VÍTÁME NOVÉ ČLENY

22.2. Sobota: Mladší žačky dále vládnou Moravskoslezskému kraji

23.02.2020

Mladší žačky znovu vyhrály skupinu A a zvýšily tak náskok na druhou Ostravu A !!! Tabulka zde

Mladší žačky v sobotu zavítaly do nedalekého Frýdku-Místku na neoblíbenou 11. základní školu, kde se střetly postupně s týmy Orlová, Ostrava, FM A a Frenštát p/R.

Trenérka tentokrát vzala početnou sestavu od 4. až do 7. třídy včetně dvou hlavních opor Simony Blahutové a Sáry Javorové.

Anna Babulíková, Ema Babulíková, Ema Bonková, Stela Bonková, Ludmila Hlisnikovská, Karolína Šamajová, Klára Klanicová, Natálie Peterová a trenérka Šárka Sonnková

První utkání bylo hned s konkurenčním týmem z Ostravy, který je aktuálně na 2. příčce o dva body za našimi holkami. Celé utkání bylo velice vyrovnané, což dokazuje konečný výsledek 2:0 (24,20) pro naše holky. Naše mladší žačky prokázaly pevné nervy v koncovce prvního a druhého setu a hned na úvod turnaje si zvedly sebevědomí vítězstvím. 

Druhé utkání s Frenštátem pod Radhoštěm, který hlavně svým nepříjemným podáním a výborným pohybem v poli znepříjemňoval hru našich holek. Výhra 2:1 (-22, 22, 14) jen podtrhla, jak těžké utkání to bylo. Nicméně budu se opakovat, naše holky opět zvládly koncovku třetího setu a po nervy-drásajícím tiebreaku nakonec zvládly i své druhé utkání. V tomto utkání se do hry dostaly i holky, které nehrají pravidelně v základní šestici, jelikož bylo potřeba do hry dostat pokud možno co nejvíce čerstvých sil, aby oživily hrací plochu a především povzbudily kamarádky ve hře. 

Třetí utkání proti TJ Sokol FM se podařilo na jedničku, takřka bez problému a s pošetřením energie se holky ve dvou setech radovaly z výhry 2:0 (12,15). 

Čtvrté utkání proti postupující Orlové ze skupiny B jen potvrdilo formu a připravenost týmu Šárky Sonnkové a Evy Blahutové. Děvčata nenechala nic náhodě, kráčela si pro prvenství ve skupině A a tím i upevnila pozici na trůně Moravskoslezského kraje !!! Výhra 2:0 (13,22)

Týmu mladších žaček musíme gratulovat k dalšímu kroku na cestě za výborným výsledkem v kategorii krajského přeboru mladších žaček !!!