12.-13. 9. Mladší žačky se vrátily z prestižního turnaje v Přerově

17.09.2020

Některé hráčky ještě nenastoupily k žádnému soutěžnímu utkání v trojicích a hned hrály v celé šestici. Po 4 výhrách a 4 prohrách holky obsadily 6. místo z 9 přihlášených družstev.

SESTAVA:

Anička Hosnedlová, Natálie Dvořáková, Elen Malyšková, Šarlota Pánková, Veronika Opatrná, Vendula Ožanová, Natálie Peterová, Stela Bonková, Karolína Václavková a Ema Bonková (kapitánka)

Do Přerova jsme dorazili v 8 hodin za velmi teplého a slunečného sobotního rána. Společně jsme se vyfotili Přerovským fotografem a vyhlíželi první utkání proti domácímu celku Přerova B.

Přerov B na rozjezd v turnaji byl dá se říci optimální soupeř. Byl to vyrovnaný zápas s množstvím chyb zejména na příjmu, kdy rozhodovalo, kdo dá více servisů (servis byl po celý turnaj spodem). Holky udělaly méně chyb, pomalu se rozehrály k lepšímu výkonu a zaslouženě vyhrály 2:0.

Znojmo bylo velmi kvalitním soupeřem. Tým, který nakonec celý turnaj vyhrál, ale my jsme s tímto týmem hráli velmi vyrovnaně. Bohužel pro nás byl v jejich týmu kluk, který nás vůbec nešetřil tvrdými smeči, na které jsme z tréninku nebyli zvyklí. V obou setech jsme dokázali uhrát okolo 20 bodů, ale prohráli jsme 0:2

Český Krumlov byl dalším, a to třetím soupeřem toho dne. V tomto zápase jsme vůbec nestačili na dobře hrající Krumlov. V řadách soupeře byla vynikající hráčka, která svými jistými a tvrdými údery dokázala zneškodnit naši obranu. Nicméně holky bojovaly a dokázaly v prvním setu vzdorovat až do samotné koncovky, kde nakonec prohrály 23:25. Druhý set už byl v režii soupeře a prohráli jsme, tak 0:2.

Vyškov ve čtvrtém zápase tohoto dne měl menší výpadek, který jsme dokázali patřičně využít. První set jsme ještě v závěru prohráli, ale to co se dělo v setu druhém bylo úžasné. Holky vycítily příležitost otočit stav a začaly hrát nádherný volejbal. Sestry Bonkovy dokázaly držet servis a nakonec se nám povedlo zvítězit. Šlo se do tiebreaku. V tiebreaku se vedení střídalo z jedné strany na druhou a chvíli vypadalo, že by to štěstíčko mohlo být na naší straně. Bohužel závěr patřil Vyškovu a my skousávali prohru 1:2. Byla to veliká škoda, jelikož Vyškov skončil na místě druhém a my jsme mohli také pomýšlet na umístění na bedně.

Štoky - malý tým, ale velice hbitý, radostný a dobře organizovaný. Nedali nám šanci. Byl to pátý zápas na turnaji, holky už sotva pletly nohama a hra už jen vzdáleně připomínala volejbal. Nicméně to holky odmakaly, co jim jen síly stačily. 0:2

Druhý den byl opět velice slunečný a teplý. Po krátké večerní poradě a odpočinku jsme šli do druhého dne s vervou, že dneska neprohrajeme.

TJ Sokol FM- stejně jako my prochází obměnou generací, tak jak to v mladších žačkách bývá. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a vždy na začátku setu jsme si vypracovali vedení o 7-10 míčů. V tomto utkání hrály i hráčky, které během turnaje spíše zatím sbíraly zkušenosti. Bylo to pro ně úžasné utkaní bez žádného tlaku, zda se zkazí úder, jelikož později si to může napravit. Holky z lavičky, které se pomalu prokousávají z loňské přípravky do kádru mladších žaček, tedy odehrály celý druhý set a zvítězily i v něm (Anička, Natka, Elen).

Přerov A - další tým z domácího prostředí. Holky byly odhodlané položit na palubovce život, a tak to i vypadalo. Bezchybné podání až na výjimky, dobrý příjem a i dobrá smeč byly stěžejní body vítězství 2:0

Nové Veselí - tým, který do posledního zápasu hrál o bednu. Museli vyhrát pokud chtěli stříbro nebo bronz a my museli vyhrát pokud chceme místo šesté. MY JSME CHTĚLI VÍCE. V tomto utkání nastal zlom za stavu 11:18 pro soupeře. Jistý výkon holek z Nového Veselí naboural plachtící servis spodem z rukou Emy Bonkové a sebejistý výkon v poli ostatních hráček. Dotáhla to až na 20:18, kdy jsme poprvé po šňůře ztratili bod. Bohužel pro soupeře se nám povedlo hned vzápětí si vzít bod zpátky a na podání se dostala druhá ze sester Stela Bonková a zkáza byla dokonána. Výhra v prvním setu totálně zničila jakékoliv sebevědomí soupeře a my je dokázali porazit i v setu druhém. 2:0

Sečteno a podtrženo 4 vyhry + 4 prohry = 6. místo. Vrchní polovina tabulky byla velice vyrovnaná a nám chyběla jen jedna výhra o boj o medaile. Nicméně holky dostaly plyšáka, trička a získaly neocenitelné zkušenosti a nová přátelství během turnaje.

Děkujeme všem rodičům za podporu, kteří dojeli do Přerova a fandili našemu týmu !!!

Dále děkujeme trenérům, že se o naše budoucí naděje během celého soustředění starali !!!

A nakonec

Gratulujeme všem hráčkám, kteří reprezentovaly náš klub na velmi prestižním turnaji mladšího žactva v rámci celé České republiky.