12.10. Mladší žačky zvládly kvalifikaci krajského přeboru v Krnově a budou hrát druhou skupinu

13.10.2019

Mladší žačky odstartovaly sezónu krajského přeboru dvěma výhrama

Do Krnova odjely mladší žačky ve složení zleva:

A. Babulíková (2007), A. Václavková(2006), N. Peterová(2007), V. Ožanová (2008) L. Hlisnikovská (2007), E. Bonková (2008), K. Václavková (2008), S. Javorová (2006)

Mladší žačky nečekala vůbec lehká skupina. Musely se utkat s týmy TJ Ostrava A, Slezská Orlice (Krnov) a VK Kylešovice. Dívky, ale tuto kvalifikaci odehrály velice pěkně a slavily druhé místo.

S týmy Slezská Orlice a Kylešovice neměly slitování a vyhrály 2:0 obě utkání. Také s družstvem TJ Ostrava "A" raškovické hráčky sehrály vyrovnané utkání, avšak porazit favorita skupiny se jim nepodařilo. Soupeřky nás dokázaly přetlačit a vyhrály 2:0 (23,20). V tomto zápase chyběla opora týmu Simona Blahutová, která už nastupuje za kadetky VK Raškovice

Hodnocení trenérky Šárky Sonnkové:

Do Krnova na kvalifikaci jsme odjely bez dvou hráček základní sestavy Emy Babulíkové (2007), která se účastnila Mistrovství ČR štafet v přespolním běhu a talentované Simony Blahutové (2007), kterou v neděli čekal důležitý dvojzápas za kadetky VK Raškovice. Cílem tedy bylo zahrát všechna utkání tak, aby hráčky měly ze hry radost a snažit se, o co nejlepší umístění ve skupině.

1. utkání VK Raškovice - VK Kylešovice 2:0 (21, 12)

Do 1. utkání jsme nastoupily v základní sestavě s oporou družstva Sárou Javorovou a s hráčkami, které již mají s šestkovým volejbalem z loňského roku zkušenosti. V obou setech nás podrželo podání, pohyb po hřišti a jisté údery ze středu sítě již zmiňované Sáry.  Také ostatní hráčky chybovaly minimálně a tím se nám podařilo soupeřky přetlačit a zvítězit.

2. utkání TJ Ostrava A - VK Raškovice 2:0 (23, 20)

Do utkání s TJ Ostrava A nastoupily hráčky z lavičky a bohužel se nám nepodařilo držet se soupeřkami krok především na příjmu. Zmatky na hřišti příchodem nových hráček se nám podařilo zastavit až jejich vystřídáním a v závěru setu opět podáním Sáry, která dotáhla utkání ze stavu 18:24 v náš neprospěch až na konečných 23:25. Nechybělo mnoho a set nad Ostravou jsme mohli s větší zodpovědností ostatních hráček získat. Ve druhém setu jsme bojovaly o každý bod, ale velice nám chyběla ještě alespoň jedna hráčka základní sestavy, která by pomohla družstvu svou herní jistotou především v poli a na podání. Prohra byla zasloužena.

3. utkání VK Raškovice - VO Slezská Orlice 2:0 (7,7)

V tomto utkání se začínajícími hráčkami ze Slezské Orlice jsme měly za cíl nekazit podání, prostě míč dostat na druhou stranu a učit se být v pozoru, kdyby se náhodou vrátil zpět. S jasnou převahou jsme oba sety vyhrály i bez nejspolehlivějších hráček na hřišti Lídy a Sáry.