14.12. Sobota: VK Raškovice A i B hráli o víkendu okresní soutěž šestek

15.12.2019

Okresní soutěž šestkového volejbalu pro naše družstva byla udržovací. VK Raškovice A udrželo skupinu A a VK Raškovice B skončilo třetí ve skupině C

Skupiny se hrály ve Frýdlantě a Frýdku-Místku.

SKUPINA A - VK RAŠKOVICE A

Ve složení: T. Garba, D. Dorociak, M. Kohut, R. Andrle, D. Strnadel, E. Bednářová, A. Hlisnikovská

Na turnaj odcestovalo družstvo, které bylo trochu pozměněné oproti předchozímu turnaji vlivem turnaje starších žákyň v Polance a tak proti silným týmům z Frýdku-Místku a Frýdlantu vázla komunikace, přesnost hry a týmovost. Nicméně hráči a hráčky, kteří nastoupili se snažili uhrát, co nejlepší výsledek a povedlo se vyhrát důležité utkání s Red Volley B a tím se i udržet v A-skupině. Tým tvořili 2 hráči starších žáků, 3 hráči mladších žáků a 2 hráčky kadetek, které ale hrají volejbal teprve krátce, proto bereme tento turnaj za velký úspěch.

VK Raškovice A - GV Beskydy  0:2 (-10,-12)

VK Raškovice A - Red Volley FnO B  2:0 (15,12)

Red Volley FnO A - VK Raškovice A  2:1 (18,-23,10)

SKUPINA C - VK RAŠKOVICE B

Ve složení: E. Bonková, N. Peterová, K. Václavková, S. Bonková, V. Ožanová, K. Šamajová, L. Pánková, V. Hostačná

Tento turnaj slouží hlavně pro hráčky, které nehrají tolik v krajském přeboru mladších žaček, a také pro mladé a začínají hráčky VK Raškovice. Už podruhé nastoupily v této skupině a bohužel i tentokrát zde zůstávají, ale nemuselo tomu tak být. Prvním vítězstvím nad Rožnovem se vzbudila jiskřička naděje. Bohužel hned v druhém zápase holky prohrály v koncovce 2:0 (22,23). Nepředvídavost a hlavně nevyrovnanost potvrdila děvčata v následujícím zápase. Zdaleka s nejlepším týmem totiž vyhrály 2:1. (Green Volley B).

VK Raškovice B - TJ Rožnov 2:0 (20,22)

VK Raškovice B - Sokol FM B 0:2 (-23,-22)

GV Beskydy B - VK Raškovice B 1:2 (-16,15,-15)