20.9. Kvalifikace starších žáků krajského přeboru

20.09.2020

Kluci sehráli v hale Raškovice 4 utkání proti celkům z Ostravy, Frýdku-Místu a Frýdlantu nad Ostravicí.

Sestava:

T. Garba, D. Dorociak, D. Strnadel, M. Kohut, J. Popelka, A. Rusňák, M. Noga, R. Andrle, S. Novotný

První utkání proti celku s Blue Volley A byl velice jednoznačný. Kluci hráli soustředěně, bez chyb a s výborným servisem. Naše největší opory odpočívaly na lavičce amladší žáci sbírali v této vyšší kategorii zkušenosti. Výhra 2:0 je jen důkazem bezchybného utkání.

Druhé utkání už, tak veselé nebylo i když to, tak nejprve vypadalo. Volejbalový spolek Ostrava A se nestihl ani rozkoukat a už prohrával 1:0 na sety. Nicméně se jim podařilo zformovat síly a hlavně zkvalitnit bloky do setu druhého a srovnat, tak vývoj hry na 1:1. Tiebreak taktéž ovládli a otočili, tak k našemu zklamání na 1:2.

Další utkání proti Green volley B jen dokázal, že dneska to bylo opravdu jak na střídačce. Kluci ještě opaření s předchozí prohry zaspali začátek a už to vypadalo na prohru, když se v závěru dokázali vzchopit a urvat set pro sebe 26:24. Druhý set už byl plně v jejich režií, což dokazuje výsledek 25:12.

Poslední utkání bylo proti týmu, který jsme si mysleli, že dobře známe s přípravných utkání ze srpna. Red volley A. Nicméně v kádru se jim objevili posily a rázem byla hra otevřená a velmi vyrovnaná. První set se dařilo lépe hostům v druhém zase domácím Raškovicím, a proto se muselo jít opět do tiebreaku. Bohužel kluci ještě musí posbírat zkušenosti, které je potřeba zúročit v těchto koncovkách zápasu. Prohráli, tak i druhý dnešní tiebreak.

Z kvalifikace si, tak odváží dvě výhry a dvě prohry = 3. místo ve skupině. Uvidíme zda to bude stačit na druhou skupinu nebo propad až do skupiny třetí. Nicméně musíme kluky pochválit za úžasnou reprezentaci klubu. Po dlouhé době se u nás opět hrají chlapecké krajské soutěže, a to hned dvě.