VÍTÁME NOVÉ ČLENY

17.-21.8. Od pondělí do pátku proběhl na antukových kurtech RAŠKOVICKÝ KEMP 2020 pro mládež

30.08.2020

Raškovický kemp 2020 už je tradicí, která otevírá novou volejbalovou sezónu pro všechny kategorie mládeže ve VK Raškovice pod záštitou dlouholeté vynikající trenérky Šárky Sonnkové. 

Raškovický kemp zahájil letošní sezónu o týden později než v předcházejících letech. V termínu od 17.8. 2020 do 21.8. 2020 se na nadcházející sezónu připravovaly starší žákyně, žáci, kadetky a juniorky. Hlavními trenéry, kteří se starali o chod kempu přes den i v noci, byli Šárka Sonnková a Jan Sonnek. Během dne se k nim přidal ještě Václav Sonnek. Pomocné síly v řadách trenérů podpořil Stanislav Novotný a Věrka Kurečková. Během kempu vypomáhala i Eva Blahutová a naši úžasní "večeřáři" a "svačinkáři" z řad rodičů. 

Kemp byl určen především pro naše starší kategorie, avšak vzhledem k prázdninovým dovoleným a časovým možnostem rodičů se kempu zúčastnili také a hráčky z řad mladšího žactva. 

STARŠÍ ŽÁCI - STARŠÍ ŽAČKY - KADETKY - JUNIORKY 

Náplní soustředění bylo hlavně zvýšení kondice a zlepšení týmového ducha. Dílčími cíli bylo dosáhnout lepších individuálních dovedností s míčem i bez míče a zaměření se na herní systém na jednu nahrávačku/nahrávače v mladších kategoriích. U starších jsme se zaměřili na útočné kombinace.

Každý den hráče čekaly tréninky  2x á 1,5 h před obědem a 1x á 2h po obědě a odpoledním klidu. Dopolední blok byl zaměřen v jednom tréninku na techniku a v tom druhém na kondici s posilovnou. Odpolední blok byl zaměřen na herní systémy a hru v šesti. 

Během soustředění se konala řada her na posílení týmové soudržnosti, nácvik kompenzačních sportů a zábavy. Také každá kategorie vyjela na cyklistickou etapu. Některé kategorie to pojaly spíše relaxačně (starší žačky - 12 km, kadetky/juniorky - 16km) a některé kondičně (starší žáci - 40km). 

Během soustředění jsme měli domluvena i přípravná utkání. Starší žáci si ve čtvrtek ráno zahráli přípravné utkání s Red volley Beskydy, kde prohráli 2:3 v tiebreaku. Kadetky remizovaly odpoledne s TJ Sokol Frýdek-Místek B 2:2, stejně jako starší žačky se stejným týmem, ale v jiné kategorii.

Každoročně máme pro naše svěřence připraveno nějaké překvapení. V letošním roce jsme během čtvrtečního večera a noci hráli při umělém osvětlení utkání mezi jednotlivými kategoriemi a také si změřili síly TRENÉŘI proti VYBRANÝM HRÁČŮM A HRÁČKÁM  ze starších kategorií, kteří ještě měli chuť a sílu hrát. Byl to velice vyrovnaný boj, který nakonec skončil vítězstvím TRENÉRŮ 2:1. 

Raškovický kemp je úžasným projektem pro naše mladé naděje. Jsme rádi, že se naše mládež do kempu přihlásí, protože může navázat nová přátelství, užije si mnoho zábavy, rozvijí své volejbalové dovednosti a dokonce si vyzkouší, jaké to je nachystat a uklidit jídlo po 30 strávnících na snídani, svačinu a dokonce i večeři. 

Během celého soustředění jsme využívali nespočet pomůcek, jak při volejbalovém tréninku, tak i při kondici, posilovně nebo kompenzačních cvicích. (Bosu, TRX, balanční čočky, expandery, medicimbaly, balanční medicimbaly, podložky, kmitající tyče, překážky, žebříky a další). Nechybělo také večerní video, kde jsme hráče a hráčky natočili během jejich tréninku a pak jim pustili, co je třeba zlepšit. Tato zpětná vazba je velice zajímavá a obohacující a jsme vděční za to, že tuto metodu můžeme v našich prostorách aplikovat. 

Děkujeme všem, kteří pomohli nachystat tyto úžasné podmínky pro uspořádání RAŠKOVICKÉHO KEMPU 2020, dále děkujeme rodičům, že umožnili naší mládeži se zúčastnit soustředění a nesmíme opomenout trenéry, kteří se maximálně věnovali těmto hráčům a hráčkám. 

DĚKUJEME