VÍTÁME NOVÉ ČLENY

23.2. Sobota Po prázdninové kolo krajského přeboru mladšího žactva přineslo oslabenému domácímu Raškovickému týmu 4. místo ve skupině B

24.02.2019

Raškovické holky se udržují ve skupině B a stále, tak bojují o 5. místo v MS kraji

OHLASY TRENÉRA: V sobotu jsme odehrály 4 náročná utkání s týmy, se kterými jsme hrávaly vyrovnaná utkání vždy jen díky naši silné stránce, kterou je kolektivní hra, hra v poli a jisté spodní i vrchní podání. Po prázdninách jako bychom na vše zapomněly a všechna družstva nás ve všech herních činnostech přehrávala. Jen díky zarputilosti a chuti setrvat stále ve skupině B se nám podařilo porazit družstvo z Frenštátu p. R. , což nás zachránilo od sestupu do skupiny C. Musíme si přiznat, že nám velmi chyběla naše nejlepší hráčka kapitánka Vanessa Strašilová, která je vždy svým herním projevem příkladem pro ostatní hráčky a leaderem celého týmu.

HVĚZDY TURNAJE: Sára Javorová, Anna Babulíková, Ema Babulíková

Mladší žačky se sešly po více než týdnu bez tréninku na 5. kolo krajského přeboru mladších žaček a navíc bez dalších hráček, které buď to byly nemocné nebo ještě stále na dovolené.

Hned od prvního zápasu šlo poznat, že tréninkový deficit je hodně znát. Holky nedokázaly držet krok se silným Novým Jičínem a prohrály hladce 2:0.

I v dalším zápase proti papírově slabšímu soupeři z Ostravy B, který postoupil z C. skupiny se nedařilo na podání a ani v dalších aspektech hry. Přesto všechno, holky alespoň bojovaly, tak jak jsme na ně zvyklí i když se po volejbalové stránce nedařilo. Bohužel nezvládly důležitý tiebreak a prohrály 2:1

Třetí zápas hrály mladší žačky s týmem Odry. Naše holky se  ani v tomto zápase nedokázaly vrátit ke hře, kterou předváděly doposud v soutěži krajského přeboru. Bohužel bez tréninku to nejde. A jen 13 chyb na podání v prvním setu ukázal ráz celého utkání. Prohra 2:0

Ke čtvrtému zápasu holky nastoupily zcela jinak naladěné. Zřejmě pomohla porada před tímto zápasem s trenéry, kteří se snažili týmu dodat energii a potřebné ztracené sebevědomí, jelikož tento zápas rozhodoval o setrvání ve skupině B. Zápas se hrál proti rivalovi TJ Frenštát pod Radhoštěm. První set byl zcela v režii Raškovických holek, které zlepšily svůj výkon hlavně na podání (ztráta jen 2 podání za 1. set) a dokázaly dát 17 přímých bodů. Na předchozí set se nepodařilo navázat a znova se vytvořila série mnoha zkažených podání (12 zkažených podání), která rozhodla o prohře 2.setu. Tiebreak začal velice nervózně, chyby střídaly pohledné akce, ale přesto naše holky byly vždy o kousíček pozadu. Až do stavu 9:13 pro TJ Frenštát pod Radhoštěm. Za toho stavu se rozhodly sestry Babulíkové, že tento zápas neprohrají a na kurtu se děly věci. Nejdříve Ema Babulíková dala 5 podání v řadě a otočila stav na 14:13 pro Raškovice. A poté za stavu 14:15 pro TJ Frenštát pod Radhoštěm si vzala míč Anička Babulíková naservírovala tam tři nechytatelné podání a bylo rozhodnuto. Raškovice v nervy drásající koncovce vyhrály 2:1 a udržují se ve skupině B.