VÍTÁME NOVÉ ČLENY

3.3. Neděle Výborný výkon starších žaček stačil na 2. místo ve skupině B krajského přeboru

03.03.2019

Starší žačky nastoupily k předposlednímu kolu krajského přeboru v domácím prostředí

HODNOCENÍ TRENÉRA:

Děvčata předvedly parádní výkon vyšperkovaný 2 výhrami. Jsem velmi rád, že zlepšený příjem byl naší velkou zbraní v následném útoku, ze kterého jsme velice těžili. Chtěl bych vypíchnout mladší žačky, které zastoupily své pozice velice dobře a jsme rádi, že můžeme mít takhle mladé talentované hráčky. Každá hráčka ze starších žaček se velmi zlepšila a když porovnáme zápasy na začátku sezóny, tak to snad ani nemůžeme srovnávat. Doufáme, že se nám vrátí zraněné hráčky a budeme ještě silnější.

8 HVĚZD UTKÁNÍ:

Kapitánka (Adéla Blahutová) - Monstrózní, tvrdý útok - tvrdý servis

Nahrávačka (Kája Popelková) - Chytré nahrávky - velice chytrý servis (výběr místa, změna rytmu podání)

Univerzál (Pája Hyrníková) - zlepšený příjem, jak bagrem, tak prstama

Smečař ( Tereza Smitalová) - Zlepšený útok - chytrost při úlívkách + příjem

Blokař (Vaness Strašlová) - Výborný servis + výborné nadražené bloky

Blokař (Venďa Andrlová) - Nejlepší servis turnaje + příjem

Smečař (Simča Blahutová) - pohyb po hřišti a výborné reakce a reflexy

Smečař (Sára Javorová) - výborný příjem, nebojácnost a práce zápěstím

Raškovické hráčky čekaly 3 zápasy ve skupině B proti ŠSK Bílovec A (sestup ze skupiny A), VKB Frýdlant n.O. (postup ze skupiny C) a TJ Sokol Frýdek-Místek B (skupina B).

Naše družstvo patří v těchto vrchních skupinách k nejmladším pozn. redaktora: v družstvu žádný ročník 2003 (2 holky tohoto ročníku nehrály), 4 hráčky ročníku 2004 (z toho 2 hráčky narozené na podzim) a další hráčky ročníku 2005, 2006 a dokonce 2007 hrály dnešní turnaj. (Pro zajímavost kategorie starších žaček je pro ročníky 1.7. 2003 - 2004 - 2005)

Nicméně ve složení: Adéla Blahutová, Simona Blahutová, Karolína Popelková, Sára Javorová, Tereza Smitalová, Pavlína Hyrníková, Vanessa Strašilová, Vendula Andrlová nastoupily k prvnímu utkání proti TJ Sokol Frýdek-Místek

VK Raškovice - TJ Sokol Frýdek-Místek 2:0

Do prvního setu holky nastoupily odhodlaně proti soupeři, se kterým poslední dvě utkáni prohrály a bojují s ním o 7. místo v MS kraji. Po bezchybném příjmu, razantní smeči a výborné nahrávce vyhrály první set 25:19

I do druhého setu nastoupily ve výborné formě, tvrdily muziku na podání, který jim přinesl nespočet přímých bodů a dokázaly předvést pohledné akce v útoku. Přesto, že soupeř bojoval, hrál velmi dobře a dokázal dovézt zápas do koncovky několika bojovnými zákroky v poli, naše holky z VK Raškovice potvrdily formu z předešlého tréninku a vyhrály 25:22

VK Raškovice - VKB Frýdlant n.O. 2:0

Tým z Frýdlantu přesto, že postoupil ze skupiny C, tak dokázal hned v prvním zápase potrápit favorita skupiny Bilovec A (1:2). Od začátku se, tak očekával těžký zápas. Domácí tým, ale velice překvapil všechny diváky, domácí trenéry a snad i soupeře a tým z Frýdlantu porazil hladce 25:16 a 25:14

VK Raškovice - ŠSK Bílovec A 0:2

Zápas o postup do skupiny A byl očekáváním celého dne a pro domácí ještě na dálku souboj o 6. místo s týmem z Frenštátu pod Radhoštěm.

Utkání nabídlo parádní volejbal plný tvrdých útoků, neskutečných zákroků v poli i chytrých odbitích. Zápas se přeléval z jedné strany na druhou a viděli jsme několik dlouhých bodových sérií. Ke smutku domácího publika vždy, taková jedna série přišla v koncovce pro hostující tým, který každý ze setu dokázal rozhodnout až v samotném závěru. Tým Bílovce byl určitě k poražení, a byla škoda, že se to holkám nepovedlo obrátit, ale můžeme konstatovat, že hostující tým byl velice kvalitní s výškovou převahou, který v závěru měl větší sílu a vůli vyhrát.