VÍTÁME NOVÉ ČLENY

12.5. 2019 Neděle: Starší žačky v dalším kole Moravskoslezského poháru svedly neskutečný boj ve finále s Orlovou a v tie-breaku opět vyhrávají tento turnaj

12.05.2019

Opět pod 14 dnech jsme se vydali na turnaj MSP, který se tentokrát konal ve Frenštátě p. R. 

Ve složení: Blahutová A., Blahutová S., Popelková K., Smitalová T., Hyrníková P., Strašilová V., Andrlová V.

FÁZE: Základní skupina

V základní skupině jsme hráli s celky Kopřivnice B 2:0,  Kopřivnice A 2:0 a Stará Bělá. Ke všem zápasům holky přistoupily hodně zodpovědně a draly se za vítězstvím. Zlepšený servis, který přidal na razanci a hlavně nebojácnost, se kterou holky přijely na turnaj byly hlavní aspekty vítězství ve skupině. S týmem Stará Bělá jsme navíc předvedli málo vídaný obrat z 20:24 na 26:24. 

2. FÁZE: Finále

Po více než 3 hodinovém čekání jsme nastoupili k finálovému utkání proti celku Orlová. (Pauzu jsme vyplnili televizním přenosem Mistrovství České republiky žáků, zápasem o 3.-.4. místo VK Ostrava a Znojmo, kde za tým VK Ostrava hraje na pozici nahrávače, hráč starších žáků Raškovic Martin Sonnek) 

Utkání s Orlovou nabídlo opět vyrovnaný a pěkný volejbal. Velmi důležité bylo podání, které víceméně rozhodlo první a druhý set. Jednou ve prospěch Raškovic a jednou Orlové. V tiebreaku jsme se dostali hned z počátku do vedení o 4 body a tento náskok už jsme udrželi. Výhru proti Orlové si velice ceníme.