VÍTÁME NOVÉ ČLENY

23.-24.3. VÍKEND: Mladší i starší žákyně odehrály svá poslední utkání ve svých kategoriích krajského přeboru a shodně končí na úžasných 7. příčkách

25.03.2019

Mladší žákyně v sobotu bojovaly na dálku s týmem Oder o 7. místo v celkovém pořadí krajské soutěže a toto umístění se podařilo udržet. Starší žákyně po vítězství ve skupině B zůstávají shodně také na 7. místě v MS kraji v konečném pořadí soutěže. GRATULUJEME!!!

MLADŠÍ ŽACTVO

(NEDĚLNÍ TURNAJ A ZHODNOCENÍ SOUTĚŽE KRAJSKÉHO PŘEBORU)

 

Oslabený tým mladších žaček odjel do Oder jen se sedmi hráčkami, kdy některé se teprve seznamují s šestkovým volejbalem. Cíl pro udržení 7. místa v MS kraji byl udržet se ve skupině B a případný nepostup týmu z Oder do skupiny A.  

Tým ve složení: Simona Blahutová, Ema Babulíková, Anna Babulíková, Ludmila Hlisnikovská, Ema Bonková, Veronika Macková a Veronika Hostačná. 

VK Raškovice - Tělovýchovná jednota Nový Jičín, z.s. B 

 2:1 (-22,24,10) 


Hráčky šly od prvního zápasu za cílem, který byl stanoven a podle slov trenéra, byl výkon velice dobrý a bojovný. Právem bralo vítězství družstvo VK Raškovice, i když po dramatickém tiebreaku.

Frýdlant nad Ostravicí - VK Raškovice 2:1 (-19,20,9) 


Druhý zápas se nesl v podobném duchu, ale tentokrát byly šťastnější dívky z Frýdlantu n/O, když v tiebreaku udělaly méně chyb na příjmu i v mezihře a nakonec náš tým porazily. 

VK Raškovice - TJ ODRY, z.s. 0:2 (-17,-8) 


Ve třetím zápase mladší žačky vzdorovaly jen první set, potom evidentní výšková převaha domácích TJ Odry začala fungovat hlavně na síti. Soupeřky byly silnější i na podání a právem naše děvčata porazily. Můžeme, ale konstatovat, že v sestavě, kterou z poloviny tvořily hráčky hrající převážně Barevný nebo trojkový minivolejbal, to byl velice dobrý výkon s týmem sestupujícím z A-skupiny. 

ŠSK Bílovec A - VK Raškovice 2:0 (10,16) 


Ve čtvrtém zápase jsme se potkali s velice neoblíbeným soupeřem z Bílovce. S tímto soupeřem jsme několikrát v průběhu sezóny svedli dlouhé bitvy, ale vždy jsme odešli poraženi. I tentokrát tomu nebylo jinak, jen s tím rozdílem, že soupeř vyhrál 2:0. Děvčata bojovala - potvrzuje to i bodový rozdíl, který ve druhém setu dokázala snížit o 6 bodů 

Hráčky zůstávají ve skupině B na čtvrté příčce, čímž si zajistily krásné 7. místo v MS kraji. 

ZHODNOCENÍ SOUTĚŽE KRAJSKÉHO PŘEBORU

Mladší žačky předvedly v této soutěži pozoruhodný výkon, který vygradoval 7. místem v MS kraji. Tým byl složen převážně z děvčat, která s šestkovým volejbalem na začátku sezóny teprve začínala. Základ týmu tvořily 3 hráčky, které měly zkušenosti z minulé sezóny, a které dostávaly příležitost i o kategorii výše.

Družstvo mladších žákyň hrálo všechna kola krajského přeboru ve skupině B a několikrát sahalo k postupu do skupiny A. Právě pro tyto úspěchy jsme se rozhodly přihlásit tento tým na Mistrovství České republiky, které odstartuje předkolem 6.4. - 7. 4. 2019. STARŠÍ ŽACTVO 

(NEDĚLNÍ TURNAJ A ZHODNOCENÍ SOUTĚŽE KRAJSKÉHO PŘEBORU)
 

Starší žačky odcestovaly do Frenštátu pod Radhoštěm, tentokrát vlakovou a autobusovou dopravou s cílem být pohromadě jako tým. Pro celkové umístění na 7. místě v MS Kraji jim stačilo skončit nejhůře na 3. místě. 

Tým ve složení: Adéla Blahutová, Karolína Popelková, Pavlína Hyrníková, Tereza Smitalová, Vendula Andrlová, Vanessa Strašilová, Simona Blahutová a Ema Babulíková

VK Raškovice - VKB Frýdlant n. O. 1:2 (14,-19,-13) 


Starší žačky začaly první set suverénně a takřka bez chyb a nedaly soupeři šanci. Druhý set začaly na jiných postech, které je třeba vyzkoušet a bohužel se nepodařilo v tomto rozestavení druhý set zvládnout. V tiebreaku se hráčky z Frýdlantu rozehrály a tým Raškovic už je nedokázal zachytit. Je třeba podotknout, že to byl nádherný zápas plný boje a pohledných volejbalových akcí. 


VK Raškovice - TJ Nový Jičín, z.s. B 2:1 (15,-23,14) 


Druhý zápas byl velice podobný tomu prvnímu jen výsledkově, ale nikoliv herně. Děvčata sice zápas dokázaly vyhrát, musíme podotknout, že tento zápas se nepovedl ani jednomu z týmů, a od začátku bylo jasné, že kdo udělá méně chyb ten vyhraje. Nakonec my jsme byli ti šťastnější a slavili jsme těsnou výhru. 


TJ Frenštát pod Radhoštěm, spolek B - VK Raškovice 0:2 (-19,-13) 


Poslední zápas ve skupině a i v krajském přeboru této sezóny se, ale nepodobal žádnému zápasu, co jsem doposud viděl ze strany starších žaček. Při ostatních výsledcích jsme se dověděli, že skupinu ještě je možnost vyhrát, a to když se porazí rival z Frenštátu.

Hráčky šly od začátku hladově za vítězstvím, které bylo nanejvýš zasloužené. Žačkám vyšlo všechno na co sáhly, ale musíme podotknout, že šly tomu naproti. Velice dobrým příjmem a hlavně výbornou hrou na síti, kde jsme zablokovali nebo alespoň nadrazili tolik soupeřových útoků, čímž jsme jim postupně znepříjemňovali jejich hru. 

Po velice dobrém zápase jsme slavili vítězství a nakonec se i radovali z vítězství ve skupině B. 

Zároveň jsme udrželi úžasné 7. MÍSTO V MS KRAJI

ZHODNOCENÍ SOUTĚŽE KRAJSKÉHO PŘEBORU 

Starší žačky oslabené po celou sezónu o tři případně o 4 hráčky ze základní sestavy (Alena Garbová - přestup do FM, Stela Húsková - odchod na střední školu-internát, Bára Macková - po vánocích ukončení činnosti a Nikol Rusňáková - dlouhodobá nemoc) dokázaly nemožné a skončily na 7. místě. Takřka celou sezónu hrály ve skupině B, kdy hned po kvalifikaci sice musely postupovat až ze skupiny C, ale po vánocích se naopak podařilo postoupit dokonce do skupiny A.

Děvčata odehrála soutěž s týmem, který byl složen ze 2 starších žaček se zkušenostmi z minulého roku, se 4 staršími žačkami, které hrály tuto soutěž poprvé a se 3 mladšími žačkami, které zároveň odehrály soutěž mladších žákyň.  

Stejně jako u mladších žaček jsme většinou byli nejmenšími ve skupině, ale nemělo to vliv na výkon, který byl nahrazen snahou se zlepšit a odvézt dobrý výkon. 

Přejeme si, aby holky, které se nezúčastnily této sezóny nebo jen její části se nám vrátily ať už po nemoci nebo ze středních škol a doplnily, tak družstvo, které má včetně těchto hráček velikou sílu se poprat o přední umístění v dalších kategoriích.