VÍTÁME NOVÉ ČLENY

25.2. Pondělí Senzační obrat Raškovických žen proti silnému týmu z Palkovic

25.02.2019

VK Raškovice dokázaly nemožné, když obrátili nepříznivý stav z 0:2 na 3:2. Je nám líto, že celý zápas byly tribuny v hale zcela prázdné, ale doufáme, že na příští domácí zápas už si tento krásný volejbal diváci nenechají ujít.

Výsledek VK Raškovice - TJ Sokol Palkovice 3:2 (-21,-22,23,21,4)

První set začal nebojácně z obou stran. Viděli jsme pohledné akce, které končily přímými body. Bohužel v koncovce byli silnější hosté.

Druhý set se nesl v podobném duchu. Raškovické ženy dokázaly velice dobře držet krok ve výměnách, ne-li v nich byli lepší. Volejbal není, ale jen o výborném útoku, ale je i o podání a příjmu. V těchto aspektech hry se domácím hráčkám nedařilo a prohrály těsně i set druhý.

Ve třetím setu domácí družstvo prohrávalo dokonce 20:16, ale dokázalo zlepšeným servisem set zvrátit a v koncovce ho i dokonce vyhrát. V této chvíli ještě nikdo netušil, že je zaděláno na pořádné drama.

Čtvrtý set začal tradičně. Ve vedení byl hostující tým TJ Sokol Palkovice a VK Raškovice velice těžce držel krok. Po úspěšných podáních výborně hrající Veroniky Jerglíkové se družstvo dokázalo vzepřít i v tomto setu a zápas dotáhly do tiebreaku.

Tiebreak už byl jednoznačně v režii domácího týmu, který tvrdým servisem tlačil do už odevzdané obraně hostujícího týmu a nakonec ovládl celý zápas.

K zápasu za domácí tým znovu nastoupila hráčka z kategorie starších žaček. Bylo velice zajímavé sledovat střet několika generací v jednom týmu. Můžeme konstatovat, že tým ve složení: Veronika Jerglíková, Eva Blahutová, Olga Domenyová, Tereza Felcmanová, Adéla Blahutová, Šárka Sonnková a Michaela Kavková byl velice houževnatý a jen zdůraznil, že dokud je míč ve hře, stále je o co hrát.