25.1. Sobota: Mladší žákyně ovládají krajskou soutěž Moravskoslezského kraje

30.01.2020

Zdá se to být neuvěřitelné, ale uprostřed sezóny krajského přeboru mladších žaček jsou hráčky VK Raškovice na PRVNÍM MÍSTĚ V MS KRAJI

25.1. Sobota: Mladší žákyně ovládly krajskou soutěž Moravskoslezského kraje

Na sobotní turnaj skupiny A, který jsme pořádali v naší víceúčelové hale, se naše hráčky poctivě připravovaly. I když měly od předchozího náročného kola k dispozici jen 3 tréninkové jednotky, poctivě se všechny hráčky těchto tréninků zúčastnily. Se svou trenérkou pilovaly především podání a příjem, což je základ pro hru mladších žákyň. Všechny hráčky byly připraveny na to, že v sobotu nastoupí do utkání především ty nejzkušenější, které však budou mít podporu v celém týmu. Naše bojovnost a povzbuzování všech hráček družstva se vyplatilo.

Mladší žačky - 1. místo ve skupině A

VK Raškovice - TJ Frenštát p/Radhoštěm 2:0 (14,15)

Do prvního utkání nastoupily hráčky základní sestavy-Javorová Sára, Babulíková Ema, Bonková Ema, Babulíková Anna, Václavková Anna v čele s kapitánkou Simonkou Blahutovou. Všechny hráčky plnily svůj úkol, bodovaly především z podání a při rozehře hrály pěkný volejbal "na tři". V závěru druhého setu trenérka poslala do hry také hráčky z lavičky Ožanovou Vendulu a Klanicovou Klárku. Naše tradiční soupeřky loňské sezóny se v prvním svém utkání v nejlepší skupině teprve rozkoukávaly, čehož "holky z Raškovic" využily a s převahou vyhrály 2:0.

VK Raškovice - TJ Sokol Frýdek-Místek A 2:0 (13,8)

Myslím, že na toto utkání by trenérka Sokola nejraději zapomněla. Raškovické hráčky se po volném kole, kdy se posilnily výbornými tousty paní Ivy z bufetu, nedaly frýdeckým hráčkám žádnou šanci. Na rozdíl od "sokolek" se nám dařilo na síti, v poli i na podání. Na místě smečařky se místo Emy Bonkové, která musela odjet na oslavy, osvědčila Lída Hlisnikovská a Aničku Václavkovou v prvním setu skvěle zastoupila Klárka Klanicová. Ve druhém setu si zahrály také hráčky ze 6. třídy Vendula Ožanová a Kája Václavková, na postu nahrávačky si vyzkoušela hrát Natálie Peterová.

VK Raškovice - Nový Jičín A 2:0 (24,20)

K poslednímu utkání, které mohlo rozhodnout, zda se naše bojovnice umístí na prvním nebo třetím místě, trenérka poslala do hry hráčky, které se osvědčily v předchozím utkání. Bylo to sice riskantní, ale šanci musí dostávat všechny hráčky. První set na postu smečařky zvládla Venďa Ožanová a až do stavu 24:23, kdy jsme prohrávali, tak také Natálie Peterová na postu nahrávačky. Dvojité střídání trenérky za tohoto stavu se vyplatilo a naše hráčky první set nakonec vyhrály. Druhý set již hráčky zvládly zlepšenou hrou na podání a na síti a Nový Jičín odjíždělporažen.

VK Raškovice - TJ Ostrava A 2:1 (-22, 12,1)

Na druhé utkání se nám již trochu zaplnila hala, přišlo také pár rodičů a fandů raškovického volejbalu, kteří se našim hráčkám snažili pomoct povzbuzováním. Naše soupeřky TJ Ostrava A, se kterými v soutěži bojujeme o celkové prvenství, začaly utkání bez bázně a s odhodláním Raškovice porazit. To se jim podařilo v prvním setu, kdy naše hráčky zaskočily hned v úvodu sérií podání. Po "tajmu" za stavu 1:6 se nám však podařilo zlepšenou hrou úvod utkání zvrátit na 8:8 a od té doby se hra přelévala z jedné strany na druhou. V koncovce však byly lepší "Ostravanky". Ve druhém setu nastoupily raškovické hráčky v pozměněné sestavě, na postu nahrávačky nastoupila Klárka Klanicová a na podání posílila tým Ludmila Hlisnikovská. Tato obměna sestavy se vyplatila a Raškovice převálcovaly Ostravu, jak ve druhém setu, tak v tie-breaku.

Hodnocení trenérky:

K tomuto kolu krajského přeboru jsem přistoupila s cílem nepustit šanci a bojovat o celkové 1. místo v krajském přeboru. Spolu s hráčkami jsme se taky takto připravovaly. Oporami, bez kterých bychom těchto výsledků stěží dosáhly, byly opět především Simona Blahutová (trénující pravidelně s kadetkami) a Sára Javorová. To jsou naše nejvíce bodující hráčky nejen na podání a v útoku. Také jejich nasazení a hra v poli je příkladem pro ostatní hráčky. Spolehnutí je také na Lídu Hlisnikovskou, jejíž vstup do druhého utkání, nám velmi pomohl k vítězství nad nejtěžším soupeřem. V tomto kole si opět zahrály všechny hráčky vyjma Káji Šamajové a Lotky Pánkové, které své zkušenosti s šestkovým volejbalem získávají především v okresní soutěži, jejíž další kolo nás čekalo v neděli 26.1. v Třinci.