VÍTÁME NOVÉ ČLENY

17.3. Neděle: Na Turnaj barevného minivolejbalu v Raškovicích zavítalo neuvěřitelných 174 dětí

19.03.2019

Oblastní turnaj BMV v Raškovicích se konal pod záštitou Moravskoslezského krajského volejbalového svazu ve víceúčelové hale a tělocvičně ZŠ Raškovice FOTO

V neděli 17.3. 2019 pořádal náš klub ve víceúčelové hale v Raškovicích  oblastní kolo barevného minivolejbalu. První prognózy ukazovaly na běžný turnaj, který VK Raškovice už několikrát pořádal. Ale během posledního týdne jsme začali tušit, že tento turnaj bude výjimečný nejen pro nás pořadatele, ale také pro hráče a hráčky od 1. do 6. třídy. 

Nakonec se ukázalo, že jsme se nemýlili a do haly dorazilo neuvěřitelných 174 dětí v 74 týmech. Hrálo se na 19 kurtech (15 kurtů pro zelenou, červenou, červenooranžovou a oranžovou barvu ve víceúčelové hale a 4 kurty pro žlutou barvu v tělocvičně ZŠ Raškovice).

O bezproblémový průběh turnaje se starali členové, bývalí a současní hráči a hráčky VK Raškovice. V rámci turnaje proběhlo také školení rozhodčích v rámci projektu MS KVS "Rozhodčí - junior" pod vedením p. D. Štroufa. Školení se zúčastnili 4 chlapci z Red Volley Frýdlant n/O, 2 chlapci a 2 dívky z VK Raškovice. Tito proškolení rozhodčí se také zapojili do rozhodování utkání jednotlivých barev. 

Pro všechny účastníky (hráče, hráčky, rodiče, zapisovatele, trenéry a další) jsme měli zajištěn bufet, který byl nepřetržitě v provozu. O hladové a žíznivé krky se starala především naše bývalá hráčka, kamarádka a volejbalová fanynka své dcery Michaely Hadáčkové, nyní extraligové hráčky TJ Sokol Frýdek-Místek, která začínala s volejbalem v Raškovicích. Ivě Hadáčkové moc děkujeme za ochotu a bezproblémové zajištění občerstvení nejen při tomto turnaji.

Hlavním moderátorem byl náš předseda VK Raškovice Ing. Zbyněk Sonnek, který zahajoval mimo jiné start zápasů mocným zapískáním na píšťalku a ukončoval velice hlučným klaksonem. Během celého turnaje se staral o bezproblémový průběh všech utkáních bez zbytečných kontumací a stížností. 

Nesmíme zapomenout na všechny vedoucí barev, kteří odvedli vynikající výkon při organizaci svých kategorií. Děkujeme všem za včasné poskytování výsledků do PC centra, za samostatnost i bezproblémové  improvizace, které byly někdy nutností. Za řízení žluté barvy děkujeme Mgr. Markétě Muroňové, za oranžovou barvu Věrce Kurečkové, na oranžovo-červenou barvu jsme nasadili Olgu Domeny - děkujeme. Červené barvy se bez problémů zhostil Standa Novotný a zelené barvy Jirka Biolek, oběma moc děkujeme. 

Nesmíme zapomenout na všechny rozhodčí a zapisovatelé, kteří přispěli svým spravedlivým rozhodováním při jednotlivých utkáních ke hře fair-play.

Největší dík patří hlavní organizátorce Ing. Šárce Sonnkové, která připravila a zajistila vše potřebné pro uskutečnění turnaje. Spolu s ní byli v tzv. PC centru také Hanka Bartošová, Jan Sonnek a Lucie Slováková. PC centrum vytvořilo systém hry jednotlivých barev, zaznamenávalo průběžně veškeré výsledky elektronicky i písemně do přehledných výsledkových listin na tabuli u bufetu a nakonec vyhodnotilo umístění družstev v jednotlivých kategorií, 

A na závěr děkujeme paní ředitelce ZŠ a MŠ Raškovice Mgr. Haně Kachtíkové za poskytnutí tělocvičny na poslední chvíli a správcům haly za pomoc s přípravou kurtů, ozvučení a časomíry.

Za tým VK Raškovice děkujeme všem za perfektní organizaci během turnaje a těšíme se na další výzvy, které nás v budoucnu mohou čekat. 

Mládežnické týmy VK Raškovice měly zastoupení v každé kategorii a dosáhly i na významná umístění. 

Ve žluté kategorii jsme se umístili ze 14 týmů na 

5. místě - Raškovice A (Eliška Šigutová, Daniel Gregor)

11. místě - Raškovice B (Patrik Janoušek, Martin Kocián)

V oranžové kategorii jsme se umístili z 20 týmů na

2. místě - Raškovice B (Stela Bonková, Bára Novotná)

3. místě - Raškovice A (Jakub Klanica, Ema Surmová)

4. místě - Raškovice C (Jan Popelka, Gabriela Strnadlová)

V oranžovo-červené kategorii jsme se umístili z 16 týmů na  

9. místo - Raškovice A (Lotka Pánková, Karolína Šamajová)

V červené kategorii jsme se umístili ze 7 týmů na 

6. místě (Roman Koloničný a Rosťa Andrle)

V zelené kategorii jsme se umístili ze 17 týmů na

1. místě Raškovice B (Daniel Strnadel, Matěj Kohut, Ema Babulíková)

8. místě Raškovice C (Natálie Peterová, Ema Bonková, Venďa Ožanová, Karolína Kurečková)

9. místě Raškovice A (Veronika Hostačná, Anna Babulíková, Lída Hlisnikovská)