21.9. Sobota: Kadetky si poprvé zahrály dvojzápas v soutěži krajského přeboru a hned si "střihly" 10 setů

22.09.2019

1. utkání: VK Karviná - VK Raškovice 3:2 (16,22,-14,-13,8)  2. utkání: VK Karviná - VK Raškovice 2:3 (24,-16,-22,23,-9)

Ve složení:

Zleva: Popelková (kapitánka), Blahutová, Andrlová, Smitalová, Blahutová S., Strašilová, Hlisnikovská, Hyrníková, Javorová

1. Utkání:

K prvnímu utkání nastoupily holky velmi laxně a prohrávaly 2:0 na sety. Zvláště je trápila výborná smečující hráčka z Karviné, která ukončovala většinu výměn a navíc měla velice nepříjemný servis. Po překopání základní šestice se holky vzpamatovaly a  nedaly v následujících dvou setech soupeři šanci. V tiebreaku se Karviné podařilo odskočit na 4 body a do koncovky svůj náskok ještě dokázala zvýšit.

2. Utkání

K druhému utkání už nastoupilo zcela jiné družstvo, které chtělo vyhrát. Počáteční nervozita byla ta - tam. Holky si začaly na kurtu věřit a výsledkem toho byly parádní akce pochváleny z řad diváků a dokonce pana rozhodčího. Bohužel se nepodařilo vyhrát první set, když v dramatické koncovce podlehly 24:26. Nicméně v dalších dvou setech byly úspěšnější VK Raškovice a už to vypadalo na hladké vítězství. Bohužel ve čtvrtém setu opět přišly velké chyby na příjmu a soupeř vyrovnal na 2:2. Tiebreak byl tentokrát vítězný a holky mohly slavit první vítězství v sezóně.

Hodnocení hráček:

Popelková (nahrávačka): Klobouk dolů před fyzičkou této hráčky, jelikož z důvodu zranění druhé nahrávačky musela odnahrávat všech 10 setů a její výkonnost stoupala.

Blahutová A.: Hlavně v prvním zápase dokázala podržet důležitými body ze středu a celkově byla velice prospěšná pro tým svou razantní hrou na síti.

Smitalová: Druhý zápas ji velice vyšel a byla to ona, co zachraňovala většinu míčů v poli a i v útoku ji bylo vidět.

Andrlová: Její výška se holkám hodila, když zachytila mnoho soupeřek svým kvalitním blokem.

Strašilová: Když jde tahle hráčka na podání, měl by se soupeř velice bát, a to právě v těchto zápasech potvrdila

Hyrníková: Přesto, že na handu nejde zrovna moc nahrávek, dokáže si s němi poradit. Navíc svou práci odvádí hlavně v poli.

Blahutová S, Sára Javorová: Mladší žačky, které sbírají zkušenosti v této kategorii rozhodně nezaostávaly, o co více, když daly několik důležitých bodů. Jejich elán dokáže povzbudit celý tým.

Hlisnikovská: Začínající hráčka, která svou pílí a chutí se zlepšovat, dohání hráčky, které už  volejbal hrají od 4. třídy, nastoupila v 1 setu druhého utkání, které dívky prohrály těsně 24:26.