VÍTÁME NOVÉ ČLENY

25.1. Sobota: Kadetky sehrály ve Frýdlantě vyrovnaná utkání

29.01.2020

VKB Frýdlant nad Ostravicí A - VK Raškovice 0:3 (-13,-17,-17) a 3:1 (23,21,-26,18)

Kadetky odcestovaly do Frýdlantu v plné síle a doufaly v 6 bodů. Holky chtěly odčinit minulé utkání s Valašským Meziříčím, se kterým nezískaly ani bod. Minulá utkání nám nabídla velice vyrovnaný průběh, a tak se čekalo, že to nebude úplně zadarmo. 

Kadetky hrály ve složení: Blahutová A, Rusňáková N., Kozlová A., Hlisnikovská A., Popelková K., Smitalová T., Hyrníková P., Andrlová V., Strašilová V.

První utkání: VKB Frýdlant nad Ostravicí A - VK Raškovice 0:3 (-13,-17,-17)

Holky vstoupily do utkání s jasným cílem vyhrát. Všechny aspekty hry zvládaly na jedničku a i přes dobře hrající Frýdlant nedaly soupeři šanci. Velmi dobrým podáním, které se nebály přitvrdit, držely bodové šňůry. Soupeřky neměly kvalitní příjem, pramenící právě z našeho podání. Naše hráčky tak měly čas připravovat jeden útok za druhým. Na pozici univerzálky se poprvé připravila Vendula Andrlová, která odehrála velice dobré utkání. Skákající rotovaný servis Adély Blahutové měl zlepšující se tendenci. I další hráčky uměly svou skákanou plachtou připravit velice dlouhou bodovou šňůru. Výhra v prvním utkání byla zasloužená.

Druhé utkání: VKB Frýdlant nad Ostravicí A - VK Raškovice 3:1 (23,21,-26,18)

Druhé utkání bylo přesným opakem toho prvního. Soupeř výrazně zlepšil podání, se kterým si holky nebyly schopny poradit, pohyb v poli (heslo: žádný míč není ztracený) a hlavně bojovnost. Na hřišti to místy vypadalo, že kadetky Raškovic nemají energii. Nicméně to byl jen klam, protože holky do toho daly úplně všechno. Soupeř v druhém utkání využíval zbraně, co my v prvním utkání. S výborně hrající kapitánkou a nahrávačkou v jedné osobě, která nám nasázela několik es i chytrých míčů na druhou přes, nás Frýdlant v tomto utkání přehrával. Raškovice bojovaly až dokonce a vydřely si 4 set, ve kterém z nepochopitelných důvodů a se zklamáním všech přítomných diváků prohrávaly hned na začátku 7:0. Toto manko už nebyly schopné zvrátit a prohrály tak druhé utkání.

Hodnocení trenéra:

Chtěl bych pochválit všechny hráčky, protože do toho daly úplně všechno (některé i přes začínající nemoc). Bohužel ve druhém utkání rozhodla větší psychická odolnost soupeře, který se nebál, tak jako my stále tvrdit muziku zejména na podání, ve kterém jsme potom zaostávali. Bohužel, v podstatě jako v každé kategorii, je podání velkým aspektem hry, který dokáže otáčet a vyhrávat utkání. Až odbouráme tento aspekt a nebudeme pouštět soupeře do několika bodových šňůr, tak jsme schopni proti lepším týmům tabulky vyhrávat obě utkání.