesl mladším žačkám dělené první místo s Ostravou v celém MS kraji a kadetkám prohru ve Valašském Meziříčí

15.01.2020

Mladší žačky udivují celý Moravskoslezský kraj dalším skvělým umístěním v A skupině. Kadetky při absenci důležitých opor týmu nedokázaly ve Valašském Meziříčí zvítězit. 

Mladší žačky - 2. místo ve skupině 

VK Raškovice - SK Slezan Orlová 2:0 (21,17) ¨

TJ Ostrava A - Raškovice 2:0 (19,25) 

VK Raškovice - TJ Nový Jičín A 2:1 (21,-15,8) 

TJ Sokol Frýdek - Místek A - VK Raškovice 1:2 (23,-26,-8) 

Mladší žačky znovu ukázaly sílu družstva pod vedením Šárky Sonnkové a Evy Blahutové. 

Ve složení: S. Blahutová, S. Javorová, V. Ožanová, L. Hlisnikovská, A. Babulíková, E. Babulíková, K. Klanicová, A. Václavková A, K. Václavková, E. Bonková 

Holky potvrdily, i přes velký tréninkový deficit vlivem vánočních svátků a lyžařského výcviku, kvalitu v této sezóně, když se ujímají čela celé tabulky Moravskoslezského kraje spolu s Ostravou. 

Na holkách sice bylo poznat, že celý týden měly lyžařský výcvik na Bílé, ale přesto tam byly ochotné nechat zbytky svých sil s vědomím, že se mohou posunout do úplného hrotu tabulky. 

Opory Simča a Sára byly střídány stejně, tak jako ostatní holky, aby se síly rozložily a neslo to tížený efekt. Velmi silný charakter předvedlo družstvo v posledním utkání, když z takřka jasně prohraného utkání vybojovaly vítězství v tiebreaku. I tenhle zlom, který nastal na konci druhého setu s F-M proti matchballu, určitě holkám pomohl k většímu sebevědomí.  

Kadetky - prohrály obě utkání 

VK Valašské Meziříčí - VK Raškovice 3:0 (17,17,18) 

VK Valašské Meziříčí - VK Raškovice 3:0 (22,22,18) 

Kadetky odjížděly do Valašského Meziříčí v sestavě, která se trochu změnila oproti minulému roku. Z důvodu absence Niki Rusňákové (zranění), Pavlíny Hyrníkové (dovolená), a dvou mladších žaček, které odcestovaly se svojí kategorií dostaly šanci hráčky, které toho ještě tolik nenahrály. 

Ve složení: A. Blahutová, K. Popelková, V. Andrlová, T. Smitalová, V. Strašilová, A. Hlisnikovská, A. Kozlová, E. Bednářová.

Hned na úvod byl proti nám čas. Když byl změněn začátek utkání z 10:00 na 9:00. Bohužel trenér kadetek J. Sonnek si to nepohlídal a přijeli jsme pozdě. Bohužel nám nepovolili rozcvičení s míčem z důvodu dalšího utkání, a tak jsme se stihli jenom rozběhat. První utkání mělo tedy jasný průběh. Holky z Valmezu byly lepší. 

Druhé utkání už po důkladné rozcvičce vypadalo daleko lépe. Bohužel nás srážela nedisciplinovanost na podání, kde jsme nebyli schopni podávat více, jak 2x za sebou, a s tím se vyhrávat nedá. Soupeř měl vynikající obranu a pohyb v poli zejména v individuální šikovnosti na bagru, kterým naše útoky i servisy bez problému ubránil.

Nicméně holky dostaly lekci, která jim snad dodá motivaci k tomu se zlepšovat a dokázat, že jsou výbornými volejbalistkami.