VÍTÁME NOVÉ ČLENY

23.11. SOBOTA: Starší žactvo ve sk. A okresního přeboru šestkového volejbalu skončilo na 2.místě a mladší žactvo ve sk. C vyhrálo 2 utkání ze tří. Kadetky smetly Kopřivnici dvakrát 3:0

24.11.2019

Družstvo "VK Raškovice A", které v sobotu tvořili 2 starší žáci, 5 mladších žáků, 1 mladší žačka a 1 starší žačka konkurovalo ve skupině A chlapeckým družstvům hrající krajské přebory staršího žactva

OKRESNÍ SOUTĚŽ ŠESTKOVÉHO VOLEJBALU - SKUPINA "A"

ve složení: Tomáš Garba, Dominik Dorociak, Daniel Strnadel, Roman Koloničný, Rostislav Novotný, Matěj Kohut, Stanislav Novotný, Adéla Kozlová, Simona Blahutová

1. utkání Red Volley FnO A - Raškovice A 1:2 (16,-24,-11)

Hráči VK Raškovice začali s týmem z Frýdlantu velice zaskočeně a proti dobře hrajícím soupeřům neměli v prvním setu naděje na vítězství. Hráči a hráčky pod vedením trenéra V. Sonnka, ale postupně v druhém setu začali podávat lepší výkony a v závěru dokázali neskutečný obrat. Za stavu 24:21 pro soupeře dokázali otočit skóre a vyhráli 24:26. Navíc tiebreak vyhráli a měli první body.

2. utkání GV Beskydy A - Raškovice A  2:1 (-17,23,12)

V druhém utkání se Raškovice dostali úplně do stejného utkání jako s Red volley, akorát si otočili role. První set vyhráli s velkým náskokem a byli blízko k vítězství, bohužel nedokázali opakovat výkon z prvního utkání a druhý set prohráli. V tie-breaku se jim také nedařilo, byli méně úspěšní na podání a utkání prohráli.

3. utkání Raškovice A - VSO - ZŠ Brušperk  2:0 (12,17)

V posledním utkání dostali prostor ke hře i hráči, kteří doposud tolik nehráli. Mladší žáci sice již nastupují v krajksém přeboru mladších žáků  doposud však měli zkušenosti především s trojkovým volejbalem.  Během turnaje jsme zapojili smíšený tým od 6. do 9. třídy.

Celkové pořadí skupiny A:

1. Red Volley Frýdlant n/O "A"

2. VK Raškovice "A"

3. Green Volley Beskydy A

4. ZŠ Brušperk

OKRESNÍ SOUTĚŽ ŠESTKOVÉHO VOLEJBALU SKUPINA "C"

ve složení:  7. třída: Natálie Peterová, Veronika Hostačná , 6. třída: Vendula Ožanová, Karolína Václavková, Karolína Šamajová, 5. třída: Lotka Pánková, Jan Popelka, 4. třída: Bára Novotná, Stela Bonková

V této soutěži dostávají šanci hráčky a hráči, kteří se nedostanou příliš do hry v krajské soutěži mladšího žactva nebo s šestkovým volejbalem v letošní sezóně začínají. Hlavní soutěží pro tyto hráčky/hráče je trojkový volejbal.

1. utkání TJ Sokol FM A-VK Raškovice B  2:0

V tomto utkání se dívky rozkoukávaly a na hřišti se hledaly. Bohužel měly problém se všemi herními individuálními činnostmi a nedokázaly družstvu TJ Sokol F-M A konkurovat. V utkání se vystřídaly všechny hráčky včetně jediného zástupce z řad chlapců z 5. třídy,

2. utkání TJ Sokol Frýdek-Místek B - VK Raškovice B 0:2

Před druhým utkáním jsme si v šatně zopakovali systém hry, pár pravidel, které by měly hráčky ve hře dodržovat a do hry  nastoupily s větším sebevědomím. Zde rozhodlo méně chyb našeho družstva na podání i v poli.

3. utkání Rožnov p. Radh-VK Raškovice 1:2

V tomto utkání jsme byli lepším celkem, dařilo se nám na podání i v "útoku". První set jsme vyhráli s převahou, kdy nás velmi podržela na podání Kája Václavková. Do druhého setu jsme prostídali hráčky/hráče, kteří hráli nejméně. Nervozita a minimum zkušeností rozhodlo o prohře v tomto setu. V tie-breaku jsme opět posílili na podání a utkání vyhráli.

Celkové pořadí skupiny C:

1. TJ Sokol Frýdek-Místek (postup do skupiny B)

2. VK Raškovice B

3. TJ Sokol Frýdek-Místek B

4. TJ Rožnov pod Radhoštěm

KRAJSKÝ PŘEBOR KADETEK MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

1. utkání VK Raškovice - KV Kopřivnice 3:0 (22,11,20)

2. utkání VK Raškovice - KV Kopřivnice 3:0 (15,17,21)

Ve složení: N. Rusňáková, K. Popelková, A. Hlisnikovská, V. Strašilová, T. Smitalová, V. Andrlová, P. Hyrníková, A. Blahutová

V sobotu měly kadetky náročný úkol a to porazit Kopřivnici za 6 bodů. Holky zatím bojují stále o první postupovou čtveřici a zatím jim patří 5. příčka, ale jsou stále na dohled týmům v horní poloviny tabulky. Proto, aby udržely krok, musely porazit tým z opačného konce. A vzaly to velice poctivě. Proti dobře hrající Kopřivnici si pomáhaly velice dobrým servisem, který byl klíčovým aspektem výhry.