VÍTÁME NOVÉ ČLENY

2. Díl: Věděli jste, že?

23.11.2020

V textu se dočtete o tom, jak vznikla tradice volejbalu volejbalu v Raškovicích, dozvíte se o největším úspěchu žen z roku 2001 a představíme jednu z nejdůležitějších osobností historie volejbalu v Raškovicích, pana Jaromíra Vybírala.


1. Věděli jste, že ... 

Klub procházel během své historie od roku 1953 několika změnami týkajících se názvu. Tehdy byl založen TJ Tatran Pražmo-Raškovice. Tou poslední změnou je, z TJ Pražmo-Raškovice sdružující oddíly kopané, volejbalu, stolního tenisu a ZRTV, osamostatnění volejbalového oddílu pod názvem VK Raškovice od 1.1. 2009. Zásluhu na osamostatnění má především Zbyněk Sonnek, který se stal předsedou volejbalu v roce 2002. 

2. Věděli jste, že .... 

Jeden z největších úspěchů na domácí půdě v turnaji žen Jaromíra Vybírala v Raškovicích bylo 3. místo TJ Pražmo-Raškovice žen A v roce 2001, které hrály v té době krajský přebor I. třídy. Trenérem se po odstoupení Miloše Minkse stal p. Jan Lysek. Sestava na turnaji: Eva Blahutová, Zdeňka Vajdová, Věra Kurečková, Petra Domény, Šárka Sonnková, Soňa Jerglíková

3. Věděli jste, že ... 

Jedním ze zakladatelů volejbalu v Raškovicích byl Jaromír Vybíral. Stal se prvním předsedou volejbalového oddílu v roce 1953. V roce 1957 byl hlavním iniciátorem k výstavbě prvního antukového kurtu a za pár let i klubovny. Po dlouhou dobu byl jediným trenérem a hlavně jeho zásluhou se drželo družstvo mužů dlouho v KP - krajském přeboru mužů. 

Byl zakladatelem turnajů trvající až dodnes: 

  • Memoriál Josefa Saláta - 1959
  • Beskydský pohár 1961 -1986 z něhož vznikl po jeho smrti Pohár Jaromíra Vybírala - 1987 
  • Malá cena Beskyd - 1971. 

Byl také členem OV VVS a také pracoval v kraji, člen ČÚV VVS. 

Publikoval také v tisku NOVÁ SVOBODA.

Dále si můžete přečíst z kroniky raškovického volejbalu, kterou do roku 1988 psal p. Jan Slováček, článek o Jaromíru Vybíralovi.