26.5. 2019 Starší žačky odcestovaly do Vsetína na turnaj, ve kterém ani jednou neprohrály a skončily na výborném 3. místě

27.05.2019

Děvčata z VK Raškovic jely do Vsetína na turnaj poměřit své síly s týmy ze Zlínského kraje.

Ve Složení: Adéla Blahutová, Karolína Popelková, Nikola Rusňáková, Tereza Smitalová, Pavlína Hyrníková, Vendula Andrlová, Simona Blahutová, Vanessa Strašilová a Alžběta Hlisnikovská.

Turnaj jsme si jeli užít, dobře si zahrát a získat nové zkušenosti proti týmům, se kterými jsme se ještě nestřetli. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti silnému Valašskému Meziříčí 1:1, kde jsme byli výrazně lepším týmem v prvním setu, ale po následném uspokojení jsme druhý set prohráli. K dalším zápasům proti Veselí 2:0, Vsetínu B 2:0 a C 2:0 jsme mohli postavit všechny hráčky (pro Bětku Hlisnikovskou první zápas v životě), a tak si zahrály všechny stejnou měrou. Další zápas s těžším týmem bylo s Nivnicí 1:1 , která spoléhala na výborný servis a dobrou hru v poli. Po jednoznačném prvním setu, kdy jsme nedali soupeři šanci, holky výrazně polevily a prohrály ten druhý. K posledním zápasům nastoupily týmy, které všechny měly šanci vyhrát turnaj. Nivnice hrála s Valašským Meziříčím a VK Raškovice s Vsetínem A. Po velkém boji jsme uspěli v prvním setu 26:24. Bohužel i do třetice jsme nezvládli druhý set a remizovali jsme 1:1. Po výhře Valmezu nad Nivnicí jsme věděli, že jsme dosáhli na medajli a po sečtení bodů to byla pro nás právě 3. pozice.

Třešničkou na dortu byl individuální úspěch Adély Blahutové, která vyhrála nejlepší hráčku turnaje.

Gratulujeme holkám za perfektní reprezentaci našeho Klubu VK Raškovice.