13.10. Neděle: Kadetky překonaly nezdary na příjmu a berou 4 body po jedné výhře 3:1 a prohře 2:3

13.10.2019

Kadetky přivítaly poprvé na domácí půdě Frýdlant nad Ostravicí A a byl to boj.

Hráčky VK Raškovice předvedly výborný výkon v obou utkáních, ale stačilo to ,,jen" na 4 body. Ale ti co tam byli chápou proč ,,jen".

1. utkání VK Raškovice Frýdlant nad Ostravicí A 2:3

Do utkání vstoupilo domácí družstvo výborně po vyhraném prvním setě v koncovce a demolici soupeře v tom druhém, už málokterý divák netušil, že by to nakonec nemohlo dopadnout dobře. Bohužel ve třetím, čtvrtém a pátém setu holky z Raškovic zahrály úplně jinou hru než v předchozích a prohrály v tiebreaku. Jestli za to mohla nepozornost, pocit uspokojení nebo jen zlepšení hry soupeře, těžko odhadovat, každopádně vítězství se nekonalo.

2. utkání VK Raškovice Frýdlant nad Ostravicí A 3:1

V druhém utkání holky začaly stejně jako v prvním. Výborný útok řízený nejlepší hráčkou domácích Karolínou Popelkovou z pozice nahrávače byl k nezastavení. V poli to sice místy vázlo, ale hráčky to dohnaly na servisu. Zase jsme odskočili na stav 2:0 na sety a dokonce 11:4 ve třetím setu, ale přesto se hostující tým dostal zpátky do hry. Ve čtvrtém setu se hráčky VK Raškovice semkly a řekly, že už to nepustí, a poté co si vytvořily náskok 24:11. Byla jen otázka času, kdy zápas ukončí. Bohužel jsme museli ještě chvíli počkat, protože na servisu hostujícího týmu byla hráčka s nejlepším servisem utkání. Ukrojila zase velké sousto z náskoku, ale nestačilo to a domácí se radují z prvního vítězství za 3 body v nové sezóně.